Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Petrol ve gaz valfi yuva cebi işlemesi için özel takımlama

Yayın Tarihi:

-

 

Eliptik adaptörler erişimi artırdığı gibi titreşimi asgariye indirir

 

Sandvik Coromant şimdi, petrol ve gaz uygulamalarındaki zorlu valf yuva cebi işlemesine uygun takımlama sunmaktadır. Eliptik Sessiz Takımlar™ adaptörü ve CoroTurn® SL kesme başlığının bir kombinasyonundan oluşan bu çözüm dar akış deliği çapları, titreşim yatkınlıkları ve uzun kullanma mesafeleri gibi yaygın sorunların üstesinden gelmek için tasarlanmıştır.

Petrol ve gaz endüstrisindeki valf yuva cepleri işlenmesindeki zorluklar, Sandvik Coromant’ın bu zorlu geri tornalama işlemi için yüksek güvenlik, tekrarlanabilirlik ve performans sunan uzatılmış radyal erişimli bir takımlama yaratmaya yöneltmiştir. Eliptik sessiz takım adaptörleri derin yuvalara erişim için tasarlanmıştır ve hafif bir yapıya sahip CoroTurn SL kesme başlıkları ile stabil bir takımlama konfigürasyonu, titreşimi asgariye indirir; kaba talaş işleme ile finiş işleme operasyonlarında derin bir erişim sağlar.

Tezgah Entegrasyonu bölümünde Global Ürün Müdürü olan Åke Axner şöyle söylüyor: “Daha kalın arka uç tabanlı ve eliptik şekilli adaptörler, yuva cebine dar akış deliği çapından erişim için özel olarak tasarlanmıştır”. “Ayrıca CoroTurn SL kullanıcılara maksimum kesme derinliğine erişme imkanı sunarken Coromant Capto takım tutucuları, stabilite ve kesinlik için tavsiye edilmektedir.”

Çok yakınlarda kaplamalı Inconel 625’te yapılan geri tornalama denemelerinde çözümün, titreşimi önleyerek nasıl yüzey kalitesini iyileştirdiği görülmüştür. Bir kaba talaş işleme ve iki ince talaş işleme kesimi için bir eliptik Sessiz Takımlar adaptörü , 25 mm CoroTurn SL kesme başlığı ve Coromant Capto C6 takım tutucu kullanılarak son pasoda 27 m/dak (90 ft/dak) kesme hızında, 0,02 mm/dev (0,008 inç/dev) ilerleme hızında ve 0,1 mm (0,004 inç) kesme derinliğinde 0,2Ra (9 cla) yüzey ince işleme elde edilmiştir. Eliptik adaptörler, standart Sessiz Takımlar çeşitlerinin bir parçası olup istenirse 24 saat içinde teslim edilebilir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com