Connect with us

Yazılım

Makine tasarımının geleceği

Yayın Tarihi:

-

Rockwell Automation kod kütüphaneleri ve cihaz nesneleri makine tasarım ve değişim sürelerinden tasarruf edilmesini sağlıyor.

Rockwell Automation OEM’lerin ve proses üreticilerinin gelişmiş makine tasarımlarını daha hızlı ve daha düşük maliyetle tasarlamalarına yardımcı olmak için yeni uygulama içerikleri sunmaya devam ediyor. Son uygulama içeriğinde, cihaz nesneleri ve dönüştürme, baskı ve ağ (CPW) makineleri için ve bir de proses tasarımlarına özel olmak üzere iki adet makine kütüphanesi bulunuyor. Bu yeni versiyon mevcut ambalajlama uygulama içeriklerine de eklenerek geliştiriyor.

Makine kütüphaneleri standartlaştırılmış ve uygulamaya özel kod sağlayarak mühendislerin CPW makinelerini ve prosesleri daha hızlı tasarlamasını ve bunu sektöründe lider performanstan ödün vermeden yapmalarını mümkün kılıyor. Kütüphaneler aynı zamanda uygulamaya has özellikler de içeriyor. Örneğin proses kütüphanesi durum makinesi içerir ve mühendisler bu yeteneği özel proseslerine yönelik davranış geliştirme proseslerinde kullanabilirler.

Cihaz nesneleri bir makine içinde belirli bir cihazı diğer kütüphane nesnelerine bağlamayı mümkün kılan ortak bir kod ve görselleştirme nesneleridir. Bu özellik makine değişimlerinde ihtiyaç duyulacak programlama işini ciddi oranda azaltır. Mühendisler makinenin değişime ayak uydurması için toplam mühendisliğini baştan yazmak yerine sadece yeni cihaza yönelik nesneleri ekliyor.

İlk cihaz nesneleri, yolvericiler, sürücüler ve hareket kontrol cihazlarında kullanılıyor. Bu nesneler aynı zamanda Allen-Bradley PanelView 5000 operatör arayüz ailesindeki yeni seri için de faceplate sağlıyor.  

Rockwell Automation Uygulama Kıdemli Müdürü Achim Thomsen ürüne ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“Modüler uygulama içeriğimiz bugünün akıllı makinelerini inşa ederken kullanılan büyük miktardaki kodlamanın yönetimini kolaylaştırıyor.

Makine tasarımcıları bu yeni kütüphane ve cihaz nesnelerini daha verimli ve daha tasarruflu bir şekilde tasarlamak için kullanabilirler. Ve biz gelecekte de uygulama ve cihazlar için yeni içerik sağlamaya devam edeceğiz.”

Yeni uygulama içeriği Rockwell Automation Product Compatibility Download Center’dan (PCDC) ücretsiz indirilebilir. İçerik indirildikten sonra kullanıcılar içeriği Studio 5000 Application Code Manager uygulamasına aktarır.

The Studio 5000 Application Code Manager uygulaması mühendislerin içeriğe erişebilmesi, elektrik panosunu bile inşa etmeden önce uygulamalarını inşa edebilmesi ve hatta test uygulamaları tasarlamasını sağlayacak tekil ve kullanıcı dostu bir ortam sağlar.

Mühendisler Application Code Manager içinde diğer projelerde tekrar kullanılabilecek kendi kütüphane nesnelerini tasarlayıp yönetebilirler.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com