Connect with us

Zincir ve Zincir Tahrikleri

İçecek Kutusu Endüstrisi için Pimli Fırın Zincirleri

Published

on

Gıda ve içecek endüstrisinde teneke kutular  hala klasik içecek ambalajlama tercihidir. Biçimlendirmeden sonra kutuların geçtiği bir sonraki yüksek hızlı üretim süreci ise boyamadır. Özel olarak geliştirilen makaralı zincirler, kutuların zincire bağlı koruyucu başlıklar tarafından özel taşıma pimleri ile sabitlendiği hızlı aktarım sürecinde tercih edilen taşıma teknolojisi haline gelmişlerdir.

iwis tarafından geliştirilen pimli fırın zincirleri (POC) pek çok sayıda eşsiz avantaj sunmaktadır. Hassas makaralı zincirler kendiliğinden aşınmaya dirençlidir ve fabrika çıkışı öncesi özel yağlayıcı IPP ile işlem görürler. IPP, PWIS içermez, akmaz, yüksek sıcaklıklara uygundur ve gıda endüstrisinde kullanımı onaylanmıştır.

Taşıma zincirleri, zincirin kırılmasına ya da makineden çıkarılmasına gerek kalmadan kolaylıkla değiştirilebilirler. Üç farklı teçhizat olanağı sunulmaktadır: pimlerin dış zincir plakalarına entegre edilmesi yöntemi, özel somunlarla ya da çatal pimlerle sabitlenme yöntemleri. Kullanıcılar ayrıca esnek ve geçmeli olarak iki farklı pim versiyonu arasında seçim yapabilirler. Konveyör sıkışmasından kaynaklı bir arızaya bağlı darbe gibi durumlardan sonra, esnek pim elle hızlı ve kolay bir şekilde ilk pozisyonuna geri döndürülebilir.  Geçmeli pimin avantajı bir şok durumunda ya da operasyon sırasında bir engelle temas etmesi durumunda kopacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Aktarma pimleri ve zincir pimlerinin aynı sertlik ve dolayısıyla aynı aşınma direncine sahip olmasından ötürü bu geçmeli çözüm mümkün hale gelmiştir. Bu, pimler kırılmadığı zaman, üretim makinelerinin sıkışma riskini barındıran çelik kutu üretimlerinde bir hayli önemli sonuçlar doğabilir. Aktarma pimlerinin uzunluğu aynı zamanda müşteri özelindeki gereksinimlerine de uyarlanabilir.

Bir başka özelliği ise standart koruyucu başlığın en az 260 ° C’ye kadar ısıya ve çeşitli kimyasallara dayanıklı olan yüksek kaliteli PEEK’den yapılmış olmasıdır. iwis tarafından geliştirilen ve patenti alınan yüksek sıcaklıklı elastomer başlık (ECT) ise alternatif olarak sunulmaktadır. Tasarımı sayesinde, karmaşık aletlere gerek olmadan kolaylıkla değiştirilebilir ve sönümleme özellikleri yay ile benzerlik gösterdiğinden günlük operasyonda sağlamlık özelliğine sahiptir. Gıda ile teması onaylanmış PWIS barındırmayan malzemeden yapılmaktadır.

Her anlamda iyi donanımlıdır : Zincirleri monte ve demonte etmek için kullanılan kapsamlı yedek parça yelpazesi ve kullanıcı dostu aletler, iwis pimli fırın zinciri programının tamamlayıcısıdır.

iwis her zaman üreticilerine bireysel uygulama gereksinimlerine göre kişiselleştirilebilen yüksek kaliteli konveyör zincirleri sunabilmektedir. Kalitenin simgesi: tüm üretim serileri JWIS marka hassas makara zincirleri kullanmakta ve böylelikle uzun hizmet ömrü ve güvenilir satış sonrası servisi garanti edilmektedir.

Pimli fırın zincirlerinin yanı sıra, Münih merkezli zincir uzmanı iwis tüm tahrik ve aktarma uygulamaları için geniş kapsamlı ürün yelpazesi sağlamaktadır.

Yelpazemiz aynı zamanda hassas ve yüksek performanslı makaralı zincirler, konveyör zincirleri, bakım gerektirmeyen ve korozyona dayanıklı zincirler, güç ve serbest konveyör zincirleri, özel aktarma zincirleri, fleyer zincirleri, düz üst zincirler, modüler kayışlar, tarım makineleri için zincir ve aksesuarlar ile otomotiv endüstrisi için triger kayışlarını kapsar.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Zincir ve Zincir Tahrikleri

İwis Türkiye yeni web sayfasıyla 2024’e iddialı giriyor!

Published

on

By

Türkiye’de kendi ofisi ile 2016 yılında hizmet vermeye başlamasıyla birlikte 4 binin üzerinde ürün ve tüm bu ürünlerin kullanımlarını, teknik özelliklerini içeren katalog ve ürün broşürlerinin çevirileriyle hem dijital hem de basılı şekilde kullanıcılarına ulaştıran iwis Türkiye, 2023’ün ortasında başladığı emek-yoğun çalışmayı tamamladığını, “Yeni yılda yepyeni bir web sayfası” ifadesiyle duyurdu.

Almanya’dan yönetilen özgün web sayfasının birebir kopyası olan ve www.iwis.com.tr alan adını kullanan yeni web sitesi, artık kullanıcıların ve sektördeki oyuncuların kataloglar ve broşürlerde ürün ararken kaybolmasını önleyeceğe benziyor. 

Web sayfasının öne çıkan özelliklerinin başında sadece ürüne kolay ulaşmak gelmiyor; bir ürünün tüm çeşitleri ve teknik özelliklerine göre sınıflandırılmış ve görseliyle birlikte o ürüne ait güvenlik bilgi formu da yer alıyor. Yani kullanıcının artık tek yapması gereken işlemi, yine web sitesi üzerinden satın alma talep bilgisini iletmek oluşturuyor.

Rakiplerinin web sayfalarına kıyasla oldukça fazla detaylı olan iwis Türkiye’nin web sayfasındaki çevirilerde, sektörel terimlerin özenle kullanıldığı özellikle dikkat çekiyor. 

Sitede tüm sanayi sektörleri için özel bir yer ayrılmış olması da yine kullanıcıların işini kolaylaştıracak bir unsur olarak öne çıkıyor:Ağaç işleme, konveyör, maden, elektronik, paketleme, gıda sanayi veya gıda sanayinin çikolata imalatı alanında bile çalışıyor olsanız, o alandaki ürünlere kolaylıkla ve kısa bir sürede ulaşılabiliyor.

Almanya merkezli iwis’in özgün web sitesinde Almanca dahil 10 farklı dilde hizmet veriliyor; ancak tüm sayfalar yerine önemli kısımlar çevrilmiş durumda bulunuyor. Konuyla ilgili konuşan İwis Türkiye Genel Müdürü Aşkın Tırpan, “iwis, bugün itibarıyla 50 iştirakinin bulunduğu 4 kıtadaki 17 ülkede kendi ofisleri veya ortaklıkları ile hizmet vermektedir. Almanya ilk web sitesinin yayına başlamasından bu yana ilk defa Türkiye için ve ‘tr’ uzantılı bir alan adı ile hizmet vermeye karar verdi. Elbette ki bu kararı onlara aldıran iwis Türkiye ekibinin şirketi 7 yılda getirdiği nokta, Türkiye’nin potansiyeli ve merkezi yönetimin ülkemize verdiği ayrı bir önemdir” açıklamasında bulunuyor. Tırpan, tüm müşterilerinin ve müşteri adaylarının zincir almadan önce mutlaka sayfalarını ziyaret ederek o ürün hakkında detaylı teknik bilgiye ulaşmalarını, gerekirse 3D çizimlerini indirmelerini ve kararlarını buna göre vermelerini beklediğini dile getiriyor.

Şimdi deneyimleyin; 

https://www.iwis.com.tr

Continue Reading

Zincir ve Zincir Tahrikleri

İwis, güven ve hassasiyeti birleştirdiği güçlü çözümlerini Avrasya Ambalaj’da sergiledi

Published

on

By

[voiserPlayer]

Yüksek hassasiyetli, üst kalite zincir çözümlerinde küresel ölçekte lider bir marka olan İwis, verimliliği artırarak makine durma sürelerini azaltan eşsiz çözümleriyle Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda yer aldı.

Zincir üretimindeki asırlık tecrübesiyle her sektörün özel gereksinimlerine göre tasarlanmış yüksek performanslı tahrik zincirlerinden yenilikçi zincir tahrik sistemlerine dek uzanan ürünleri geniş ve farklı bir yelpazede sunan İwis, ambalaj endüstrisinin taleplerini karşıladığı güçlü çözümleriyle Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı’nda yer aldı. Sektöre sunduğu çözümleriyle güvenilirlik, üstün çalışma ömrü, mümkün olan en yüksek uzunluk hassasiyeti ve çift çalışma toleransları sağlayan İwis, Avrasya’daki en kapsamlı ve en büyük ticaret platformu olan Avrasya Ambalaj Fuarı’ndaki standıyla müşteri ve ziyaretçilerini karşılarken, sektörün beklentilerini de takip etti. 

Hassasiyet ve güven

Pratikte tüm bitmiş ürünler bir tür uygun paketlemeye gereksinim duyar. İwis zincirleri, paketleme makinelerinde güveni, uzun çalışma ömrünü ve mümkün olan en yüksek hassasiyeti sağlar. Paketleme makineleri aynı zamanda makine mühendisliğinin en önemli sektörlerinden birisidir; çünkü zincir ve tahrik sistemleri üzerinde oldukça güçlü talepleri bulunur, sıklıkla çok yüksek çevrim zamanlarına ve çalışma hızlarına dayanıklılık gerektirir. Ayrıca ilaveten paralel çalışma ve hassas konumlandırma da beklentiler arasında yer alır. Geniş bir malzeme çeşitliliği ve yağlayıcıların mevcudiyeti sayesinde İwis hassas zincirleri, inanılmaz bir çalışma ömrü ve en üstün derecede uzunluk doğruluğu ve çift çalışma toleranslarını sektörün kullanımına sunar.

Mükemmel bakım gerektirmezlik

Paketleme sektörüne tedarik ettiği zincirlerin geniş bir bölümü bakım gerektirmeyen MEGAlife zincirlerinden oluşan İwis, her açıdan tam bir hijyen ve temizlik gereksinimlerini karşılar. Oksitlenmeye açık ortamlardaki uygulamalar için paslanmaz çelikten CF ya da ağır görev oksitlenmeyen CR zincirleriyle ideal bir çözüm sunan İwis, gıda ile temasın kaçınılmaz olduğu (H1 alanı) durumlarda H1 seviye yağlayıcılar ya da bakım gerektirmeyen (tamamen yağlama istemeyen) paslanmaz çelik zincirleriyle istenen gereksinimleri yerine getirir.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et