Connect with us

Hidrolik

Baumüller’in sunduğu servo hidrolik çözümleri ve avantajları

Yayın Tarihi:

-

Günümüzde servo hidrolik sistemlerde, hız kontrolü yapılamayan asenkron motorların yerine hassas kontrol olanağı sunan servo motorlar daha çok tercih edilmektedir. Pompanın değişken devirle hassas olarak kontrol edilmesi, kullanıcılara önemli miktarda enerji tasarrufu sunar. Baumüller, servo hidrolik sistemler ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak donanım ve yazılım seçeneklerine sahiptir.

Asenkron motorlara sahip hidrolik sistemlerden servo hidrolik sistemlere geçiş, özellikle farklı seviyelerde güç gerektiren ve uzun duruşlara sahip sistemler için oldukça yararlıdır. Değişken devirli servo motor kontrolü sayesinde, enerji verimliliğine ciddi katkılar sağlanmaktadır. Pompanın hassas kontrolü ile gerekli basınç ve debinin sağlanması geleneksel sisteme oranla çok daha hızlı ve hassas bir şekilde yapılabilir. Özetle servo hidrolik bir sisteme geçiş makine hizmet ömrü boyunca birçok fayda sağlar.

Baumüller’in servo hidrolik ürün yelpazesi

Servo hidrolik sistemlerde genellikle sabit deplasmanlı pompalar kullanılır. Baumüller, standart olarak 45 gövdeden 200 gövdeye kadar olan geniş ürün yelpazesi sayesinde, yüksek hızlarda kullanılabilen pompalar ile uyumlu birçok senkron servo motor seçeneği sunar.

Dahili basınç ve debi kontrolü algoritmasına sahip b maXX 5000 serisi sürücüleri sayesinde, endüstride sıklıkla kullanılan haberleşme protokollerine sahip makine kontrolcüleri ile kolaylıkla haberleşebilir. b maXX 5000 serisi sürücüler, sunduğu dahili basınç ve debi kontrol algoritmalarının yanı sıra; pompa koruması ve özel gereksinimlere uygun olarak geliştirilmiş birçok fonksiyon sayesinde makine kontrolcüsü tarafındaki otomasyon yükünü azaltır ve önleyici bakım kapsamında makinelerin uzun süre güvenli çalışmasına yardımcı olur. 

Boyutlandırma yazılımı sizemaXX kullanılarak tahrik sistemi için en uygun motor sürücü seçimi yapılır. Sistem tasarımında doğru ürünlerin kullanılması, her zaman kompakt tasarım ve yüksek performans sunulmasını sağlar. ProDrive parametrelendirme yazılımı sayesinde servo sürücüler konusunda uzmanlık seviyesinde bilgi sahibi olmayan kişiler bile parametrelendirme yapabilir. Ürün seçimi ve devreye alma gibi hizmetler için Baumüller uzman kadrosu ile her zaman yanınızdadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com