Connect with us

Zincir ve Zincir Tahrikleri

Korozyon ve aşınmaya karşı yüksek performanslı makaralı zincirler

Yayın Tarihi:

-

Zincirlerin deniz suyunun zararlı etkileri sonucu korozyon ve aşınmaya maruz kaldığı veya düzenli olarak temizlenmesi gereken durumlarda konvensiyonel kaplamalı malzemeler kısa süre içinde teknik kısıtlamalarla karşı karşıya kalır. Limanlarda ve gıda veya bina hizmetleri sanayisinde kullanılan makaralı zincirler aşınmaya ve korozyona dayanıklılık özelliklerini hızlı bir şekilde kaybeder. Münih merkezli zincir imalatçısı iwis tarafından geliştirilen yeni b.triton serisi yenilikçi kaplama çözümlerinin bir araya getirildiği yüksek performanslı makaralı zincirlerden oluşmakta olup zorlu çalışma ortamlarında kullanıma uygun mükemmel bir üründür. 

Yüksek performanslı çinko pul teknolojisinin özel bir yüzey kaplama işlemiyle birleştirildiği JWIS b.triton zincirleri, standart korozyon testlerinin sonuçlarında görüleceği üzere piyasada satılan benzer rakip ürünlere kıyasla korozyona daha dayanıklıdır. Sürdürülebilirlik kriterlerine göre tasarlanan yeni makaralı zincirler RoHS uyumlu malzemelerden yapıldığı ve hekzavalan krom (CrVI) içermediğinden son derece çevre dostudur.

Yeni geliştirilen zincirlerin temelinde karbon çeliği sağlamlığının özel yüzey kaplamalarla birleştirilmesi yer alır. Bu teknoloji zincirlerin, karbon çelik zincirlerin karakteristik olarak yüksek yorulma dayanımına ve gerilme dayanımına sahip olmasını gerektiren son derece aşındırıcı ortamlarda kullanım için ideal oldukları anlamına gelir. Özel çinko pul kaplamasının en önemli özelliği taban malzemeye son derece iyi yapışmasıdır. Bu sayede en zorlu çalışma koşullarında bile makaralı zincir korozyona karşı güvenli bir şekilde korunur.

Halen kullanımda olan zincirlerle yapılan ilave bir tuz püskürtme testi, zincirin korozyona karşı güvenli bir şekilde korunduğunu onaylamıştır.

Burçlar ve pimlerdeki özel kaplamalar, JWIS b.triton zincir yataklarındaki aşınmayı azaltır. Ekstrüzyonla imal edilmiş burçlar ve makaralar korozyona karşı dayanıklılığı daha da arttırır, çalışma sırasındaki uzamayı azaltır ve zincirin daha sessiz çalışmasını sağlar. b.triton zincirlerinin kullanıldığı uygulamalar için özel olarak geliştirilmiş yeni yağlama yağı iwiDUR G» korozyon ve aşınmaya karşı ilave koruma sağlar. Sonuç olarak JWIS b.triton zincirleri -10°C ila +130°C arasındaki sıcaklıklarda hatta alternatif bir yüksek sıcaklığa dayanıklı yağlama yağı kullanılırsa 150°C´ye kadar olan sıcaklıklarda kullanılabilir.

Münih merkezli zincir üreticisi iwis her türlü tahrik ve konveyör teknolojisi uygulamaları için bir dizi ürün sunmaktadır. Kapsamlı ürün portföyünde hassas ve yüksek performanslı makaralı zincirler; konveyör zincirleri; bakım gerektirmeyen ve korozyona dayanıklı zincirler; akümülasyon zincirleri; özel uygulamalara yönelik konveyör zincirleri; yaprak zincirler; üstü yassı zincirler; içi boş pimli zincirler; pimli fırın zincirleri ve tüplü konveyör zincirleri; tarım makineleri zincirleri ve aksesuarları ve otomotiv endüstrisi için eksantrik zinciri tahrik sistemleri yer almaktadır.

  • b.triton zincirin parçalarının her biri özel kaplamayla kaplanmıştır ve bu sayede daha dayanıklıdır.
  • b.triton iç ve dış zincir plakaları (sol üst): Yüksek performanslı kaplama korozyona karşı üstün koruma sağlar.
  • b.triton burçları (sağ üst): Ekstrüzyonla üretilen ve aşınmayı azaltan özel kaplamayla kaplanmış burçlar penetrasyona ve paslanmaya karşı koruma sağlar.
  • b.triton makaralar (sol alt): Dikişsiz bileşenler ve özel kaplama zincirin daha sessiz çalışmasını ve korozyona karşı koruma sağlar.
  • b.triton pimler (sağ alt): Çalışma sırasında optimum aşınma özellikleriyle birleştirilmiş korozyon koruması
Standart hale getirilmiş tuz püskürtme testinde iwis b.triton makaralı zincirlerin korozyona karşı yüksek seviyede dayanıklı olduğu kanıtlanmıştır.

Güç iletimi ve konveyör uygulamalarında mükemmel zincir sistemlerinin lider tedarikçisi olan iwis; aşağıdaki bölümler altında hizmet vermektedir:

iwis motorsysteme GmbH & Co KG: otomotiv endüstrisi için motor zamanlama sistemleri sağlar.

iwis antriebssysteme GmbH & Co KG: makine ve tesis mühendisliği, malzeme taşıma sistemleri, paketleme, basım ve gıda endüstrileri de dahil olmak üzere endüstriyel uygulamalar için  geniş bir yelpazede mükemmel makaralı ve konveyör zincirleri tedarik eder.

Önceleri Flexon GmbH olarak da bilinen iwis antriebssysteme GmbH: makaralı, konveyor, özel amaçlı ve bakla bant zincirler, modüler bantlar, ve tarım makineleri; dişlileri ve aksesuarları olarak zincir üzerine uzmanlaşmaktadır.

iwis systemtechnik GmbH ise sac metal delme; şekillendirme ve bükmenin yanı sıra muhafaza ve koruma teknolojilerinde uzmanıdır.

1916 yılında kurulmuş bir aile şirketi olan iwis, günümüzde 1500’ün üstünde kişiyi istihdam etmektedir. Şirketin Almanya (Münih, Landsberg, Wilnsdorf ve Sontra), Çek Cumhuriyeti, Çin ve ABD’deki üretim tesislerine ek olarak; Türkiye, Kanada, İngiltere, Fransa, Hong Kong, Hindistan, İtalya, Kore; Güney Afrika ve İsviçre de dahil olmak üzere pek çok Avrupa ve deniz aşırı ülkede kuruluşları bulunmaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com