Connect with us

Yazılım

Hexagon, PC-DMIS 2020 R2’yi pazara sunuyor

Yayın Tarihi:

-

PC-DMIS 2020 R2, Hexagon’un bulut tabanlı varlık yönetimi yazılımı ile entegrasyon, en yeni ASME standartlarına uygunluk ve iş akışlarında daha fazla verim sağlayan birçok özellik sunmaktadır.

Hexagon Manufacturing Intelligence, dünyanın en popüler ölçüm yazılımının son sürümü olan PC-DMIS 2020 R2’yi bugün piyasaya sürdü. PC-DMIS 2020 R2, kullanıcı deneyimini geliştiren ve incelemelerde daha fazla verim sağlayan bir dizi yeni özellik ve iyileştirme sunmaktadır.

PC-DMIS 2020 R2’nin öne çıkan bir yeni özelliği, bulut tabanlı HxGN SFx | Asset Management yazılımına tam entegre edilebilmesidir. Bu çözüm, gerek tek bir sahada gerek dünya çapında birden fazla fabrikada bulunan en önemli varlıkların nasıl bir performans sergilediğinin kullanıcı dostu merkezi bir gösterge paneli üzerinden izlenmesi ve analizi için basit ve doğru bir yol sunar. Veriler toplanıp internette barındırıldığından, her mobil cihazın tarayıcısı üzerinden erişilebilir. Operatörler, bu sayede varlık kullanım durumunu ve arızaları anında görebilir, gerçek zamanlı durum bildirimleri alabilir ve gerçek zamanlı verilere bağlı kararlar alabilir. Routine Detail View (Rutin Detayı Görünümü), kullanıcının belirli bir rutin hakkında süreç bilgisi, rutin ölçüm sonuçları ve rutin geçmişi gibi ayrıntılı bilgilere erişebilmesini sağlar. SMA’ya sahip PC-DMIS kullanıcıları, ayrıca tüm varlıklara dair belirli rutinler hakkında anlık olay bildirimleri de alır.

Geometric Tolerance Command, “kurallara bağlı” yeni GD&T kütüphanemizdir, ASME Y14.5– 2018 ve ISO 1101– 2017 ile uyumludur ve mevcut XactMeasure kütüphanesine kıyasla birçok iyileştirme ve geliştirilmiş özellik kazandırmaktadır. 2018 yılında referans özelliklerin Y14.5 tanımı, mekanik referans simülatörünü veya Y14.5.1 – 2019 uyarınca “gerçek geometrik karşılığı” temsil eden tek bir referans özellik için matematiksel bir tanım sağlayacak şekilde revize edilmişti. Bu yeni tanım, mekanik inceleme yöntemleri ile koordinat ölçüm sistemlerinden alınan dijital veriler arasındaki karşılıklı ilişkiyi geliştirmekle beraber parçaların monte edildiklerinde birbirlerine uyumlarını ve fonksiyonlarını daha doğru bir şekilde temsil etmektedir. ASME Y14.5– 2018 ve ISO 1101-2017 standartlarına uygun ilk yazılım ürünlerinden biri olan PC-DMIS, üreticilerin yeni tasarımlarda teknik gereklilikleri güvenilir ve etkili biçimde karşılayabilmelerini sağlar. Yazılımın yeni hata kontrol özelliği, teknik özelliklerin ASME ve ISO standartlarına uygun olmasını garantiler ve geçersiz veriler hakkında uyarı mesajları göndererek hataların tespit edilip düzeltilebilmesini sağlar. Yeni GT&T kütüphanesi, ayrıca mevcut ASME ve ISO MBD standartlarına uygun model tabanlı tanımlama (MDB) özelliğini de destekler.

PC-DMIS 2020 R2, ayrıca 3D PDF aracı ile daha esnek bir raporlama yöntemi sunmaktadır. 3D PDF ile oluşturulan dijital dosya ürün analizini ve verilere erişimi kolaylaştırdığından dolayı, bu yeni özellik sayesinde parçaların farklı açılardan görülebilmesi için birçok sayfanın yazdırılmasına gerek kalmaz.

Hexagon Manufacturing Intelligence bünyesindeki İş Birlikçi PC-DMIS Çözümleri bölümünün Ürün Müdürü Ken Woodbine, “Sektörün önde gelen metroloji yazılımı olan PC-DMIS’nin bu en son sürümünü yayınlayabilmekten ötürü çok mutluyuz” diyor. “PC-DMIS 2020 R2, sunduğu çeşitli özellikleri ve fonksiyonları sayesinde kendi alanında lider olmaya devam ediyor. En yeni ASME standartlarına uygun ilk metroloji yazılımını geliştirdiğimiz ve böylelikle zorlu bir tedarik zincirinin ihtiyaçlarına cevap verdiğimiz inancındayız. Ayrıca SFx Asset Management ile sunduğumuz tam entegrasyon sayesinde kullanıcıların -nerede olurlarsa olsunlar- metroloji ekipmanlarında gerçek zamanlı veri alabilmelerini sağlayabilmiş olmaktan ötürü onur duyuyoruz.”

Platformun maksimum güvenirliğini sürdürmek amacıyla sunduğumuz bu sürüm, 2020 için planladığımız iki büyük PC-DMIS sürümünün ikincisidir ve bundan sonra da hizmet paketleri ile güncelleştirilecektir. Müşterilerimizin en yeni özellikleri kullanabilmeleri, en yeni güncelleştirmeleri indirebilmeleri ve bakım hizmetlerinden faydalanabilmeleri için bir Yazılım Bakım Sözleşmesi (SMA) satın almalarını öneriyoruz. SMA, ayrıca devam eden teknik desteğe ve servis hizmetlerine de erişim sağlar. 

PC-DMIS 2020 R2, HexagonMI.com web sitesinden veya Universal Updater üzerinden hemen indirilebilir. Daha ayrıntılı bilgi için bölgenizdeki Hexagon temsilciliği ve bayileri ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com