Connect with us

Kayış ve Kayış Tahrikleri

Megadyne, tüm sektörlerde müşterisinin yanında

Published

on

1957 yılında kurulan ve merkezi İtalya Mathi’de bulunan Megadyne, küçük bir aile şirketinden, alanında uluslararası bir lidere dönüştü. Güç aktarımı ve ürün taşıma uygulamalarında kullanılan kauçuk, poliüretan tahrik kayışları ve ilgili bileşenlerin küresel üreticisi olan Megadyne, birçok endüstride en zorlu uygulamalar için çözümler üretmeye devam ediyor.

Küresel ölçekte faaliyetlerini sürdürerek dünyanın her yerindeki OEM müşterileri ve distribütörleri ile iş birliği halinde olan Megadyne’in faaliyet alanları içerisinde; alüminyum ekstrüzyon, otomotiv ve lastik, seramik, cam, doğal taş ve mermer, ev gereçleri, inşaat ve ağır sanayi, asansör, enerji, fitness, gıda, bahçe ve çim, takım tezgahları, malzeme taşıma, ilaç, ambalaj, kağıt, geri dönüşüm, robotik, tekstil, tütün, ağaç işleme gibi farklı alanlardan birçok sektör bulunmakta. 60 yılı aşan tecrübesiyle her geçen gün artan büyüme grafiği, yaygınlaşan satış ağı ve artan satış hacminin ardından Megadyne, imalat ve dağıtım alanlarına yatırım yapma konusundaki kararlılığını sürdürüyor. Firma, çeşitlendirilmiş ürün portföyü sayesinde, tüm endüstri segmentleri için mükemmel güç aktarımı ve ürün taşıma çözümleri yelpazesi sunmaya devam ediyor.

Megadyne bünyesinde başlıca kayış segmenti grupları arasında; zaman kayışları, çok kanallı kayışlar, V-kayışlar ve özel kayışlar yer alıyor.

Zaman Kayışları

Zaman kayışı ürün yelpazesinde klasik Isoran kauçuk, zaman kayışları, yüksek tork RPP profillerinde tek ya da çift taraflı versiyonlar bulunuyor.

Seçenekler:

MXL – XL – L – H – XH – XXH – XL DD – L DD – H DD

RPP3 – RPP5 – RPP8 – RPP14 

RPP5 DD – RPP8 DD – RPP14 DD

SLV5 – SLV2 8M – SLV2 14M – SLV8 DD – SLV14 DD 

GOLD8 – GOLD14

PLT8 – PLT14

Isoran Açık Uçlu Kayışlar

Dönmenin doğrusal harekete çevrilmesinin gerektiği yerlerde lineer tahriklere doğru konumlandırma ve çift boyutlu tahrik desteği sağlamak için uygun kayışlardır.

Seçenekler:

MXL – XL – L – H – RPP3 – RPP5 – RPP8

RPP STEEL 8M – RPP STEEL 14M

SLV5 – SLV8 – STD8

Megapower: Benzersiz termoset kalıplama işlemi kullanılarak imal edilen poliüretan sonsuz zaman kayışlarıdır. 

Seçenekler:

MXL – XL – L – H- T2 – T2,5 – T2.5 DD

T5 – T10 – T5 DD – T10 DD 

AT5 – AT10

Megaflex: Sürekli spiral kordon ile termoplastik poliüretandan imal edilen sonsuz zaman kayışlarıdır.

Seçenekler:

XL – L – H – XH – XL DD- L DD – H DD – XH DD

T5 – T10 – T20 – T5 DD – T10 DD – T20 DD

AT5 – AT10 – AT15 – AT20 – AT5 DD – AT10 DD – AT15 DD – AT20 DD

MTD 8M – ATG10 K13 

RPP5 – RPP8 – RPP14 – RPP5 DD – RPP8 DD – RPP14 DD 

P2

Megalinear: Termoplastik poliüretandan imal edilen açık ve sonsuz transfer amaçlı kayışlardır. Açık uçlu ve birleşik versiyonları mevcuttur.

Seçenekler:

MXL – XL – L – H – XH – T2,5 – T5* – T10* – T20

AT3 – AT5 – AT10 – AT20

RPP5 – RPP8 RPP14 – RPP14 XHP

MTD3 – MTD5 – MTD8 – MTD14

STD5 – STD8 – MEGAC4TTM AT10 

TG5 – TG10 K6 – TG10 K13 – TG20

ATG5 – ATG10 K6 – ATG10 K13 – ATG20 – HG 

QST5 – QST8 – QST14

GW14 – GW20 – P1 – P2 – P3 – P4

Megaflat: Düz kayışlarda polyester ve aramid kordlarla güçlendirilmiş sonsuz kayışlar mevcuttur.

Megaflat poliüretan seçenekler: 

P0 – P102 – P108 – P110 – P120 – P155 – S108 – S110 – S120 – S155

Megaflat kauçuk seçenekler: 

T75 – T108 – T110 – T120 – T150 – T155 – T200

Çok Kanallı Kayışlar

Çoklu kanallı kayış grubunda ise PV kayışları ve Megarib ürünleri mevcut. PV kayışları uzunlamasına V kanalları barındırırken Megarib ürünleri, yüksek strese dayanıklı polyester ya da polyamid malzemeden imal ediliyor.

PV Kayış seçenekler: PH – PJ – PK – PL – PM

Megarip seçenekler: PJ – PH – PTB2

V-kayışlar

V-kayış ürün yelpazesinde Oleostatic Gold, Oleostatic, Extra, Esaflex, XDV2, Linea Gold, Linea-X, Varisect, Pluriband grupları mevcut.

Oleostatıc Gold seçenekler: Z – A – B – C – D – E – SPZ – SPA – SPB – SPC 

Extra seçenekler: Z – A – B – C – SPZ – SPA – SPB – SPC 

Oleostatıc seçenekler: 20 – 25 – 45 – 50 – 3V – 5V – 8V

Esaflex seçenekler: AA – BB – CC

XDV2 seçenekler: XDV 38 – XDV 48 – XDV 58

Linea Gold seçenekler: AX – BX – CX – XPZ – XPA – XPB -XPC

Linea-X seçenekler: XPZ – XPA – XPB – XPC

Varisect seçenekler: 13×6 – 17×6 – 21×7 – 22×8 – 26×8 – 28×8 – 30×10 – 32×10 – 36×12 – 37×10 – 42×13 – 47×13 – 52×16 – 55×16 – 65×20 – 70×20

Pluriband seçenekler: RA – RB – RC – RSPZ – RSPA – RSPB – RSPC – R3V – R5V – R8V – R3VX – R5VX

Stoklarında kapsamlı güç aktarımı bileşenlerini de barındıran Megadyne; zaman millerinden, konik burçlara, flanşlardan kasnaklara kadar bir güç aktarım sisteminin gereksinim duyabileceği tüm elemanları kullanıcıların hizmetine sunuyor.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Kayış ve Kayış Tahrikleri

MEGASYNC™ Gold2 ve Silver3 ile tanışın

Published

on

By

Güç aktarım dünyasında yenilik ve gelişim başarının en önemli unsurları olarak öne çıkıyor. Megadyne, MEGASYNC™ ailesinin en yeni üyeleri olan Gold2 ve Silver3’ü tanıtıyor.

Geliştirilmiş kauçuk sonsuz zaman kayışı serisi

Bu ürün ailesinin Gold2 ve Silver3 isimleri Megadyne müşterilerine bir şeyler çağrıştırsa da, Gold2 ve Silver3 tanıdık ürünlerin geliştirilmiş versiyonlarını temsil ediyor.

Çok yönlü olan MEGASYNC™ ailesi; ağır sanayide, ağaç kesme makinelerinde ve malzeme taşımada uygulama alanı buluyor. En son eklemeler, bu ortamlardaki farklı rollere hitap ediyor.

Gold2 ve Silver3’ü öncekilerden ayıran özellikler

RPP ve Silver kauçuk sonsuz zaman kayışlarının yükseltilmiş bir versiyonu olan Gold2, dişlilerin ve makaralı zincir tahriklerinin avantajlarını birleştirirken, dezavantajları en aza indiriyor. Birinci sınıf malzemelerden üretilen ve zorlu testlere tabi tutulan bu ürün, zorlu koşullarda dayanıklılık sağlıyor. Üstün bir K-glass kordonu ile güçlendirilmiş yüksek performanslı NBR bileşiği, ürünün esnekliğini artırıyor. Mevcut sabit oluklu profillerle değiştirilebilirlik sağlayan RPC profiline sahip Gold2, çeşitli uygulamalar için güvenilir bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Silver3, önceki Silver ve Silver2 kayış serilerinden %20 daha yüksek güç oranıyla öncüllerinden daha iyi performans gösterirken, aynı fiyat seviyesini koruyor. Fiber yüklü nitril ve üstün fiberglas kordondan üretilen bu ürün, diğer derin profilli sistemlerle tam işlevsel değiştirilebilirlik sunuyor. Bu sayede kasnakları değiştirmeye gerek kalmadan mevcut RPP veya Silver ve Silver2 sistemler için uygun maliyetli bir yükseltme sağlıyor. Gold2 kayışına benzer şekilde Silver3, ağır hizmet malzemeleri ve zorlu koşullar dahil olmak üzere çeşitli ortamlara uygunluk sunuyor.

Daha fazla dayanıklılık ve MEGASYNC™ kayışlarının ömrünün uzatılması için geliştirilmiş bir dişe kaplama kumaşa sahip olan yeni versiyonlar; bu önleyici yaklaşımla uzun süreli kullanım, aşınma ve yıpranmayı öngörerek kullanıcıları için maliyetleri en aza indirmeyi amaçlıyor.

Endüstri deneyimi sunuyor

Sürekli olarak yenilik yapmanın ve çözümlerini geliştirmenin yollarını arayan endüstri uzmanı Megadyne, bu trendlerle uyumlu olarak MEGASYNC™ serisine yaptığı en son eklemelerle gelişen güç aktarım ve yüksek performanslı endüstriler dünyası için özel olarak tasarlanmış, gelişmiş kauçuk sonsuz zaman kayışları sunuyor.

MEGASYNC™ ailesini tanımak ve Gold2 ile Silver3 kauçuk sonsuz zaman kayışlarının özelliklerini keşfetmek için Megadyne uzmanlarıyla bağlantı kurun.

Continue Reading

Kayış ve Kayış Tahrikleri

Megadyne’nin Megaflex zaman kayışı serisini keşfedin

Published

on

By

[voiserPlayer]

Megadyne’nin Megaflex serisi, termoplastik poliüretandan imal edilmiştir. Dayanıklı, yüksek performanslı zaman kayışlarıdır ve bu da aşınmaya karşı üstün bir direnç sağlar. Esnekliğin artması için tasarlanan seri, özellikle güç aktarımı ile ağır yüklerin ve yüksek hızların söz konusu olduğu transmisyon uygulamaları için ön plana çıkıyor. Çinko kaplı kordlar, yüksek çekiş yükü veya en yüksek güçte bile kayışların sorunsuz ve güvenilir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Yapısındaki yüksek kaliteli malzemeler sayesinde ozon, yağ, gres ve petrolden kaynaklanan deformasyona karşı dayanımı yüksek olan kayışlar, -25 °C ile 80 °C arasındaki sıcaklıklarda verimli ve doğru bir şekilde çalışabilmektedir.

Maksimum esneklik 

Megaflex zaman kayışın en göze çarpan özelliği; düşük performansa ve arızalanmalara neden olabilecek uzamalar veya diğer boyutsal sorunlarla ilgili kaygılara yer bırakmadan, kayış tahrikleri programlama konusunda tasarım mühendislerine serbestlik sağlar. Ayrıca Megaflex kayışların sunduğu esneklik, kurulumdan çok önce başlar. Müşteriler, üretim aşamasında farklı bileşenleri ve yapı malzemelerini seçerek, yeni Megaflex kayışlarını özel uygulama gereksinimlerini karşılayacak şekilde uyarlayabilir. Örneğin kordların, kevlar ve çeşitli çelik konfigürasyonları içeren bir dizi seçeneği mevcuttur. Kayışın arkası, özellikle ağır veya aşındırıcı ürünler içeren uygulamalara yönelik olarak ekstra koruma sağlayan çeşitli malzemelerle kaplanabilir. Çoğu genişlik ve uzunluk da mevcuttur ve Megaflex kayışlarının yüzeyleri anti-statik hale getirilebilir.

Artık her yerde iş başında

Megaflex zaman kayışları kaliteli malzemesinin ve yapısının gücü ile dayanıklılığını esas alan özellikle zorlu çözümlerin üstesinden gelmek için çok çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda, tahrik düzeni tasarımlarını kolaylaştırmak için kayışın olağanüstü operasyonel esnekliğinden yararlanılır. Megaflex zaman kayışları; taşıma kızağı uygulamaları için otomotiv endüstrisinde, koşu bantlarında, fitness sektöründe, Blue FCM sertifikalı poliüretan ile birlikte gıda sektöründe kullanılabilir; ayrıca, mermer ve doğaltaş sektöründe, mermer kesim uygulamalarında da rastlamak mümkündür. Bunlar, Megaflex kayışları ile son kullanıcılara özel çözümlerin sunulduğu belli başlı endüstri segmentleridir.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et