Connect with us

Etkinlikler

HANNOVER MESSE: Güçlü IIoT ağları için altyapı çözümleri

Yayın Tarihi:

-

HARTING Technology Group, bu yıl bir defa daha HANNOVER MESSE’de (20-24 Nisan 2020, Salon 12 Stant D3) bir çok yeni ürününü ve akıllı çözümünü sergileyecek. HARTING’in bu yılki HANNOVER MESSE için mottosu da “Endüstriyel Dönüşüm”

HARTING Technology Group, 75 yıldır yenilik, büyük standartlar ve endüstriyel köşetaşlarında öncü oldu. 75. Yıldönümü bu yıl çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Nisan’daki HANNOVER MESSE’de, bu kutlamalar doruğa çıkacak.

HARTING Technology Group, endüstriyel ağlar “All for Ethernet (Her şey Ethernet için)” iddiasıyla endüstriyel dönüşüm yolunda öncülük yapıyor. BT ve otomasyon dünyalarının birleşmesiyle önem kazanan Endüstriyel Ethernetin, güvenilir bir altyapı olmaksızın endüstri ile uyumlu olması beklenemez. HARTING bu gereksinimi çok erken fark edip endüstriyel uygulamalarda ilk RJ45 arayüzü olan, halen very arayüzünde çok yaygın kullanılan RJ Industrial® ürününü yarattı. HARTING, 2016’da tanıdık çok çiftli Ethernet için ix Industrial® arayüzüyle kesintisiz yenilik yolunu takibi ve piyasa gereksinimlerini karşılamayı sürdürdü.

HARTING, “All for Ethernet (Her şey Ethernet için)” iddiasıyla endüstriyel ağlara yeni standartlar getiriyor.

IIoT altyapınız için tüm T1 endüstriyel bileşenleri

23 Ocak 2020 tarihinde yayınlanan , IEC 63171-6 tüm gelecek IIoT ağlarının temelini oluşturdu ve değişmedi. Bu, her şeyin olduğu gibi kaldığından çok SPE altyapısı için kullanıcıların yatırım güvenliğini saplayan, piyasayı kapsayan bir anlaşmaya varıldığı anlamına ulaşılabilir. Bu temelde, tek-çiftli Ethernet piyasası için kapsamlı bir portfolyo geliştirilebilir.

AWG 28-22 saha montaj formatındaki T1 endüstriyel arayüzü IP20 versiyonu seri parçaları da ilk defa HANNOVER MESSE’de sergilenecek. HARTING de, cihazla sağlam ve standart SPE bağlantısı sağlayacak, karşılık gelen cihaz soketini sunacak.

T1 Endüstriyel arayüz seri parçaları HANNOVER MESSE’de sergilenecek

SPE Endsütriyel Ortak Ağı güçlü büyüme görüyor

SPE Endüstriyel Ortak Ağı, sadece birkaç ayda üyelerini ikiye katladı. Yedi kurucu üyeyle başlamasının ardından, Kasım 2019’daki SPS Fuarı’ndan sonra sayı 16’ya yükseldi.Farklı alanlarda uzmanlaşan firmaların her biri kendi alanında teknoloji lideri, bu durumun da SPE ekosistemi için kuvvetlendirici ve tamamlayıcı olması gerekiyor. Paylaşılan ortak temel SPE altyapısının, tüm üyelerin referans aldığı IEC 11801-x, IEEE 802.3 ve IEC 63171-6 standartlarına uygun hale gelmesini sağlıyor. 2020 SPE ağının yılı. Ağ, bu yıl HANNOVER MESSE’de bir dizi ilginç etkinlik düzenleyecek.

Kasım 2019’da kamuya tanıtılan SPE Ağının 16 ortak firması bulunuyor.

Han S®: modüler enerji depolama için güvenli bağlantılar

Teknoloji Grubu’nun, ağır iş konektörleri alanı için yeni ürünleri bulunuyor. Han S® modüler batarya depolama için yeni güvenli bağlantı teknolojisi niteliği taşıyor. Kompakt, esnek yatağında, 200 A’ya kadar bağlantı için yer bulunuyor. Montaj yatağı serbestçe dönebiliyor ve kilit mekanizmasının kullanımı kolay. Artı için kırmızı, eksi için siyah ve diğer ilave mekanik kodlamalar arayüzleri birbiriyle değiştirilebilir hale getiriyor.

Konektörlerin kullanımı lityum-iyon hücrelerden imal edilen ünitelerin montajını kolaylaştırıyor. Dünya’da bu tip depolama bataryalarına gösterilen talepte büyük artış gözleniyor. Üreticiler sisteme her geçen gün artan sayıda hücre bağlantısı yapma gereksinimi duyuyorlar. Han S® bu noktada, çabuk ve standartlaştırılmış bağlantı imkanı tanıyor. Bu da yeni konektörü yüksek işleme hacimlerinde optimum çözüm haline getiriyor.

Han S® modüler batarya depolada yeni bağlantı teknolojisi niteliği taşıyor. Kompakt ve esnek yatak, 200 A’ya kadar bağlantı barındırabiliyor

Odak noktası DC konektörler

75 yıldır, HARTING yeni endsütriyel arayüzler için sürekli olarak yeni standartlar belirledi. Günümüzde, endüstriyel ortamlarda, ciddi bir büyümenin beklendiği DC güç aktarımı için artan bir teknolojik talep vardır. Bu uygulamalar için uygun kurulum teknolojisinin sağlanması amacıyla, HARTING Hannover 2020 Fuarı’nda yeni DC güç aktarımı konseptlerini sunacak. Endüstriyel uygulamalar için, güç ve very teknolojisiyle karakterize edilen yeni bir DC arayüzü çalışmasının sunumu gerçekleştirilecek. 40 A’ya kadar akımları ve 800 V’ye kadar gerilimleri aktarıyor ve yük altında çekilemiyor. DC endsütrileri çalışma gruplarına ek olarak HARTING, DKE standartlarının taslağının oluşturulmasına da dahil oldu.

Proje, HARTING ve Smart Factory KL arasındaki işbirliğinin bir sonucu olarak ortaya çıktı. Hannover Fuarı’nda farkı entegrasyon düzeylerinde geleceğe yönelik yeni DC arayüzü çalışmaları, her iki firmanın standında da sergilenecek.

Han konfiguratöründe genişletilmiş özelleştirme işlevleri

Endüstriyel arayüzler için Han® konfiguratörününü yeni özelleştirme işlevleri bulunuyor. Kullanıcılara konfiguratörü kablo giriş noktalarında tasarım yapma ve etiketleri uygulama imkanı tanıyor. Konfigurasyon tamamlandığında, ayrı bir ürün olmasına ragmen, tasarımla ilgili tüm veriler indirilmeye uygun hale geliyor; kullanıcılar da özelleştirilmiş çözüm isteğinde bulunabiliyorlar.Yeni işlev, tasarımdan ürün geliştirmeye, ürün aşamasından montaja, kullanıcıların ürünlerini kendi başlarına tasarlamalarına ve ürünlerin kısa sürede teslimatına kadar tüm işlem zincirini kesintisiz hale getiriyor. Bu da tekil arayüzlerini, küçük hacimlerde bile satın alınabilir duruma getiriyor. Yeni ürün tasarlamak için gereken zaman , tasarımın kalite incelemesinin otomatik yapılmasıyla kısalıyor.

Yazılım geliştiricisi PerFact ile artan işbirliği

HARTING, yeni teknolojinin geliştirilmesi için atılım yapmayı sürdürüyor. Kasım 2019’da Nuremberg SPS Fuarı’nda yapılan duyuruya göre HARTING ve Perfact arasındaki yazılım işbirliği genişletiliyor. Firmalar, HANNOVER MESSE’de daha detaylı açıklamalar yapacaklar. PerFact, endüstri için profesyonel BT çözümleri sunuyor. Makinaların internetle bağlantılandırılması, uzaktan makina bakımının önemli bir vechesini oluşturuyor.

HARTING arayüzü, Güç, Veri ve “metroSNAP” sinyali sağlıyor

İsviçreli araba üreticisi Rinspeed, bu yıl da HANNOVER MESSE’de olacak. Rinspeed ve HARTING, kökü yıllar öncesine dayanan güvene dayalı bir işbirliğiyle birbirlerine bağlılar. Bu yıl, Technology Group araçlara güç, veri ve sinyal sağlamak için özel tasarlanmış bir arayüz sunuyor. “metroSNAP” ile HARTING ve Rinspeed geleceğin mobilite konseptleri için bir adım daha atıyorlar. İnsan ya da malzeme taşıma bakımından araç çok yönlü nitelikler taşıyor. HARTING modülü, sürücülerin aracı çabuk yapılandırmalarını ve bir dizi görevde esnek biçimde kullanmalarını sağlıyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com