Connect with us

Rulmanlar

IKO’nun CRBF çapraz makaralı rulmanları güç tüketimini azaltıyor

Yayın Tarihi:

-

Bu özel rulmanlar, ayrılmaz iç ve dış halkalar arasında dönüşümlü olarak dik açılarda çaprazlanan makaralarla hacimden tasarruf sağlayan bir tasarıma sahiptir. Silindirler kanal yüzeyleri ile hizalı bir temas gerçekleştirdiği için, yük altında elastik deformasyon minimuma iner. Rulmanlar, radyal, eksenel ve moment yükleri dahil olmak üzere her yönden gelen yükleri aynı anda barındırabilir.

IKO’nun CRBF Çapraz Makaralı Rulmanları, hem iç hem de dış bileziklerde çok sayıda montaj deliğine sahip ve özel yuvalara ve sabitleme plakalarına ihtiyaç kalmaksızın hızlı ve kolay montaj imkanı sağlıyor. Silindir kılavuz sistemi, silindirik silindirler arasında özel ayırıcılar içeriyor; sorunsuz ve yüksek hızlı dönüş sağlıyor.

Çık ve kapalı versiyonların her ikisi de kolay temin edilebiliyor. Açık yapı, sızdırmazlığın gerekeceği herhangi bir sürtünmenin meydana gelmemesi nedeniyle düşük enerjili uygulamalar için çok uygunken; sızdırmaz tiplerdeyse toza ve kire karşı mükemmel koruma sağlayan ve ayrıca gres kaçmasını önleyen sentetik kauçuk contalar bulunuyor.

CRBF Çapraz Makaralı Rulmanların dönme torku, geleneksel kaymalı yataklardan daha düşük olduğu için, statik ve dinamik tork kapasiteleri arasındaki fark küçük. Bu da güç tüketiminin düşük olmasına ve çalışma sıcaklığının artış hızının indirgenmesiyle birlikte genel makine verimliliğinin artışına imkan tanıyor.

Temel dinamik yük derecelendirmeleri 2.910 ile 84.300 N arasındayken ve CRBF rulmanlarının çalışma sıcaklığı -20°C ile +110°C arasında değişiyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com