Connect with us

Motorlar

Maxon robotik sürücülere dinamizm katıyor

Yayın Tarihi:

-

Maxon, dinamik uygulamalarda kendi başına eşleşen kodlayıcıya sahip yeni bir çerçevesiz BLDC motoru piyasaya sürdü. Firma aynı zamanda çok çeşitli robotik uygulamalar için yeni bir ECX Düz Motor Serisini de piyasaya sürüyor. Bu ürünler, dar alanlarla çalışan tasarım mühendisleri için çeşitli çözümlerin müjdesini veriyor.

Yenilikçi motor konseptleri, dinamik yanıt, kompaktlık ve güç yoğunluğu için artan pazar gereksinimlerine yanıt veriyor. EC çerçevesiz DT ile Maxon, güçlü bir çözüm sunuyor. DT50, özellikle dinamik hareketler için geliştirilmiş yeni bir ürün ailesinin öncüsü olarak ön plana çıkıyor. Çerçevesiz konseptiyle fırçasız motor, tasarım mühendisleri tarafından çok çeşitli uygulamalara kolayca entegre edilebiliyor. Motor, robotlar veya dış iskeletler gibi hızın bir anda değişebileceği uygulamalarda fark yaratıyor. Kurulumu yapıldığında, EC çerçevesiz DT50, 4.000 dev/dak nominal hızda 500 mNm’nin üzerinde nominal torka, sadece 50 mm’lik bir dış çapa sahip bir statöre rağmen hızlıca ulaşabiliyor. Aynı zamanda, yeni sarım teknolojisi, 28 mm’lik çok büyük bir oyuk mil ile motor genişliğini azaltıyor.

TSX-MAG kodlayıcı, EC çerçevesiz DT50’yi tamamlıyor. TSX-MAG, doğrudan motor eksenine kurulmayan (eksen dışı kurulum) mil uzunluğunda yeni bir enkoder. Bu da, konu tasarım olduğunda mühendislere büyük özgürlük sağlıyor. Kodlayıcı, motorun alan yönelimli komütasyonuna izin veren hem Hall Sinyalleri hem de artımlı sinyaller üretebiliyor. TSX-MAG’in daha fazla versiyonu ve ek sürücü kombinasyonları da daha sonra piyasaya sürülecek.

Yüksek torklu dış rotorlu motorlar

Maxon, bu çözümlerin yanı sıra BLDC motorlar alanında başka bir yenilik daha sunuyor: ECX düz ürün ailesi. Bu harici rotorlu motorlar, çevrim içi olarak yapılandırılabiliyor. Özel sargı teknolojisi ve parçalı mıknatıslar ile maksimum performans için optimize edilen bu ürünlerde; torkun ağırlık ve boyuta oranı rakipsiz. İHA’lar ve robotik uygulamalarda kullanım için ideal yapıya sahip.

Demir sargılı motorlar, her biri 22 mm, 32 mm ve 42 mm çaplarında ve kısa veya uzun versiyonda satışa sunulacak. Kısa versiyonlar sadece 14 mm, 16 mm veya 21 mm uzunluğunda. BLDC motorları bu nedenle yüksek torka ihtiyaç duyan kompakt tahrik çözümlerine mükemmel şekilde uyarlandı. Ek olarak, tüm varyantlar ayrıca entegre kodlayıcılar veya eksiksiz bir tahrik sistemi olarak entegre hız kontrolörleri ile mevcut olacak.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com