Connect with us

Elektrik Motorları

Kırılmış kaplin ile dar yerlere ideal çözüm!

Yayın Tarihi:

-

1980’lerin sonunda otomotiv motor dizayn mühendisleri pek de alışıl-mış olmayan bir fikir ortaya attılar; dökümü yapılmış olan parçalarda önce yiv, delik gibi talaşlı işlemleri tek seferde yaparak daha sonra bu parçayı son montaj işlemi için özel olarak kırmak! Böylece pozitif bir kilitleme ile hassas montaj gerçekleştirildiği gibi kompleks talaşlı işlem-ler yapılmadığından maliyetlerden de tasarruf edilmiştir.

ROTEX_SPLIT_Packshott_Explo 1

Bu durum KTR için kesinlikle önemli bir avantaj olup bunu ROTEX® S-H dizaynı ile ilk defa güç aktarım dünyası ile tanıştırmıştır. Yeni dizayndaki kaplin mil başlıkları standart döküm yıldız kaplin başlığıdır. Fakat daha sonra mekanik olarak “kırılarak” ikiye ayrılmıştır. Bunun sebebi montaj aşamasında iki adet cıvata ile montajın gerçekleştirilebilmesidir. Ancak not edilmesinde fayda var ki; her kırılan kaplin başlığı bir çift oluşturduğundan bir başka yarım ile birleştirilemez.
ROTEX® S-H ‘ın en büyük avantajı, tahrik elemanlarının yerini değiştir-meden mil başlıkları radyal olarak montajlanabilir veya demonte edilebilir.

ROTEX_SPLIT_Packshott_Explo 2

Bu durum çok dar montaj alanları ve ağır tahrik elemanlarına sahip sistem-ler için çok uygun bir teklifdir. Ayrıca bu avantajlara rağmen mevcut pro-ses mil başlıklarında herhangi bir zayıflığa yol açmaz.

Bir diğer avantaj ise radyal olarak montaj kabiliyetinin çok kısa sürelerde yapılabilmesidir. Bunun en önemli sebeplerinden birisi kaplinin çok az par-ça içeriyor olması ve sadece toplam dört cıvata ile tüm kaplinin tamamen ayrılıyor olmasıdır.

ROTEX_SPLIT_Packshott_Explo 3
ROTEX® S-H KTR’nin 2014 standart ürün kataloğunda 38 ile 90 ölçüleri arasında 7 farklı ölçüde yer almıştır. Mil çapına göre işlenmiş olarak teslim edilebildiği gibi dizaynı sebebi ile işlenmemiş olarak da teslim edilebilir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com