Connect with us

Endüstriyel Donanım ve Makine Parçaları

Interroll Pallet Control PC 6000 temassız palet taşıma sağlar

Yayın Tarihi:

-

Interroll, yük taşıma ve temassız akümülasyon için Interroll 24 V DC RollerDrive ve Interroll MultiControl ile birlikte yıllardır başarılı bir şekilde kullanılan merkezi olmayan kontrol ve tahrik konseptini genişletiyor. Artık portföyde özel bir palet taşıma çözümü de yer alıyor.

Dünyanın önde gelen intralojistik ekipmanları sağlayıcısı olan Interroll Group artık temassız palet taşımayı da mümkün kılıyor. Artık yeni Pallet Control 6000 kontrol ünitesi; konveyör rulolarını, MultiControl ve Interroll Pallet Sürücüsünü içeren eksiksiz bir çözümün ana bileşenidir ve 400V AC tahrik teknolojisinin kullanımına imkân sağlamaktadır.

Bu yeni çözüm, kesintisiz ve sorunsuz malzeme akışı sağlamayı kolaylaştırıyor. Bugüne kadar temassız palet taşıma genellikle, örneğin depodaki istifleme makineleri veya asansörlere aktarma noktalarında otomatik mal akışı sağlamak için programlanabilir lojik kontrolör (PLC) yazılımı ve ek pnömatikler kullanmayı ve yüksek maliyetleri gerektirmiştir. Bununla birlikte, Interroll’ün çözümü merkezi, PLC kablolama ve PLC programlama ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Yeni kontrol ünitesi, tahrik mekanizması ile temassız taşıma için komple lojik sağlayan Interroll’un kanıtlanmış MultiControl’ü arasında bir bağlantı işlevi görüyor.

Sade, enerji tasarruflu, malzemeyi koruyan ve kompakt

Interroll teknolojisini kullanan bir palet konveyörü, sürekli kullanımda olmadığından, enerji tasarrufludur. Daha ziyade gerektikçe otomatik olarak devreye sokulup devre dışı bırakılabilen farklı bölgelere ayrılabilir. Bu özellik, yalnızca malzeme sistem tarafından taşınırken enerji harcanmasını sağlamaktadır. Böylece, yalnızca belirli zamanlarda devreye sokulmuş palet tahrik mekanizmaları o an optimum palet akışı sağlamak için gereken tahrik mekanizmaları olmaktadır.

Entegre kontrollü başlangıç fonksiyonu, tüm mekanik bileşenler üzerindeki yükü hafifleten başlangıç torkunu azaltır ve böylece optimum palet ivmelenmesi sağlar. Pallet Drive, kapatıldıktan sonra paletin hareketine devam ettiği safha da Pallet Control ile düzenlenir.

Bu çözümün diğer bir faydası kompakt yapıda olmasıdır.

Logistics 4.0 bileşeni: Performans verileri ve önleyici bakım fonksiyonları

Fonksiyonların çoğu önleyici bakım gözetilerek tasarlanmıştır. Interroll internet sitesinden indirilebilecek Pallet Control Configurator, kabloları taşıyıp yeniden takmanıza gerek kalmadan Pallet Control’ün USB bağlantısı aracılığıyla dönüş yönünü veya parametreleri kolay bir şekilde değiştirmenize imkân sağlamaktadır.

Ek olarak, ilgili Pallet Drive’in toplam çalışma süresi görüntülenir, bu da arızaları önleyecek şekilde gerekli bakımları planlamanızı sağlar. Bu, bakım ihtiyaçlarını ve olası arıza sürelerini minimuma düşürmektedir.

Bu çözüm, 1.250 kilograma kadar olan palet ağırlıkları ve 0.22 m/s’ye kadar olan konveyör hızları için uygundur. Böylelikle piyasada yaygın kullanılan tüm uygulamaları kapsamaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com