Connect with us

Dişliler

KISSsoft ile aktarma organları tasarım ve analizinde üstün teknolojiler

Yayın Tarihi:

-

Geleceğe yönelik vizyoner teknolojiler ve üretim teknikleri sunmak üzere talaşlı imalat makineleri ve diğer özel çözümleriyle sektöre hizmet veren Onplus, KISSsoft ile aktarma organları tasarımı ve analizine eşsiz bir çözüm sunuyor.

Metal işleme sektörüne; ağır iş tezgahları, seri üretim tezgahları, çok fonksiyonlu tezgahlar, CAM yazılımı, dişli ve dişli kutusu tasarım yazılımı ile teknoloji hizmetleri sunan Onplus, artı değer katma misyonuyla birçok uygulama alanının çözüm ortağı oluyor. Satış sonrası servis, bakım ve danışmanlık gibi hizmetler de sunan Onplus, makine elemanlarının optimizasyonu, analizi ve tasarımı için modüler bir hesaplama imkanı sunan KISSsoft ile sektöre üstün bir teknoloji sunuyor. Tek bir makine elemanından, komple bir dişli kutusunun boyutlandırılmasına kadar gerekli tüm hesaplamaları ve sonuçları sağlayan KISSsoft’un dişli hesap modülü ile düz ve helis dişli kademelerinin yanında güneş dişli sistemi, kremayer, konik dişliler, hipoid dişliler, çapraz helis dişliler, sonsuz vida, alın dişliler, dairesel olmayan dişliler de hesaplanabiliyor.

Mukavemet hesapları ISO, DIN, VDI ve AGMA gibi standartlar üzerinden yapılan ve diş dibi kırılması, yanak basıncı, mikro aşınmalar gibi farklı hasarlanma şekillerine göre emniyet katsayıları hesaplanan KISSsoft ile minimum emniyet katsayılarına göre maksimum güç ve çalışma ömrü hesaplanabiliyor. Ürünün geometri hesaplama fonksiyonuyla imalat için gerekli bütün ölçüler hesaplanırken, ilgili toleranslar da hesaba dahil edilir. Veri tabanında kayıtlı ya da kullanıcının oluşturduğu kesici takım formuna göre geometri oluşturulabilir; gerekli profil ve yanak modifikasyonları tanımlanabilir. 

KISSsoft ile çeşitli boyutlandırma fonksiyonları ile verilen aralıklarda programın otomatik belirlediği çok sayıda seçenek karşılaştırılarak en uygun çözüm bulunur. Kontak analizi özelliği ile daha detaylı ses ve mukavemet optimizasyonları yapılabilir. Şaft ve rulman hesabının tamamen entegre edildiği KISSsoft’ta diğer şeylerin yanı sıra, şaftın kritik kesitlerdeki mukavemetleri ve rulmanların ömrü, isteğe bağlı olarak iç geometri (ISO TS 16281) dikkate alınarak hesaplanabilir. Ayrıca modelleme birden fazla eş eksenli şaftları ve bunların bağlantı yataklarını içerebilir. 

KISSsys arayüzü ile komple bir dişli kutusunun modellenmesi ve hem sistem bazında hem de parça bazında hesap ve analizleri yapılabilir. Bu modül ile dişliler, şaftlar ve rulmanlar gibi birçok makine elemanından oluşan bütün bir sistemin hesaplanması çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilirken hesaplama için gerekli operasyon verileri KISSsys kinematiğinden otomatik olarak sağlanır. 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com