Connect with us

Elektrik Motorları

KLINGELNBERG, IMTS Fuarı’nda mükemmel çözümlerini ve teknolojisini yeniden sergileyecek

Yayın Tarihi:

-

 

ABD’de Şikago’da her iki yılda bir düzenlenen IMTS (International Manufacturing Technology Show) Fuarı, 2.000 fuar katılımcısı ile makine mühendisliği sektöründe en önemli sergileme ve sunum platformlarından biridir. Bu seneki Fuar, 12 – 17 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenecek. KLINGELNBERG firması da yeniden temsil edilecek ve N-6837 no.lu fuar standında “Otomotiv Sanayisi İçin Çözümler” ve de “Küçük Parti Büyüklüğünde Üretim Yapan Şanzıman Üreticileri İçin Çözümler” ana teması ile çok yönlü makine yelpazesini sergileyecek.

 

Otomatik sanayisindeki yüksek talepler

Araç sanayisindeki üreticiler, her gün daha verimli çözümlerin bulunmasına yönelik yeni isteklerde ve taleplerde bulunmaktadır. Bu istekler ve talepler, genel olarak daha tasarruflu enerji tüketimi ve de önemli ölçüde daha düşük atık gaz emisyonları elde etmeye yöneliktir. Günümüzde binek ve ticari araçların motorları sadece çevre korumasına yönelik yüksek gereklilikleri yerine getirmekle kalmayıp, aynı anda belirlenmiş performans standardını korumalı ve hatta daha yüksek performansa sahip olmalıdır.  Klingelnberg, oldukça önemli bu hedeflere ulaşabilmek için geniş ürün yelpazesi ile uygun çözümler sunmaktadır:

Ayna mahruti dişli kesme makinası C 30: En iyi esneklik ve azami verimlilik için üstün teknoloji

Günümüzdeki otomobillerde, şanzıman torkunun doğrudan “araç yollarına” aktarılması için dört çeker tahriklerde ve arka aks dişli kutularında spiral ayna mahruti dişiler kullanılmaktadır.Performans talepleri sürekli arttığından dolayı, tahrik üniteleri kısmen 300 kW üzeri güç aktarmalıdır. Ayna mahruti dişliler verimli olmalı, sessiz çalışmalı ve az bakım gerektirmelidir. Oerlikon ayna mahruti dişli kesme makinası C 30, dikey konseptin sürekli geliştirilmesi sayesinde kuru işleme alanındaki standartları belirlemektedir. Bu yapı serisine ait tüm makinalar, termik olarak tutarlı ve titreşim sönümleyici makine yatağı ile donatılmıştır.

Optimize edilmiş ek sen yerleşim düzeni, hareket yollarının kısalmasına ve böylece tahrik bileşenlerine olan yüklenmelerin azalmasına yol açmaktadır. Bu özellik, komple sistemin daha dayanıklı ve sağlam olmasını sağlamaktadır. Ayrıca entegre bir çapak alma ünitesi, PULSAR yöntemi ile azami verimliliğe ve de maksimum proses güvenliğine yol açmaktadır.

Hassas ölçüm merkezi P 40: Yeni kullanıcı ara yüzü ile azami güvenlik ve hassaslık için üstün teknoloji

Tam otomatik CNC kontrollü hassas ölçüm merkezi, 400 mm iş parçası çaplarına kadar kompakt cihaz olarak tasarlanmıştır. P 40 merkezinin ana parçasını, daha hassas çalışan ve daha yüksek yüklere maruz bırakılabilir döner tabla oluşturmaktadır. Bu döner tabla ölçüm ekseni (C ekseni) olarak tasarlanmıştır ve test edilecek iş parçalarını konsantrik olarak almaktadır. Tüm hassas ölçüm merkezleri, bugünden itibaren yeni kalibrasyon yazılımı versiyonu ve modern kullanıcı ara yüzü ile donatılmıştır. Gelecekte “EasyStart” markası ile pazara sunulacak yeni Windows ara yüzü, makina kullanıcılarının makinayı daha kolay ve hedef odaklı kullanmalarını sağlamaktadır. İlgili ölçüm uygulaması için uygun simge ile işaretlenmiş kutu şeklinde düzen gösteren kolay anlaşılır yapılandırılmış ara yüzü, dişli ölçme makinasında programların kolay ve hızlı bir şekilde başlatılmasını sağlar. Makina kullanıcılarının birçoğu, bu uygulama şeklini güncel olarak kullanılmakta olunan genel Windows sistemi ara yüzünden biliyor olacaktır.

Küçük parti büyüklüklerinin en iyi şekilde imal edilmesi

Sanayi tipi dişliler alanı, dişli çarklardan yüksek derecede güvenilirlilik bekleyen çok sayıda çeşitli uygulamadan oluşmaktadır. Bu alan için alın dişli çarklar, çoğu zaman küçük parti büyüklükleri ve oldukça fazla model ve tip çeşitliliği konusunda uzmanlaşmış firmalar tarafından imal edilmektedir. Sağlam bir makina konstrüksiyonu ve de esnek ve ekonomik takım sistemleri, bu pazarda lider firmalar arasında yer almak için başarının anahtarıdır. Klingelnberg, özellikle küçük parti büyüklüklerinde üretim yapan firmaları, yüksek proses verimliliğini yüksek üretim kalitesi ile bütünleştiren, modüler teknoloji platformu olarak geliştirilmiş VIPER 500 tipi makinalar ile avantajlı konuma

getirmektedir.

Silindirik dişli taşlama makinesi VIPER 500 W: Hızlı ve verimli üretim prosesi için üstün teknoloji

Silindirik dişli taşlama makinesi VIPER 500 W, 500 mm’ye kadar iş parçası çapları ve özellikle küçük ve orta parti büyüklükleri için geliştirilmiş ve tasarlanmıştır. Bu makine, özel gereksinimlere bağlı olarak üç farklı konfigürasyon seçeneğinde temin edilebilir: Özel işler için küçük taşlama diskleri ile profil taşlama, çok diskli taşlama teknolojisi (K) ve de dişli azdırma (W).

VIPER 500 W konfigürasyonunda, hem profil taşlama hem de sürekli dişli azdırma işlemeleri aynı makinede mümkündür ve iki işleme arasında makineyi dönüştürme süreleri oldukça kısadır. Tüm modellerde opsiyonel olarak temin edilebilen içten dişli taşlama kolu, dıştan dişli taşlamasından içten dişli taşmasına geçişi mümkün kılmaktadır. Ayrıca makine eksenlerinin özel yerleşim düzeni kusursuz hassaslığa, kalite tutarlılığına ve yüksek derecede esnekliğe katkı sağlamaktadır. Yüksek dinamik eksenler, asgari taşlama süresi ile çeşitli modifikasyonların 5 eksenli işlemesini mümkün kılmaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com