Connect with us

Genel

Interroll’ün yeni modüler konveyör platformu Hanover’deki CeMAT Fuarı’nda tanıtıldı

Yayın Tarihi:

-

Tesis içi lojistik sektörüne yönelik ürünler ve çözümler üreten dünya devi Interroll, Mayıs ayında Almanya’nın Hanover kentinde düzenlenen CeMAT Fuarı’nda yeni modüler konveyör platformunu sergiledi.

_MG_5994_HR
Yeni ürün gamının sergilendiği 400 m²’lik standda ziyaretçilere, gerek interaktif multimedya olanakları kullanılarak, gerekse Interroll’ün deneyimli ekibi tarafından firmanın genel ürün portföyü ve yeni konveyör modülleri hakkında bilgi verildi.

Interroll’ün 55 yıllık geçmişindeki en özel ürün tanıtımının yapıldığı yeni modüler konveyör platformu tamamen modüler bir tasarıma sahip olmakla birlikte, bugünün ve yarının malzeme taşıma çözümlerinde karşılaşılan ve karşılaşılacak zorluklara firmanın çözüm önerileri olarak nitelendirilebilir. Sistem entegratörlerinin, makina üreticilerinin ve son müşterilerin malzeme akışında öngörülemeyen sapmaların artışı, sipariş yapılarındaki değişiklikler ve ürün çeşitliliği ile başa çıkma yollarını bulmaları gerekmektedir. Bu nedenle özellikle “hız” faktörünün önemi artmaktadır. Bununla beraber firmalar geçmişe oranla çok daha fazla sayıda küçük bireysel siparişlerle başa çıkması gerekmektedir.

Interroll’ün yeni modüler konveyör platformu farklı müşteri ve kullanıcıya özel ihtiyaçlara esnek bir şekilde uymak amacıyla geliştirilmiştir. Bununla birlikte malzeme akışının daha hızlı ve kolay yapılmasını sağlamaktadırlar. Interroll konveyör modülleri, kullanıcılara rahat bir kullanım ve enerji tasarrufu sağlamakla birlikte, operasyonel maliyetleri ve bakım maliyetlerini de dikkat çekici derecede düşürmektedir.
Yeni modüler konveyör platformu ile ilgili olarak Interroll CEO’su Paul Zumbühl; “Yeni modüler konveyör platformunun lansmanını yapmış olmaktan ve fuar sırasında müşterilerimizin ürünlere yüksek ilgisinden dolayı mutluyuz. Yeni ürünlerimizle birlikte geliştirdiğimiz yeni yaklaşımımızla müşterilerimize hızlı planlama ve hızlı kurulum avantajları yanında daha kısa sürede teslimat imkanı, yüksek kullanım esnekliği ve daha yüksek verim avantajlarını sunuyoruz.” diyor.

Interroll Grubu’nun Ürün ve Teknolojiden Sorumlu İdari Başkan Yardımcısı Dr.Ralf Garlichs’e göre, yeni modüler konveyör platformu Interroll’ün tarihindeki en kapsamlı tanıtım faaliyeti ile tanıtıldı ve şimdiden firma için bir kilometre taşı oldu.

Interroll konveyör modülleri; hız, uygun maliyet, esneklik, bakım kolaylığı, bakım maliyetinin düşüklüğü, yerden tasarruf gibi başlıca avantajlara sahip olmak isteyen kullanıcılar için ideal bir çözüm vaadediyor. Yeni konveyör platformu kullanıcılara bu özelliklerle birlikte daha yüksek teknoloji, daha yüksek performans ve 24 volt motorlu rulolarla (RollerDrive) sessiz bir kullanım sunuyor. Bununla beraber kullanıcılar daha yüksek hız elde etmek amacıyla optimize edilen 400 volt Rulolu Konveyör’leri de kullanmayı tercih edebilirler. Her iki konveyörde de ZPA* (Zero Pressure Accumulation) özelliği mevcuttur.

*ZPA (Zero Pressure Accumulation) : Konveyör üzerinde taşınan ürünlerin bölgesel olarak kontrol edilebilmesi sayesinde yüklerin birbirlerine temas etmeden ilerlemesi ve biriktirilebilmesi özelliği.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com