Connect with us

Rulmanlar

NSK sabit bilyalı rulmanlar enerji verimliliğini artırıyor

Yayın Tarihi:

-

Elektrikli tahrik düzeneğindeki düşük enerji tüketimi pek çok endüstriyel uygulamada önemli bir hedeftir ve rulmanlar bunun gerçekleşmesinde rol oynayabilir. NSK bu etkiyi, yeni sabit bilyalı rulmanlar ile elektrik motorlarının enerji verimliliği üzerinde olumlu bir etki olan %80’e kadar daha az enerji kaybı oluşturarak göstermektedir.

Bu gelişmeden önce NSK, rulmanların enerji kaybını etkileyen parametreler üzerinde yoğun bir araştırma yürüttü ve ilginç sonuçlara ulaştı. Sonuç olarak, yeni rulman serisinde sürtünmeyi azaltmak için özel olarak geliştirilmiş yeni gres kullanırken, gres doldurma seviyesi de optimize edilmiştir. 

Klasik sabit bilyalı rulmana kıyasla, yeni NSK yüksek verimli rulmanlar, çelik kafes kullanıldığında %60 daha az sürtünme gösterir. Plastik kafes kullanılırsa, iç sürtünme yaklaşık olarak %80 oranında azalır. Buna ilaveten, yeni gresle servis ömrü 2.7 kat artırıldı.

NSK Europe, Japonya´da 1916´da kurulan ve bugün dünya çapındaki operasyonlarında yaklaşık 31.000 eleman istihdam eden Tokyo merkezli rulman üreticisi NSK´nın Avrupa organizasyonudur. Endüstri ve otomotiv tedarikçisi NSK´nın ürün ve çözümleri; nesnelerin hareket ettiği her yerde görülebilir. Şirketin portföyünde, neredeyse tüm rulman tiplerine ek olarak yataklı rulmanlar; lineer teknoloji, tekerlek rulman üniteleri, transmisyon ve motor rulmanları ve direksiyon sistemleri de vardır. Bütün iş faaliyetlerinde mükemmele odaklanan NSK´nın amacı; sektöründe kalite önderliğini elinde bulundurmaktır. Şirket bu bakımdan, sürekli bir geliştirme süreci sağlamaya; mükemmel ürün geliştirme stratejileri oluşturmaya; üretim süreçlerini optimize etmeye ve müşteri odaklı hizmetler sunmaya yönelik olarak çalışır. 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com