Connect with us

Yazılım

HMS ve Netbiter “ThingWorx Ready” haline geldi

Yayın Tarihi:

-

 

HMS Industrial Networks, Thingworx Ready’nin ortaklık programına katıldı ve şimdi de Thingworx IoT platformuna bağlanan Netbiter Uzaktan Yönetim çözümünün bir eklentisini piyasaya sunuyor.

 

Bu yeni eklenti sayesinde Netbiter ağ geçitlerinden alınan veriler doğrudan ThingWorx IoT platformuna sunulabilmektedir. ThingWorx pazarında bulunabilen bu eklenti, kullanıcılara Netbiter Argos bulutunda saklanan veya doğrudan saha uygulamalarından gelen verilere erişim imanı sunmaktadır.

Her iki durumda da bu veriler endüstriyel Netbiter ağ geçitleri sahasından iletilmektedir. HMS Ürün Grubu Yöneticisi Henrik Arleving şunları paylaştı: “Netbiter için tasarlanan bu yeni ThingWorx eklentisi sayesinde, kullanıcılar her iki dünyanın da en iyisine sahip olacaklar çünkü bu çözüm HMS’nin endüstriyel iletişim ve uzaktan yönetim alanlarındaki deneyimini önde gelen ThingWorx IoT yazılım platformu ile bir araya getiriyor.”  Bu çözüm mevcut Netbiter uygulamalarının ThingWorx platformuna entegre edilmesini desteklerken öncelikli olarak öngörücü bakım gibi amaçlar için mantıksal analiz gerçekleştirmek üzere sahadan gelen verilerin alınmasına yönelik bir yöntem arayışı ile aygıt ve makine OEM’lerini hedef almaktadır. Bu ThingWorx kullanıcıları için Netbiter ağ geçitleri sahadaki uygulamaları için bağlanabilirlik sağlamak amacıyla bir edge ağ geçidi işlevi görecektir.

Çalışma şekli

ThingWorx pazarından indirildiğinde, kullanıcılar Netbiter Argos’a veri bağlantısı kurmak için ThingWorx içindeki eklentiyi açabilmektedir. Bu eklentinin Netbiter Argos REST API’daki tüm servislere ara yüzü bulunmaktadır. Netbiter ağ geçitleri, standart şablonlar kullanarak Netbiter Argos’daki düz veri haritalama sonrasında güç jeneratörleri veya pompa sistemleri gibi her türlü saha ekipmanlarından gelen verilerin kullanılabilirliğini sağlamaktadır. Sonuç olarak, kullanıcılar, OEM’ler, servis personeli ve nihai kullanıcılar için alternatif çalışma, para kazanma ve tasarruf etme yolları geliştiren makine öğrenme algoritması ve zenginleştirilmiş gerçeklik gibi gelişmiş tüm ThingWorx özelliklerinden faydalanacaklardır.

Netbiter Argos için geliştirilen ThingWorx eklentisi ThingWorx Ready ortaklık programı kapsamında HMS Industrial Networks tarafından piyasaya sürülen ilk çözümdür.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com