Connect with us

Genel

Martin Engineering ve Cleanscrape Gmbh uzun süreli iş birliği anlaşması yaptılar

Yayın Tarihi:

-

 

CLEANSCRAPE artık sadece Martin Engineering (tüm Avrupa, Rusya Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da) tarafından özel olarak satışa sunulacak.

 

Konveyör bant teknolojisinde lider şirketlerden biri olan MARTINENGINEERING, ödüllü CLEANSCRAPE bant sıyırıcının 15 Ocak 2015’ten itibaren tek distribütörü.Almanya’daki Martin Engineering genel merkezinden dağıtımı yapılan ürün şimdi tüm Avrupa’da Rusya’da, Kuzey Afrika’da ve Orta Doğu’da yalnızca Martin Engineering tarafından satılmakta.

Bu yenilikçi bant temizleme sistemi, 2013’te umut vaat eden çeşitli faydaları sayesinde  ‘’yenilikçiteknoloji’’ kategorisinde Avustralya Dökme Malzeme Taşıma Ödülü’nü ve tüm uzmanların sevgisini bir anda kazanmıştır.

CLEANSCRAPE, boşaltım bölgesinin altına doğru yerleştirilen sıyırıcıdır.Tahrik tam burunun karşısına, çaprazlamasına yerleştirilerek eğri bir alan oluşturur. Birbirinden bağımsız sıyırıcı üniteleri matriste vulkanize edilmiş olup, banta sadece çok az basınçla temas eder. CLEANSCRAPE, mükemmel temizleme kapasitesi sayesinde daha önceleri vazgeçilmez olan sekonder bant sıyırıcıları gereksiz hale getirir. Bu durum, kullanıcının sadece ön kurulum masraflarından tasarruf etmekle kalmayıp, sekonder bant sıyırıcıların yoğun ve gerekli bakımından doğan işçi ücretlerinden de tasarruf etmesini sağlayarak büyük bir avantaj yaratır. CLEANSCRAPE, kullanılan malzemeye bağlı olarak artığın ortalama%85- %95’ini ortadan kaldırabilir.

Bu yenilikçi bant sıyırıcının ek özellikleri, çok düşük yüzey basıncı,bandın az aşınması ve sıfıra yakın bakım gereksinimidir. CLEANSCRAPE bantsıyırıcı, özel yöntemle düşük kuvvet uygulaması sayesinde bandı korur. Mekanik bağlantıları olan, yavaş ve hızlı konveyör bantlar için idealdir. CLEANSCRAPE,kurulumda çok az yer gerektirir, bu yüzden kısıtlı yeri olan alanlarda mükemmel çözümdür. Örneğin, bağlantı cihazı transfer şutunun hem içine, hem de dışına gerekli konuma yerleştirilebilir. Bant sıyırıcının kurulumu çok basittir,kurulumu deneyimsiz çalışanlarca bile yapılması halinde iki saatten fazla sürmeyecektir.

CLEANSCRAPE genellikle üç boyutta satılır. 270 mm’den 1250 mm’ye tambur çapı ve 300 mm’den 2800 mm’ye bant genişliğini kapatacak S, M ve L boylarında satılıyor. S, M ve L boyutlarından her biri dört farklı karbür metal kalitesinde bulunabilir. Bu karbür metal kalitelerinden biri özellikle mekanik bağlantıları olan konveyör bantlarda kullanılmak üzere geliştirilmiş. Çelik bileşenler ayrıca gerektiğinde paslanmaz çelik olarak da temin edilebiliyor.

Tüm CLEANSCRAPE tasarımları, ATEX tarafından sertifikalı ve yer altı madenciliğinde kullanılabiliyor. Kuruluma hazır, ön montajı yapılmış bant sıyırıcılara ek olarak sıyırıcı üniteleri de helezon şeklinde parça başına toplam12,4 m uzunlukta mevcut. Bant sıyırıcı uzunlukları ihtiyacınızı karşılayacak şekilde kolayca ayarlanabiliyor. Zincirler ve çelik kablolar gibi gerekli ekipman ve aksesuarlar Martin Engineering’den metre bazında da alınabilir.

İki şirketin de baş müzakerecileri, değerler, sorunlara yenilikçi yaklaşımlar ve çabuk iç karar alma mekanizmasına dayanan benzer şirket kültürleri sayesinde başarılı bir iş birliği üzerinde çabucak anlaştılar. Martin Engineering ve CLEANSCRAPEarasındaki ortaklık sadece birkaç ay içinde gerçekleştirildi, orta vadede Avrupa dışına da genişletilecek.

Martin Engineering, müşterilerine bu yenilikçi ürünü sunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

CLEANSCRAPE

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com