Connect with us

Elektrik Motorları

KSB elektrik motorları IE5 olarak sınıflandırıldı

Yayın Tarihi:

-

KSB Elektrik Motorları IE5 Olarak Sınıflandırıldı

 SuPremE, IE5 Verimlilik Sınıflandırmasıyla, Müşterilerinin Gereksinimlerini Yüksek Verimliliğiyle Karşılıyor.

KSB tarafından üretimi yapılan SuPremE Elektrik Motorları 2017 yılıbaşından itibaren IE5 verimlilik sınıfındadır.

Motor, değişken hızlı elektrik motorları için en yüksek enerji verimliliği sınıflarından olan IE5 (IEC/TS 60034-30-2) gereksinimlerini karşılamakta olup IE4 ile kıyaslandığında, motor kayıpları %20 oranında daha da düşürülmüştür.

Geleneksel senkron motorların aksine, bu motor, ciddi çevresel zararlara sebep olan ve kritik hammaddeler arasında sınıflandırılan nadir toprak elementleri gibi herhangi bir manyetik malzeme olmaksızın üretilmektedir.

 

3000 devir/dakika hıza sahip olan KSB SuPremE Motorları şu an için 18.5kW güce kadar mevcuttur. 1500 devir/dakika hıza sahip motorlar ise 15kW güce kadar, IE5 sınıfının gereksinimlerini karşılamaktadır. 2017 yılısonuna kadar bu hızdaki tüm tipler de IE5 sınıfı gereksinimlerini tamamen sağlayacaktır.

İlk olarak, Hannover Messe 2009’da tanıtılan motor, sincap kafessiz olarak tasarlanmıştır. Manyetik alan çizgileri, özel rotor laminasyonları ile yönlendirilmektedir.

Senkron Relüktans Motor, gelecekte pompa motorlarının verimliliği için tüm regülasyonları karşılayabilecek teknolojiye sahiptir.

Maksimum motor verimliliğinden en iyi şekilde fayda sağlamak için, pompanın kullanıldığı hidrolik sistemin optimize edilmesi ve pompa hızı ile gerçek talebi sağlayacak hızın uyması çok önemlidir.

 

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com