Connect with us

Genel

Milyonlarca parlak, ışıltılı gülümseme

Yayın Tarihi:

-

Rekor hacimli diş macunu üretimi için büyük monoblok gövdeli redüktörlere ihtiyaç duyulmaktadır:

Prosese uygun karıştırıcı üreten EKATO firması, en büyük karıştırcı serisi olan UNIMIX’i geliştirmek suretiyle, boyutsal olarak 2 kat büyüklüğüne ulaştırdı. Böylece dünyanın en büyük kapasiteli süreksiz diş macunu üretimini mümkün kılmıştır. Her biri 10.000 litrelik efektif kapasitesiye sahip 2 karıştırıcı, ürün konsantrasyonuna bağlı olarak, saatte 6.000 ila 11.000 kg diş macunu üretebilmektedir. Böylelikle üretim hacminde 3 kattan fazla bir artış sağlanmıştır. Tahrik sistemleri konusunda uzman olan NORD DRIVESYSTEMS,  EKATO’ya yeni, rekor sahibi karıştırıcı sistemlerinin geliştirilmesi sürecinde önemli katkılarda bulunmuştur.

büyük monoblok gövdeli redüktör

Görsel 1: NORD endüstriyel redüktörler ile tahrik edilen yeni EKTATO UNIMIX karıştırıcılar: herbiri, 10.000 litre karıştırma kapasitesiyle, tek partide üretim rekoru kırmaktadır Page 2: Industrial geared motors at EKATO toothpaste mixer Global şirketlerin bir çoğu, üretim kapasitelerini sadece bir kaç merkezde yoğunlaştırmayı istemektedirler. Hijyen ve kişisel bakım endüstrileri de bu trendi izlemektedir. Buna paralel, diş macunu gibi ürünlerde sürekli olarak artan parti büyüklükleri için bir üretimsel talep mevcuttur. Ayrıca, daha fazla ana ürün türevide, tek bir tesiste üretilmek istenmektedir. Bu sebepten ötürü, günümüz modern fabrikaları azami değişkenliği ile, yüksek hacimde üretim imkanlarına sahip olmalıdırlar. Üreticilerin, basit ama kendine has zorlukları olan, bu yöndeki taleplerini karşılayacak ekipman sistemlerini EKATO sağlamaktadır.

Şu ana kadar en gelişmişi 

Dişmacunu üretim fabrikalarının maksimum kapasiteleri, geçmişte 4000 ile 5000 litre arasında, saatlik üretimler ise yaklaşık olarak 2000 ile 3000 litreler arasında değişmekteydi. Sektörde, sürekli ya da süreksiz (parti) üretim mümkündür. Ama sürekli sistemler, yüksek kapasitelere imkan verirken, ürün değişikliklerine kolay imkan vermemektedirler; bunun  sebepleri ise; değişik içeriklerin bazen kendilerine özgü hazırlama ve karıştırma teknolojisi gerektirmeleri ve reçete/tarif değişikliklerinde

dönüşüm ve yeniden ayarlamaların gerekmesidir.  Buna ek olarak, dişmacununun yeteri kadar homojenliğe sahip olmaması noktasında, kolayca yeniden işlenememesi durumu da ortaya çıkmaktadır. Sürekli tip üretim yapan fabrikaların yaşadığı en büyük zorluk ise, sodyum florid gibi aktif bileşenlerin, dozajlama sistemleri  değişikliklerinden sonra bile homojen bir şekilde yayılmasının sağlanmasıdır. Diğer bir yandan, süreksiz tip üretim yapan fabrikaların ise mevcut kapasiteleri, ekipmanlarda büyük değişiklikler yapılmadan, önemli miktarlarda arttırılamazlar. Diş macunu üreticilerinin taleplerini karşılamak için, EKATO çok daha yüksek kapasiteli karıştırıcılar tasarlamak zorunda kalmıştır.

Bu makalenin devamını okumak için >>

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com