Connect with us

Endüstriyel Donanım ve Makine Parçaları

Yeni nesil FLEX I/O platform ile gerçek zamanlı akıllı proses kontrolü

Yayın Tarihi:

-

Rockwell Automation’ın sunduğu yeni Allen-Bradley FLEX 5000 I/O platformu endüstriyel kontrol sistemlerini daha akıllı, daha verimli ve daha esnek hale getiriyor.

Platformun daha yüksek hızdaki bağlantısallığı ve artırılmış bant genişliği kontrolöre çok daha fazla veri geri besleme sağlıyor. Bu da Connected Enterprise kontrol sistemlerini geleceğe hazır hale getiriyor. Platform, Device Level Ring’i (DLR), doğrusal ve yıldız topolojileri destekleyen 1 Gigabit mimari üzerine inşa edilmiştir. Gelecekte sunulacak yeni versiyon, daha karmaşık bir ağ topolojisini desteklemesi için Parallel Redundancy Protocol’ünü de (PRP) destekleyecektir.

Hem OEM’ler hem de proses operasyonları yeni FLEX 5000 I/O modüllerini verimlerini artırmak için kullanabilirer. Daha basit kablolama ve tasarım sayesinde mühendislik süresi kısalıyor. Kurulum dikey ve yatay montaj, bakır ve fiber medya seçeneklerini bulunduran esnek bir mimari sayesinde kolaylaşıyor. Kurulum için gerekli donanım gereksinimleri azalıyor çünkü modüller en ekstrem ortamlarda – kutup soğuklarındaki petrol sahalarından aşırı sıcak madenlere – (- 40 dereceden +70 dereceye) çalışabilecek şekilde tasarlanıyor. 

Üretim sırasında modüller ayrıca maliyetli ve plansız arıza sürelerini de azaltıyor, özellikle de kesintisiz proses-kontrol uygulamalarında arıza süreleri kısalabiliyor.

Enerji Altında Çıkarma ve Takma (RIUP) sayesinde teknisyenler mevcut I/O modüllerini değiştirebiliyor, online değişiklik yapma yetkinliği sayesinde ise yeni I/O modüllerinin konfigürasyonunu yapabiliyor -ve bunların hepsi sistem çalışmaya devam ederken yapılabiliyor. Ayrıca alarm, modül ve kanal seviyesinde teşhis konfigürasyonları gibi esneklikler bakım verimini artırmayı sağlıyor.

Rockwell Automation FLEX I/O platformu ürün müdürü Rosh Chathoth Sreedharan, konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: “Çok popüler FLEX I/O platformumuzun başarısı her gün daha da artıyor ve platformu uzun vadede kullanan kullanıcılar bu esneklik ve güvenilirliğin ürünün imzası olacağını görecekler.”

Logix 5000 serisi teknolojisiyle birlikte FLEX 5000 I/O platformu, sizin uygulama ihtiyaçlarınızın gerektirdiği I/O seçebilmenize olanak veriyor. Ayrıca Connected Enterprise genelinde süreçlerinize akıllı kontrol sayesinde daha hızlı tepki vermenize olanak tanıyor.

FLEX 5000 I/O platformunun gelecek versiyonlarında geniş bir yelpazede emniyet modülleri de olacak. Kullanıcılar SIL 3, PLe ve Cat 4’e varan TÜV sertifikalı modüllerle kendi güvenlik ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

FLEX 5000 I/O ailesi şirketlerin varlıklarını ve markalarını korumaya yardımcı etmek için tasarlandı. Platform, endüstriyel sistemlerin ve kurum sistemlerinin açık, standart ve IT dostu Ethernet ağı kullanırken güvenli bir şekilde bütünleşmesine olanak sağlar. Bu da aygıt yazılımı şifreleme, doğum sertifikası ve güvenli boot işlevi sayesinde derinlemesine bir güvenlik strateji kullanılmasının sonucunda mümkün oluyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com