Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Hassasiyet uzmanı Eppinger

Yayın Tarihi:

-

 

Dişli çarklarının yük taşıma kapasitesi, aşınma oranı, titreşim gibi sorunlarının çözümünü Mikrotek Makine’nin geliştirdiği sistem sayesinde %100 güvence altına alınıyor. Redüktör imalatçısı Alman Eppinger işin sırrının dişlide olduğunu vurgulamaktadır.

Hassasiyet, tekrarlanabilirlik, güvenilirlik! Günümüzün hemen hemen tüm imalat branşlarında bu slogan bir tılsım gibi tekrarlanıyor. Zira zorlu rekabet koşullarında ayakta kalmanın başlıca anahtarı hemen hepimiz için burada yatıyor. İş makineleri imalatı, robot uygulamaları, medikal makine imalatı, hassas konumlama makineleri imalatı gibi alanlarda ise “sky is the limit (sınır yok)”. Bu asla bitmeyecek yolculuğun neredeyse olmazsa olmazı ise kaliteli bir redüktör. Peki redüktörler bu yüksek talepleri nasıl garanti altına alabilecekler?

Makinanın kalbi: Dişli 90 yıllık maziye sahip saygın redüktör imalatçısı Alman Eppinger işin sırrının dişlide yattığını çok iyi biliyor. Mükemmeliği hedefleyen Eppinger için dişli imalatını kendi bünyesine almaktan başka bir çözüm düşünülemezdi. Nitekim öyle de oldu. En başta kendi öz ihtiyacı için girdiği dişli imalatında edindiği büyük tecrübe sayesinde kısa sürede dünya dişli piyasasının önemli oyuncularından biri haline geldi. ArtıkEppinger için imkansız bir görev yoktu. Bu hassasiyeti sağlayabilmek tamamen diş kanatlarında yapılacak modifikasyonlara bağlı. Zira dişli çarkın yük taşıma kapasitesi, aşınma oranı, etkin açısı ve tabi ki gürültü ve titreşim davranışı da tamamen bu hakimiyete bağlı. Yüksek torklarda ortaya çıkan kuvvetlerle başa çıkmak da bu tecrübenin bir parçası.

 

Hassas Dişli Üretimi Uzun yılların tecrübesi ve en modern Gleason yazılımları ile Stuttgart’ta üretim yapan Eppinger konik dişli üretiminde “Closed-Loop” sistemi kullanmakta. Bu sistem ile, en hassas cihazlarla topografyası çıkartılan dişlilerin bilgileri direk olarak Gleason freze, taşlama ve lepleme tezgahlarına aktarılmakta ve dişlilerin gerçek zamanlı olarak optimizasyonu sağlanabilmekte.

Firmanın dişlilerinin birbirlerine uyumu bu sistem sayesinde %100 güvence altına alınıyor.

Tamamen üreticilerin ihtiyaç ve kullanı- mına göre dizayn edilen dişliler en ekonomik koşullarda sunuluyor.

Her bütçeye, her hacme göre çözüm- lerle tanışmak için firmanın Türkiye temsilcisi Mikrotek Makina ile

irtibata geçebilirsiniz.

Monoblok (Tek parça gövde) Redüktör Üretimi
Dış etkenlerden korunma

Üretimde en iyi dişlilerin kullanılması bile dış etken faktörünü ortadan kaldırmamaktadır.

Eppinger, tecrübesine dayanarak ürettiği tamamen monoblok gövde sayesinde en zor üretim şartlarında

bile dayanıklılık ve hassasiyeti uzun yıllar sağlayabilmekte. Bu sayede çok yüksek torklarda bile bu

rulma ve yatak pozisyonunun bozulması problemi yaşanmamakta.

Yenilikler

Yüksek hassasiyete sahip sikloit (cyc- loid) redüktör üretim teknolojisini ‘TQ Systems’ tarafından üretilen

‘Robodrive’ motorları ile birleştiren Eppinger Almanya Motek fuarında 90km./h. hıza çıkabilen elektrikli

bisikleti ile tüm ilgiyi üzerine topladı.

Bu teknoloji artık Mikrotek Makina aracılığıyla Türk üreticileriyle buluşmaya hazır.

Mikrotek Makine

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com