Connect with us

Genel

Kamada emek ve kalite

Yayın Tarihi:

-

“Misyonumuz: Sanayi hayatımız boyunca elde ettiğimiz tecrübelerimizi, günümüzün gelişerek değişen yenilikleri ile birleştirerek, satış öncesi ve satış sonrası hizmetlerimizle taleplere hızlı, kaliteli ve güvenilir çözümler sunarak, müşteri memnuniyetimizi artırarak, sanayi hayatımıza devam etmektir.” Emek Kama

Emek Kama, 1975 yılından bu yana talep üzerine ürettiği kamayı, 1995 yılından itibaren, dünyadaki değişen anlayış doğrultusunda üretimde ve üründe uzmanlık alanı olarak, kamayı dünya standartlarında ve yüksek kalitede üretme kararı almış ve yatırımlarını bu noktaya kaydırmış bir şirket. 15 yıl içerisinde Türkiye’de, Orta Doğu’da, Balkanlar’da ve Avrupa’da, en kaliteli kamayı üretmeyi başarmışlar. Emek Kama, kalitenin globalleşen dünyada yükselen bir değer olduğunu, gelecekte ayakta kalanların, bugünden müşteri memnuniyetine, insana ve kaliteye yatırım yapanlar olacağına inanıyor. Bu doğrultuda kendini yenileyerek çalışmalarına devam ediyor. Gerek fiyat, gerek kalite ve müşteri memnuniyeti ile sanayinin önde gelen firmalarına hizmetini sürdürüyor.

Emek Kama ISO 9001:2008 kalite belgesine sahip olup, ham madde temininden müşteri sevkiyatına kadar tüm iş akışları sürecinde malzemelerinin izlenebilirliğini, ara kontrollerini, denetimlerini sağlanmakta ve kalite kontrol bölümünde %100 son kontrolü sağlayarak sevk etmektedir. Yıllık 3 milyon adet kama üretimi ile Türkiye’de, Avrupa’da, Amerika’da marka olmuş, kaliteye önem veren Motor, Redüktör, Pompa, Makine üreticisi 3.000’i aşkın seçkin sanayici firmaya hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Firma, DIN 6885 ve TS 147+T3 normlarına uygun dört yüzeyi satıh taşlama tezgahlarında taşlanmış, genişlik ölçüleri h9, yükseklik ölçüleri h11 toleranslarında düz kama ve DIN 6888 norm ölçülerine uygun iki yüzeyi taşlanmış yarımay kama üretimi ile 5000 farklı standart ve özel ebatta kama çeşitliliği sunmaktadır.

Ürettikleri ürünler ve sundukları hizmetle piyasadaki ürün gamlarının değerinin anlaşılmasını sağlamak Emek Kama’nın şirket vizyonu olarak dikkat çekiyor.

Şirketin üründe yarattığı farklara bakacak olursak:

    • Ürünlerinde kama yüzeyleri HASSAS TAŞLAMA operasyonu (GRINDING) uygulanarak, iç bükey, dış bükey, karıncalanmış, gözenekli yüzeyler işlenerek düzeltilip paralelliği, düzgünlüğü ve doğrusallığı 15 ayrı noktadaki kalite kontrol ile tam olarak sağlanıyor.
    • Yüksek momentlerdeki güç iletimi esnasında göreceği yüksek basınçtan dolayı deformasyona uğramıyor. Yüzeyleri ezilmiyor, yuvasında boşalmıyor. Dolayısıyla mekanizma boşluklarından oluşan çekiç tesirini önleyip dişlilerin, kama yuvasının, bölüm dairesinin ve rulmanların, rulman yuvalarının bozulmasına neden olmuyor.
    • EMEK KAMA’nın kullanıldığı noktalarda bakım masrafları düşük, ürünün değeri yüksek. Ayrıca komponent ömründe uzama görülüyor.

Gelişen ve her gün değişen teknoloji ile yatırımlarını, müşterileri için daha faydalı şekilde değerlendirmek ve elde ettiği birikimi sosyal sorumluluk projelerinde kullanmak Emek Kama’nın projeleri arasında yer alıyor.

“Bugün bu marka dünyanın her yerinde saygı görüyorsa bu başarı bizlerin olduğu kadar daima gerçek kaliteye değer veren sizlerin de başarısıdır.” Emek Kama

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com