Connect with us

Redüktörler

İnşaat sektörüne özel WATT DRIVE motor redüktörler

Yayın Tarihi:

-

Merkezi Avusturya Oberweis’da olan MFL grup üyesi SBM firması ekonomik beton üretimi ve yerinde işleme imkânı sağlamak amacıyla EUROMIX beton santrallerini hizmete sunarken motor redüktör grubunda güvenilir WATT DRIVE (WEG GRUP) firması ile çözümler üretiyor. Beton karıştırma tesisleri üretimi, doğal taş taşıma sistemleri ve geri dönüşüm sistemleri konusunda uzmanlaşmış olan SBM kendi elektrik jeneratörüne sahip EUROMIX 400C ünitesi ile özel çözümlerinden birini müşterilerine sunuyor. 400 ton/saat üretim kapasitesine sahip bu ünite için SBM, WATT DRIVE motor redüktörleri ile çalışıyor.

Açık alan beton santralleri gibi zorlu şartlarda güvenilir ve düzgün çalışan tahrik sistemleri gereklidir.  Taşınacak ham medde istenilen beton sınıfına göre tartım vs. işlemlerden sonra dik açılı konveyörler ile çift şaftlı mikserlere taşınır. Gerekli çimento, su ve katkı maddeleri mikserde beton haline geldikten sonra kamyonlara yüklenir.

Çevre koşullarının zorluğu, verimli ve çok yoğun çalışma saatleri redüktör motorların da buna uygun olmasını gerektirir. Motor redüktörler aşırı toz ve neme karşı korunmalıdır. Sağlam ve güvenilir olmalıdır. Özellikle otoyol, tünel gibi sürekli beton ihtiyacı olan durumlarda kesinti düşünülemez bile. Bu noktada da WATT DRIVE’ın zorlu şartlar için standart özellikleri ve opsiyonları devreye girer ve müşteri memnuniyetinde destek olur.  Mobil beton santrallerinde gerekli olan montaj kolaylığı için de WATT DRIVE çözüm olmaktadır. 

EUROMIX tesisleri için, karıştırıcılarda 2.700Nm ile 20.000Nm arasındaki nominal torklarda K serisi helisel konik dişliler; dağıtıcı konveyörler için iki adet 7,5 kw motorlu helisel konik KUA 86A 70 134M4 motorlu redüktörler ve açılı konveyörlerde paralel milli 11 kw redüktörlü motorlar kullanılmıştır. 

  • Helisel Konik Dişlili Redüktör Motorlar: Watt Drive bu tarz tesislerde verimlilik sınıfı IE3, devir 50 Hz’de 22 d/d, sıcaklık koruma termistör (PTC) ve termostat, tork 3274 Nm, yaylı havalandırma tapaları, invertörlü çalışma ana özellikleri ile nem koruma, yoğuşma delikleri, koruyucu kapaklar gibi opsiyon özellikleri ile fark yaratmaktadır.
  • Paralel Milli Redüktör Motorlar: Watt Drive bu tarz tesislerde verimlilik sınıfı IE3, devir 50 Hz’de 80 d/d, sıcaklık koruma termistör (PTC) ve termostat, tork 1.321 Nm, yaylı havalandırma tapaları, invertörlü çalışma ana özellikleri ile nem koruma, yoğuşma delikleri, koruyucu kapaklar ve geri dönmezlik gibi opsiyon özellikleri ile fark yaratmaktadır.

Watt Drive’ın yüksek kaliteli ve güvenilir motor redüktörleri SBM’nin müşterilerinin memnuniyetini arttırmaktadır. Bu noktada Watt Drive düşük bakım maliyetleri, sağlamlık, verimlilik ve uzun ömür gibi özelliklerle ön plana çıkmaktadır. 

Yüksek operasyonel güvenlik, zorlu ortamlar için yeterli opsiyonlar, dişli kalitesi ile uzun ömürlü motor redüktörler WATT DRIVE’ın vazgeçilmez bir çözüm olmasını sağlıyor. 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com