Connect with us

Elektrik Motorları

Konya, CNG motorları Allison şanzıman donanımıyla daha avantajlı buluyor!

Yayın Tarihi:

-

 

 

Konya Büyükşehir Belediyesi, gelişmiş performans ve daha verimli toplu taşımacılık hizmetlerini sunmak amacıyla alımını yaptığı 60 adet Allison şanzıman donanımlı TCV Karat CNG otobüsler ile emisyon ve yakıt maliyetlerini düşürüyor. 

 

 

Allison T310R

 Allison T310R

Günlük ortalama 200.000 kişinin otobüs toplu taşımacılık hizmetlerinden faydalandığı, Türkiye’nin yüz ölçümü olarak en büyük ili olan Konya, yakıt maliyeti ve emisyonları düşüren Allison şanzıman donanımlı TCV Karat CNG otobüsleri ile hizmet veriyor. 2011 yılında teslim aldığı otuz adet Otokar Doruk otobüslerin Allison şanzımanlarından memnuniyeti ile Konya Büyükşehir Belediyesi, daha modern, ekonomik ve çevre dostu teknolojileri kullanmak üzere yeni otobüslerinin de Allison otomatik şanzıman donanımlı olmasını tercih etti.

TCV Karat 12 metrelik otobüslerdeki güç ünitesi, MAN’ın 206kW’lık sıkıştırılmış doğalgazlı (CNG) motoru ve Allison T310R tam otomatik şanzıman donanımına sahip bulunuyor. Allison otomatik şanzımanlar, CNG motorların performansını arttırırken uzun bakım aralıkları sayesinde bakım maliyetlerinin düşürülmesini sağlıyor. Ayrıca bakım aralıklarının uzun olması, aracın çalışır kalması açısından fayda sunuyor.

TCV CNG Karat ile yerel yönetimlerin hem verimlilik, hem de tasarruf beklentilerini en iyi şekilde karşıladıklarını belirten Bozankaya A.Ş. Genel Müdürü Aytunç Günay açıklamasında; “CNG otobüslerimizde, Allison’ın Kesintisiz Güç Teknolojisi™’nin avantajlarından yararlanıyoruz. Allison tork konvertör teknolojisi, aracın hızlanması sırasında torku arttırarak ve tekerleklere gücü sarsıntısız aktararak CNG motorları destekliyor” diyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Mustafa Eşgi, Allison şanzıman donanımlı otobüsleri dört yıldır kullandıklarını ve şu anda filolarının yaklaşık beşte birinin Allison şanzıman donanımlı olduğunu belirterek yaptığı açıklamada; “Allison tam otomatik şanzımanlı TCV Karat CNG otobüslerimizi birkaç aydır kullanıyoruz ve sunduğu verimlilik, düşük bakım maliyetleri, sürücülerimizin kullanım rahatlığı, yolcularımızın konforu açısından oldukça memnunuz” diyor.

60 adet yeni TCV Karat CNG otobüsler ile Türkiye’deki CNG otobüs parkı yaklaşık 2300 araç oluyor. İhale kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi, otobüslerinin dolumu için 100 araçlık bir doğalgaz dolum istasyonunu da hizmete sundu. Bu istasyon ile birlikte ise yedisi halk kullanımına açık olmak üzere Türkiye genelindeki CNG istasyonlarının sayısı 17’ye yükseliyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com