Connect with us

Genel

Hägglunds: Maden sektörü için güvenilir performans

Yayın Tarihi:

-

Bosch Rexroth’un esnek ve dayanıklı sistem çözümü Hägglunds doğrudan tahrik sistemleri, madencilik sektörü için alışılmışın ötesinde çözümler, kalite ve güvenilirlik sunuyor. Bosch Rexroth Türkiye tarafından da satışına başlanan Hägglunds motorları; madencilik, taşımacılık, denizcilik, offshore, kauçuk, plastik, kâğıt hamuru, kâğıt ve geri dönüşümün yanı sıra, şeker ve kimyasallar gibi çok farklı endüstriyel sektörde kullanılıyor.

 

Hagglunds_tahrik_sistemleri_800x530

Bosch Rexroth’un esnek ve dayanıklı sistem çözümü Hägglunds doğrudan tahrik sistemleri, madencilik sektörü için alışılmışın ötesinde çözümler, kalite ve güvenilirlik sunuyor. Bosch Rexroth Türkiye tarafından da satışına başlanan Hägglunds motorları; madencilik, taşımacılık, denizcilik, offshore, kauçuk, plastik, kâğıt hamuru, kâğıt ve geri dönüşümün yanı sıra, şeker ve kimyasallar gibi çok farklı endüstriyel sektörde kullanılıyor.

Madencilik çalışmaları ağır ve zorlu olabilir. Toz ve pislik makineleri hırpalayabilir ve hava şartları, boğucu sıcaklıklar ile dondurucu soğukluklar arasında gidip gelebilir. Eğer bunun üzerine bir de o ağır, değişken yükler ile sıkı üretim planları eklenirse çalışanları zorluklarla dolu bir iş bekliyor demektir.

Bosch Rexroth tarafından satışına başlanan Hägglunds doğrudan tahrik sistemleri, kontrol ve mükemmel güvenirlikle, maksimum yük ve kuvvete her seviye hızda, her derecede tepki verebilme olanağı sunuyor. Hava şartlarına ve ağır zorlamalara karşı dayanıklı olan sistem, Sibirya’nın keskin soğuğundan, Afrika’nın bunaltıcı sıcağına kadar tüm çevre koşullarına dayanabiliyor ve her türlü sanayide de kullanılabiliyor. Çok çeşitli güç seviyelerinde ve konfigürasyonlarda sunulabilen sisteme teslimat öncesinde fonksiyon testleri yapılıyor. Ayrıca makineyi aşırı yüklerden ve darbelerden kolayca koruyor. Üstelik tüm bunları çok fazla yer kaplamadan ve makineyi gereğinden fazla yükle zorlamadan yerine getirebiliyor. Kullanımda kolay ve kompakt olması sayesinde ağır madencilik işlerini kolaylaştırması dikkat çekici.

Hägglunds doğrudan tahrik sistemi, bir motor, bir tahrik birimi ve bir kontrol ve izleme sisteminden oluşuyor. Motor, her uygulama için ve en zorlu koşullar altında güvenilir güç sunabiliyor. Bunun arkasındaki itici güç, tahrik sistemine tam bir güvenilirlik getiren, hızlı harekete geçen hidrolik pompalara sahip olan sistemdir. Bu gücün arkasındaki beyin ise kontrol ve izleme sistemi.

Kurulumu esnek ve kolay olan sistem, temel işlevselliği ve bilgileri kullanıcıların parmaklarının ucuna kadar getirebilme yetisine sahip. Bosch Rexroth, esnekliği artıran ve tahrik sistemine ekstra işlevsellikler ekleyen çok çeşitli valflerin yanı sıra paketi tamamlamak için gerekli olan aksesuarları da beraberinde sunuyor.

Özellikle Hägglunds CB modeli, parçalayıcılar, besleyiciler ve merdaneli değirmen gibi ağır uygulamalar için uygun. Tasarımıyla alandan tasarruf ettirdiği gibi, çok yönlü montaj imkanı da getiriyor. Çeşitli boyutlar ve değişimler sayesinde, motor ve hidrolik pompa kombinasyonları seçilirken, tahrik sistemlerinin optimizasyonu mümkün olabiliyor. Delik delme ve sondaj yapma gibi bazı uygulamalarda oldukça kullanışlı. Motor hızlı tepki verir ve ağır iş için elverişli tasarım şok yüklerine dayanabilir, gerektiğinde anında durabilir. Hägglunds CB sağlam, ekonomik ve güvenli.

Hägglunds MB modelleri ise, sert yüksek torklu uygulamalar için tasarlanmış ve dünyanın en büyük hidrolik motorlarını içeriyor. Dayanıklı motor tasarımı ve yüksek güvenilirlik, bu motorun ağır çalışma koşulları için uygunluğunu sağlıyor. Şok yüklerine karşı direnç ve mükemmel kontrol edilebilirlik, başarısına katkı sağlayan diğer faktörler.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com