Connect with us

Genel

Hizmetlerle desteklenen eksiksiz çözümler

Yayın Tarihi:

-

  

AYMAKSANAylaMachinery Industry, sert ambalajların (plastik, metal, cam vb.) beslenmesi, temizlenmesi, doldurulması, kapatılması ve etiketlenmesi işlemlerinde kullanılan makineleri üretiyor. Üretilen makineler ise toplam 22 ülkedeki farklı müşterilere ihraç edilmekte.

 Aymaksan Görsel.jpg

Aymaksan, ambalajlama ve işleme makinelerini isteğe uyarlanmış şekilde üretmekte ve makinelere ait yedek parça ve bileşenlerin yaklaşık yüzde 50’sini farklı sektörlerdeki esnek kullanımı göz önünde bulundurularak tasarlamaktadır.

İsteğe uyarlanmış şekilde proje bazlı üretilen makineler; tasarım, otomasyon, üretim ve kurulum departmanlarında faaliyet gösteren oldukça uzman personelce inşa ediliyor. En yeni teknolojileri uygulayan şirket, sürekli gelişiyor ve geçmişinden gurur duyarak geleceğe güvenle bakıyor. Müşterilerin, önemli ölçüde satış sonrası hizmetlerle desteklenen eksiksiz çözümler sunmadaki uzmanlığı ve becerisini tanımaları nedeniyle, AYMAKSAN Ayla Machinery Industry’ye geri dönüş yapmaları son derece doğal bir sonuç.

Şirketin LD 2504 FAL.Z & KV 1601 PAL. 530 akış metrik sıvı doldurma ve kapatma makinesi, 5 ila 30 litre arasında farklılık gösteren kapasitelerdeki endüstriyel konteynerleri doldurmak üzere tasarlanmış olup, konteyner biçimi ve dağıtımı yapılan sıvıya bağlı olarak saatte en fazla bin 800 konteyneri işlemden geçirebilmekte. Makine; lineer ambalaj besleme sistemi, otomatik doldurma makinesi, otomatik kapak besleme sistemi ve otomatik kapak kapatma sistemi dahil olmak üzere kurulumu önceden yapılan bileşenlerden oluşmakta.

Birincil kontrol elemanları için Rockwell ürünleri kullanılıyor

Makine tüm birincil kontrol elemanları için Allen-Bradley PanelView HMI ile birleştirilmiş Allen-Bradley mikro kontrolörü kullanmakta. Kullanılan diğer Rockwell Automation ürünleri arasında Allen-Bradley PowerFlex tahrikleri, Allen-Bradley Kinetix servo tahrikleri ve motorları, Stratix Ethernet anahtarları ve Guardmaster emniyet röleleri yer almakta. Ayrıca kontrolör akış ölçerler, pnömatik kontrol sistemleri, otomatik kantarlar ve etiketleyiciler gibi birçok üçüncü taraf cihazı ile birlikte kullanılabilir.

Çalışma sırasında, boş konteynerler veya bidonlar beslemeli konveyörlere manuel olarak veya de-paletizer kullanılarak yüklenir. Konteynerler makineye girdiklerinde doldurulur, otomatik olarak kapatılır ve ardından üzerlerine kapak folyosu kaynaklanır. Etiketleme işleminin ardından, konteynerler makineden çıkış sırasında paletleme için hazırlık aşamasından önce otomatik kantar kullanılarak kalite kontrol işlemine tabi tutulur. Makine köşeli olarak tasarlanmıştır; böylece mümkün olan en az yeri kaplar.

 

Genel Müdür Cemal Ayla, “Müşterilerimizin büyük kısmı bir yatırım olarak görmektedir. Bazı müşteriler altı ay sonra, bazıları üç yıl sonra ve yine bazıları yirmi yıl sonra bize geri dönüş yapıyorlar. En önemli özelliklerimizden biri, sağlam satış sonrası hizmetimiz ile makinelerimizin arkasında durmamızdır. Performans, incelik ve düşük enerji tüketimi sayesinde müşterilerimiz rekabetçi bir çözüm elde eder. Bizim açımızdan başarımızın en önemli faktörlerinden biri, özgün ve gelecek vaat eden tedarikçiler kullanmamızdır. Makinelerimizin kullanıldığı bölgelerde, ücreti, teslimat süresini, stok durumunu ve satış sonrası hizmeti gözetiyoruz. Makinelerimizi İstanbul’da üretiyoruz ve sanki bir ekip üyesiymişçesine güvenebileceğiniz Rockwell Automation Türkiye’den donanım ve yazılım desteği alıyoruz. Tedarikçi seçiminde, düşük ücretlerden ziyade, satış sonrası destek ve yedek parça bulunabilirliğine çok daha fazla önem veriyoruz.” Cemal Aylasözlerini, “Teknik açıdan, daha modern bir tasarım süreci ve gelecekteki değişiklikler için çok daha fazla esneklik beklentisi içerisindeyiz. Müşterilerimiz entegre bir çözümün sunduğu kolay bakım ve sorun giderme prosesi ile düşük değiştirme sürelerinin keyfini çıkarıyor” diyerek sonlandırıyor.

Merkezi İstanbul’da yer alan AYMAKSAN Ayla Machinery Industry LLC; farmakoloji, gıda, kozmetik, kimyasallar, kağıt, temizlik ürünleri, kırtasiye, boya, yapı kimyasalları, petro kimya, tekstil ve deri kimyasalları gibi sektörlere yönelik ambalajlama ve işleme makineleri alanında uzmandır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com