Connect with us

Genel

“Su”ya yön veren teknolojiler REW İstanbul’da olacak!

Yayın Tarihi:

-

 

Türkiye’nin ilk Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Uluslararası Fuarı REW İstanbul’u düzenleyen İFO Fuarcılık, “Dünya Su Günü” dolayısıyla yaptığı açıklamada, üretimde harcanan su miktarına ve sürdürülebilir yaşam için suyun geri kazanımının önemine dikkat çekti.

 

Günümüzde bir otomobilin üretimi için ortalama 350 ton, buotomobilin dört lastiği için 7,5 ton, pamuklu bir tişört için 4 ton, bir çiftderi ayakkabı için 8 ton su harcanıyor. Örnekleri daha da çoğaltmak mümkündiyen İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, “Başta ağır sanayi olmaküzere, üretimin hemen her kolunda su tüketimi söz konusu. TÜİK’in verilerinegöre belediyeler, köyler, imalat sanayi işyerleri, termik santraller, organizesanayi bölgeleri (OSB) ve maden işletmeleri tarafından 2012 yılında 14,3 milyar m3 su, doğrudan su kaynaklarından çekilmiş. Üretimdeki artış oranı dikkate alındığında bugün söz konusu rakam en az %15-20 daha yüksek olacaktır. Geçtiğimiz yıl Türkiyegenelindeki OSB’lere ilişkin yaptığımız araştırmada bünyesinde toplam 43.000 firma bulunan 273 adet Organize Sanayi Bölgesi’nin %45’inde merkezi su arıtma sisteminin olmadığını gördük. Burada önemli olan suyun tüketimi kadar, kullanılan suyun tekrar üretime geri kazandırılması” dedi.

Susuzluğun temel çözümü, suyun gerikazanımında!

Yakın gelecekte kuraklık sorunun,yaşamı tehdit eden en temel problem haline geleceğini vurgulayan Aytemur, bunoktada “Su”da geri kazanımın sürdürülebilir bir çevre ve yaşam için öneminedikkat çekti. “Günümüzde geliştirilen arıtma ve geri kazanım teknolojilerisayesinde, özellikle sanayi üretimi kaynaklı atık suların arıtılması ile çevrekirliliğinin önüne geçilebilirken, endüstriyel ve evsel atık sular gerikazanılarak yeniden üretime ve kullanıma sunulabiliyor” diyen Aytemur, 11-13Hazirantarihlerinde Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirecekleri REW İstanbulfuarında; atık suların ileri arıtımı, suların tekrar kullanımı, proses sularınüretime döndürülmesi gibi konulardaki en son teknoloji, sistem ve uygulamalarınsergileneceğini söyleyerek, İFO Fuarcılık olarak bu organizasyon ile sürdürülebilir çevre için önemli bir misyon edindiklerini belirtti.

“Su”yun geleceğine yön veren firmalarfuarda teknolojilerini sergileyecek!

Türkiye’nin alanındaki en önemliuluslararası fuar organizasyonlarından birisi olan REW İstanbul 2015“SU veATIK SU” ana başlığı altında; Atık Suların İleri Arıtımı, Proses Sularının GeriKazanımı, Atık Sulardan Değerli Madenlerin Geri Kazanımı, Soğutma SularınınTekrar Kullanımı gibi farklı pek çok konudaki yeni teknoloji ve uygulamalarıziyaretçileri ile buluşturacak. Yaratacağı milyonlarca dolarlık ticarethacminin yanı sıra sürdürülebilirlik için ihtiyaç duyulan tüm geri dönüşüm,geri kazanım, atık yönetimi ve çevre teknolojilerinin bir arada sergileneceği REW İstanbul hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler fuarın resmi internetsitesi  www.rewistanbul.com adresini ziyaret edebilirler.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com