Connect with us

Genel

ZF, Eurasia Rail İstanbul 2015 fuarında

Yayın Tarihi:

-

 

ZF, Eurasia Rail İstanbul 2015 fuarında

 

  • 25 farklı ülkeden 300 katılımcının yer alacağı fuaraZF, yenilikçi ürünleri ile katılaca
  • Global Satış Sonrası Hizmetler Ağı
  • Ekonomik Repowering çözümleri
  • Daha fazla vites, daha az enerji tüketimi – ZFGet2’yi sunar
  • ZF-Ecolife Rail – Dizelraylı sistemler için ekonomik çözüm
  • ZF-Highspeed: Yüksek hızlı trenler için güçlü, çokyönlü şanzıman

5-7 Mart tarihlerinde İstanbul FuarMerkezinde gerçekleştirilecek olan Eurasia Rail 2015 fuarına ZF, raylısistemler için geliştirdiği en yenilikçi ürünleri ile katılacak. 25 ülkeden 300katılımcının yer alacağı ve 25.000 ziyaretçinin beklendiği fuarda ZF yine ilgiodağı olacak.

 

ZF, yabancı markalar da dahilolmak üzere demiryolu şanzımanları için ekonomik onarım ve revizyonhizmetlerinden oluşan komple bir portföy sunmaktadır. 700’den fazla teknikservis noktası sayesinde dünya çapında servis hizmeti verebilmektedir. AyrıcaZF’nin Repower çözümleri dizel tren şanzımanları için de ekonomik biralternatif sunar.

 

ZF-Repower paketi, kısa ve uzunmesafeli taşımacılık için uygun bir sistem yenilemesi olarak karşımıza çıkmaktadır.ZF’nin çift yönlü çalışabilen şanzımanıyla %20’ye varan yakıt tasarrufu sağlanabiliyor.

 

Tahrik sisteminin modern ZF şanzımanlarıylayenilenmesi hem ekonomik hem de ekolojik açıdan son derece caziptir. Artanyakıt fiyatları demiryolu işletmecilerini ekonomik bir işletme sağlayabilmeleriiçin daima yeni zorluklarla karşılaştırıyor. DMU’ların (Diesel Multiple Units)yakıt maliyetleri araçların yaşam döngüsü maliyetlerinin (LCC = Life CycleCost) üçte ikisinden fazlasını tutuyor. Uzun kullanım ömrüyle bağlantılı düşükLCC, bu nedenle giderek önem kazanıyor.

 

ZF bu alanda bir dizi çözümsunmaktadır. Bunların arasında ZF-Ecolife ve ZF-Ecomat tabanında çift taraflı çalışabilenşanzıman dönüşümü gösterilebilir. Kendini kanıtlamış olan bu otomatik şanzımanlaruzun yıllardır otobüs taşımacılığında kullanılmaktadır ve şimdi de raylısistemler için uyarlanmıştır. Güçlü performansları sayesinde özellikle kısa veuzun mesafeli taşımacılıkta çok sayıda avantaj sunarlar. Bu kombinasyonlar yakıttüketimini hidrodinamik şanzımanlara göre %20’ye kadar azaltmaktadır.

 

Elektrik motorlu vagonların(Electrical Multiple Units – EMU) şanzıman sistemlerindeki yenilikçiteknolojiler ulaşım otoritelerinde şimdiye kadar büyük bir rol oynamıyordu. Düşüktedarik ve bakım maliyetleri ve uzun kullanım ömrü gibi kriterler, maksimumverimliliğin yanında pek bir önem arz etmiyordu. Giderek artan elektrikfiyatlarıyla birlikte taleplerin profili de değişti. Berlin’de 23 – 26 Eylül2014 tarihlerinde düzenlenen InnoTrans fuarında ZF, öncü ve yenilikçi galasınıkutladı: Dünyanın ilk EMU çok vitesli şanzımanı olarak Get2 konsepti, şimdiyekadar olan ZF uygulamalarını %5’e varan enerji tasarruf potansiyeliyle birleştiriyor,hem de güncel ve ilerici bir metro tahrik sistemine kıyasla.

 

Get2’nin avantajları özellikle kalkışsırasında ortaya çıkmakta: Çünkü bu çok vitesli şanzıman yük noktasını herzaman elektromotor ve invertörlerin uygun bir etki aralığına çeker ve bu sayededaha az enerji tüketimi sağlanır. Aynı zamanda aynı tahrik gücüyle daha fazlaçekiş gücü elde edilmektedir. Bu bağlamda ZF’nin yenilikçi ürünü özelliklemetro uygulamalarında faydalı olmaktadır.

 

Metrolarda duraklar arasındakimesafeler kısa olup, genellikle bir kilometrenin altındadır; bu sayede güzergahboyunca tren, daha sık durkalk yapmak durumundadır. İki vitesi sayesinde bu şanzıman günümüzün en gelişmiş metro tahriksistemlerine göre %5 oranında enerji tasarrufu sağlamaktadır. Ayrıca optimizeedilmiş hız profili sayesinde ilave kalkış vitesiyle birlikte önemli enerjitasarrufu elde edilebilmektedir.

 

ZF-EcoLife Rail, yüksek satış adetlerigerçekleştiren Bestseller ZF-Ecomat Rail’in halefidir. Ekonomiklik ve müşteri odaklıolma ZF-Ecomat Rail için önemli bir gereksinimdi; ZF-EcoLife Rail ise şimdi bu istekleridaha iyi karşılıyor. Önemli ölçüde yakıt tasarrufu, daha uzun kullanım ömrü veoptimum vites geçişleri bunlar, raylı sistem teknolojisinde var olan en güçlüşanzımanın avantajları. Otomatik şanzıman tork konvertörü, dizel raylısistemlerin modern güç paketlerinin yüksek torklarına uyarlanmıştır ve 2.500 Newtonmetreye kadar aktarım yapabilmektedir. Teknik dayanağını dünya çapında, kendinikanıtlamış şehir içi otobüs şanzımanı ZF-EcoLife oluşturur. ZF Özel Projeler(Sonder-Antriebstechnik) iş birimi bu şanzımanı raylı araçlarda, özellikledizel raylı sistemlerde kullanım için adapte etmiştir.

 

Yüksek hız, esneklik, güvenilirlik, konfor,ekonomiklik ve güvenlik bunlar, yüksek hızlı trenler için yeni ZF Yüksek Hızlı(Highspeed) şanzımanın önemli özellikleridir. Tek kademeli güçlü şanzımanlarasahip trenler saatte 380 kilometre hızlara çıkabilmektedir. Modüler yapısayesinde sadece kolay montaj avantajı sağlanmamakta, aynı zamanda saatte 600kilometreye kadar azami hızlar elde edilmektedir.

ZF Friedrichshafen AG

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com