Connect with us

Kaplinler

Mayr konfiguratör ile güç aktarım ürünlerinin seçimi artık çok kolay

Yayın Tarihi:

-

Güç aktarım alanında Mayr; kaliteli, güvenilir ve sağlam ürünlerinin yanı sıra sağladığı mühendislik desteği ile de ön plana çıkıyor.

Bu desteklerden bir tanesi Mayr ürün yapılandırma (konfiguratör) uygulamasıdır. Bu uygulama ile dileyen herkes ‘www.mayr.com’ web sitesine girerek ilgili ürün seçimini kendisi yapabilir. Bu uygulama özellikle endüstriyel firmaların Ar-Ge ve tasarım departmanlarının kullanımı için büyük kolaylık sağlamasının yanında, uygulama üzerinden talep oluşturarak teklif dahi istemeye imkan sağlar.

Mayr konfiguratör sayesinde kullanıcılar, seçtikleri ürünün 2D ve 3D olarak çizimlerini; STEP, IGES, DXF, PDF veya TIFF formatlarında indirebilir veya mail adresine yönlendirebilir. Bu sayede kullanıcılar diledikleri formatta çizimleri, tasarımlarında kullanabilir.

Mayr konfiguratörü kullanmak için önce www.mayr.com web sitesine giriyoruz ve buradan ihtiyaç duyduğumuz ürün grubunu seçiyoruz.

Seçilen ürün grubu yapılandırılabilir ise web sitesi bunu yeşil sekme ile bildiriyor.

Örneğin tork limitör seçimi yapılan bir işlemi ele alalım: Bu noktada birçok ürün ve ürünlerin alt kısmında açıklamalar yer alıyor. Bilyalı olan EAS-Compact-F ürününün seçileceği bir işlemi ele aldığımızda, seçim ekranımızda bu ürünün üzerine gelerek “yapılandırılabilir” yazısına tıklıyoruz. Bu yazıya tıklandığında temel bazı sorular çıkıyor: Bağlantı şekli (örneğin kaplinli), kaplin tipi (örneğin elastik), tork ihtiyacı ve mil çap aralığı gibi genel seçimleri yaptıktan sonra bağlantı sizi asıl Mayr konfiguratörün web sitesine yönlendiriyor. İngilizce ve Almanca dil desteği mevcut olan konfiguratör, görsellerle desteklendiği için aranan dil olmasa dahi kolaylıkla kullanılabiliyor. Bu da daha detaylı seçimler yapabilmeye olanak sağlıyor.

Bu yapılandırma ekranı sayesinde; ürün çalışma prensibi, tork aralığı, tork limitör tarafı bağlantı tipi, elastik taraf bağlantı tipi, kaplin lastik shore yapısı ve diğer bazı opsiyonlar gibi seçenekler mevcut. Bazı seçeneklerin yanında ufak bilgi sembolleri yer alıyor: Bu sembollerin üzerine gelindiği zaman yapılan seçimin ön görüntüsü görülebiliyor. Ayrıca seçimlerde ilerledikçe ekranın sağ tarafında seçilen ürünün 3 boyutlu görseli netleşiyor. Sonra “continue” sekmesi ile bir sonraki sayfaya geçiliyor.

Bu sayfada; mil çapı, mil toleransı, kama, tork ayarı gibi diğer bazı seçimler yapıldıktan sonra son sayfada ürünün kodu, tanımlı ise seri numarası, genel özellikleri, önemli notlar ve ürün ile alakalı çizim, katı model, fiyat talebi gibi bilgilerin alınabileceği sekmeler yer alıyor. Bu sekmelerden çizim talep etme işleminin aktif çalışması için ise web sitesine üye olunması yeterli oluyor. Sonrasında istenen formatta çizim talep edilerek ürünün detaylı haline ulaşılabiliyor.

Örneğin bu ürün için PDF olarak bir çizim talep edildiğinde, görüntüdeki gibi bir taslak ekranımıza geliyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com