Connect with us

Redüktörler

Kremayer-pinyon sistemlerine özel Redex planet redüktörler

Yayın Tarihi:

-

Dünyada sadece bir avuç üretici yüksek hassasiyetli planet redüktörleri mekanik önyükleme olmaksızın 1 Arcmin dişli boşluğu seviyesinde üretebilir. Bu küçük üretici grubundan sadece Redex lineer eksende ve döner tablalarda kullanabilen takım tezgâhları ve otomasyon ekipmanları için yüksek hassasiyetli planet redüktörler imal etmeyi başarmıştır.

Kremayer pinyon sistemlerine özel planet redüktör nedir?

Bu tip planet redüktörler çıkış olarak yüksek yükler taşıyabilirken imalat sürecindeki operasyonları düzgün ve pürüzsüz bir şekilde mikron mertebesindeki hassasiyetle sağlar.

Aşağıdaki parametrelerin planet redüktörler tarafından karşılanması gerekmektedir:

 • Son derece yüksek mukavemet
 • Yüksek hızlı operasyonlarda pürüzsüz işlemenin ve düşük gürültünün sağlanması için minimum güç aktarım hatası
 • Makina tasarımına kolaylıkla bütünleşebilen kompakt taban alanı
 • Yüksek verimlilik 
 • Sıfır dişli boşluğu

Redex kremayer pinyon sistemleri yukarıda yazılan bütün hedefleri özgün tasarımı ile gerçekleştirir. Kremayer pinyon tahriğinde en önemli parametre; mükemmel pozisyon tekrarlanabilirliğinin, yüksek ivmelenmelerde bile sağlanması ve servo-kontrollerde problem oluşturan salınım frekanslarından korunmasıdır.

Burulma Sapması

Radyal sapma

Lineer sapma

Redex pinyon dişlisinin çapı düşüktür, böylece yüksek burulma dayanımı temin edilir. Büyük, ön yüklemeli konik rulmanlar pinyon dişlisine ve sisteme radyal ve eksenel mukavemet sağlar. Bu bileşik dayanım, sistemin lineer sapmasını minimize eder. 

Avantajları 

 • Daha küçük servo motorlarla daha büyük momentler sağlanabilmesi
 • Kolay montaj
 • Yükün planet dişlileri tarafından paylaşılması sebebiyle yüksek moment yoğunluğu
 • Yüksek verimlilik >%92
 • Yılların tecrübesiyle minimum güç aktarım hatası
 • 18.000 Nm’e kadar moment çıkışı

Dişli boşluğu

Standart planet redüktörlerin dişli boşluğu 3 Arcmin (3/60 derece)’dir. Planet redüktörler ihtiyaca göre 1 Arcmin olarak da imal edilebilirler. Bu değerle kremayer pinyon mekanizmasının dişli boşluğu da hesaba katıldığında 8-10 Arcmin civarı olabilir. Bazı uygulamalarda bu miktar boşluk kabul edilebilir. Fakat birçok hassas uygulama sıfır dişli boşluğu gerektirir ve böylece hareket ve pozisyon kontrolü mikron mertebesinde bulunduğu eksende gerçekleşir.

Sıfır dişli boşluğu uygulamaları için Redex’in iki ayrı çözümü mevcuttur.  

TWINDRIVE: Ön yükleme master-slave sistemiyle iki motor kontrolü ile dişli boşluğu ortadan kaldırılır.

DUALDRIVE: Sadece tek bir motorla mekanik olarak sıfır dişli boşluğu sağlanır.

Her iki çözüm de aynı performansı sağlayabilir. Twindrive çözümü kontrol bazında daha fazla esneklik sağlar. Dualdrive ise tek bir motora ihtiyaç duyar ve kontrolü basittir.

KRPX yan montaj

KRPX+M IN-LINE TwinDRIVE

DRP+ universal yataklama

DRP+M IN-LINE TwinDRIVE

Redex Türkiye Distribütörü

Fatih Otomasyon:

0(212)544 70 30

fatih@fatihotomasyon.com

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com