Connect with us

Redüktörler

ZF, EcoMet metro redüktörleri ile Çin’in metro pazarından büyük bir sipariş aldı

Yayın Tarihi:

-

Hangzhou şehrinin, havalimanına yapılacak yeni “Airlink” metro hattı projesinde kullanılacak ekipmanlar için talep ettiği temel kriterler; güvenilirlik, sürüş konforu, hızlı kullanılabilirlik özellikleriydi. Dikkatli bir değerlendirmenin ardından ZF, yeni geliştirilen EcoMet model gamı için sözleşme imzaladı. ZF teknolojisi sayesinde yılda birkaç yüz milyon yolcu, en geç 2022 yılının ortalarından itibaren varış noktasına güvenilir ve konforlu bir şekilde ulaşacak. 

Hangzhou metropolü 10 milyon insana ev sahipliği yapıyor; şehir Çin ekonomisinin, uluslararası ticaretin ve e-ticaretin merkezi konumunda bulunuyor. Yerel toplu taşıma kurumu yılda yaklaşık 600 milyon yolcu olduğunu açıklıyor. Bu talep ve demiryolu kullanımı ile Çinli raylı araç üreticisi CRRC Puzhen’in Hangzhou’da yeni bir metro hattı için ZF’nin kanıtlanmış ve yüksek performanslı teknolojisini seçmesi şaşırtıcı değil. Puzhen, EcoMet şanzıman serisinin toplam 720 modelini devreye aldı.

ZF ve Hangzhou Airlink: Uçağa yetişmek için trene binin

CRRC Puzhen, yeni Hangzhou Airlink’te toplam 45 trende yalnızca EcoMet varyantını kullanıyor. Doğrudan bağlantı sağlayan Airlink, eyalet başkentinin batı tren istasyonunu Hangzhou Xiaoshan Uluslararası Havalimanı ile birleştirecek. 59 kilometre ve 17 durağı kapsayan havalimanı ile tren istasyonu arasında ulaşım sadece 50 dakika sürecek.

Hangzhou Xiaoshan International, 2017’de 35 milyonun üzerinde yolcuya hizmet verdi. Yeni metro hattının öngörülebilir şekilde yüksek kullanımı göz önüne alındığında, sürüş konforu ve güvenilirliği açısından daha fazla gereksinime ihtiyaç var.

Konuyla ilgili açıklama yapan ZF Raylı Tahrik Sistemleri Ürün Hattı Direktörü Markus Gross, “Bu büyük sipariş, ZF’nin Çin’de büyüyen metro pazarına girişini gösteriyor. EcoMet ile bu pazara hitap etmek için yüksek kaliteli ve yenilikçi teknoloji sunuyoruz. ZF bunu yaparken, yenilikçi raylı tahrik teknolojisinin önemli bir tedarikçisi olarak konumunu güçlendiriyor” ifadelerini kullanıyor.

Yeni bir metro standardına zemin hazırlarken

Geliştirme sırasında değişken merkez mesafeleri ve oranları için tasarlanan EcoMet ile ZF, metro redüktörleri için yeni bir standart oluşturdu. Müşterilerin her araç için yeniden, zaman alıcı ve pahalı tasarımlar yaptırması gerekmiyor. Modüler bir kit olarak EcoMet, birçok uygulamaya esnek bir şekilde uyarlanabiliyor. ZF, standartlaştırılmış bileşenleri ve kusursuz lojistik zincirlerini temel alıyor. Bu nedenle EcoMet redüktörleri altı ila sekiz ay içinde teslim ediliyor. Bu ürünler uygun bir debriyaj ve tork desteğine sahip. Ayrıca yağlama, sızdırmazlık, akustik ve yük testi açısından temel bir güvence altına alınıyorlar.

ZF, CRRC Puzhen siparişini Eylül 2021’de teslim etmeye başladı. Airlink hattı, 2022 Asya Oyunları’ndan önce, Haziran 2022’ye kadar tam kapasitesine ulaşacak.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com