Connect with us

Yazılım

Mitsubishi Electric CES 2018’de yeni teknolojilerini sergiledi

Yayın Tarihi:

-

Mitsubishi Electric, “Make the move to mobility” konsepti çerçevesinde akıllı mobilite çağında daha güvenli ve avantajlı bir ulaşım için geliştirdiği sürüş desteği teknolojisine sahip EMIRAI4 konsept otomobilini ve en yeni teknolojilerini, 9-12 Ocak tarihleri arasında ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen CES Fuarı’nda sergiledi.

Mitsubishi Electric’in EMIRAI4 konsept otomobili, daha güvenli ve konforlu iç mekân için en yeni insan makine arayüzü (HMI-Human Machine Interface) teknolojisini sunuyor. EMIRAI4’te, direksiyon başında uyuklama ve potansiyel tehlike yaratabilecek diğer sürücü davranışlarını izlemek üzere geniş açılı bir iç kamera ile desteklenen sürücü izleme sistemi bulunuyor. Aynı zamanda diğer araçları ve yayaları aracın kapısının açılması gibi planlanan araç aksiyonları hakkında sezgisel olarak uyarmak üzere yol zeminine ışıklandırmalı ikazlar yansıtan özel bir sistemin de aralarında bulunduğu yeni nesil sürüş destek teknolojilerini içeriyor. Bu demo otomobil, farklı sürücüleri seslerinden tanıyan ve ön koltukta oturan yolculara çeşitli konularda destek sağlayarak insanlar ve araçlar arasındaki ilişkinin daha da güçlendirilmesine zemin hazırlayan ileri bir HMI teknolojisi içeriyor.

Drone’ların kullanıldığı güvenli sürüş konsepti

Mitsubishi Electric’in fuarda sergilediği teknolojiler arasında, görüş imkânının kısıtlı olduğu ortamlarda yol koşulları hakkında sürücülere bilgi vermek üzere havadan drone’ların kullanıldığı özel bir güvenli sürüş konsepti de yer aldı. Ayrıca HERE Technologies ile Mitsubishi Electric arasında görüşmeleri süren ileri lokasyon bazlı hizmetin açıklandığı video gösterimi yapıldı.

Sürücüsüz araç alanı

Mitsubishi Electric’in fuarda yer alan sürücüsüz araç standında, halihazırda otoyollarda saha testlerinden geçmekte olan xAUTO-US sürücüsüz otomobili de sergilendi. Mitsubishi Electric’in oto sensörlü ve ağ tabanlı sürüş teknolojilerini test etmek üzere kamusal yollarda gerçekleştirilen sürüş testlerinin yer aldığı bir video gösterimine de yer verildi. Fuar alanında aynı zamanda yüksek kesinlikli 3D haritalandırma teknolojileri ve ürünleri tanıtıldı.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com