Connect with us

Etkinlikler

Metal Expo, 12-15 Eylül’de İstanbul’da

Yayın Tarihi:

-

Fuarcılık sektörüne yepyeni bir anlayışla giriş yapan SKY Fuarcılık, uzun zamandır bu alandaki önemli bir boşluğu doldurmanın hazırlığı içinde. Metal Expo İstanbul, demir çelik sektöründe yıllardır yokluğu hissedilen ve dört gözle beklenen bir fuar olacak. Bir ilk organizasyon olmasına rağmen bu konuda oldukça agresif bir tanıtım kampanyası başlatan SKY Fuarcılık, Avrupa’nın önemli demir çelik fuarılarından olan, İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenen Made in Steel’in düzenleyici kuruluşu Sider Web ile de iş birliği içerisinde.

Metal Expo Eurasia-İstanbul, demir çelik sektörüne hizmet ve ürün veren kurum ve kuruluşları sektörle bir araya getirerek, etkin B2B görüşmeleriyle sürdürülebilir, kârlı iş birliktelikleri oluşturabilmelerini sağlamayı hedeflerken, demir çelik endüstrisi ve makine imalat sanayinin, dünya pazarlarına entegrasyonuna ivme kazandırmak; imalat kapasitesini maksimize edecek yol haritaları belirlemek ve böylelikle istihdam talebine yanıt verecek politikaları desteklemek gibi önemli amaçlara hizmet edecek, demir çelik endüstrisindeki üretici ve tüccarları bir araya toplayarak sektördeki dağıtım kanallarını daha etkin kılacak  dev bir ticari platform olma özelliği taşıyor.

Organizasyon sadece fuar ile de sınırlı kalmayacak. Metal Expo, üç gün boyunca sektörün önemli isimlerinin konuşmacı olarak yer alacağı konferanslara da ev sahipliği yapacak. Konferanslar; kalıp ve ısıl işlem, otomotiv ve yassı mamul, makine ve yüzey işleme, vasıflı çelik ve uzun mamul, ağır silah ve çelik ile paslanmaz çelik başlıkları altında toplam altı segmentten oluşuyor.

Her bölümde, beş önemli konuşmacının yer alacağı konferansın içeriğindeki konuşmacıların ismi ve alt başlıkları ileriki zamanlarda kesinleşecek.

Sektörün “trendsetter”ı

Metal Expo Eurasia-İstanbul, önümüzdeki yılın son çeyreğinde (12 -15 Eylül 2018) gerçekleşecek olmasına rağmen, organizatör kuruluş SKY Fuarcılık tarafından büyük bir titizlikle yürütülen pazarlama ve tanıtım çalışmalarıyla destekleniyor. Yetkili isimlerden aldığımız bilgiler, kısa süre içinde tüm demir çelik sektörünün Metal Expo adını adeta ezberleyeceği yönünde. Bu anlamda son beş yılda gerçekleştirilen Made in Steel (İtalya), Tube and Wire (Almanya), Stainless Steel World Conference & Exhition (Hollanda) gibi dünyanın saygın demir çelik organizasyonlarını yakın takibe alan organizatör kuruluş SKY Fuarcılık, Metal Expo’yu bir “trendsetter” organizasyon algısıyla sektöre sunacağının sinyallerini de vermiş oldu.

İstanbul Fuar Merkezi’nde 9. ve 10. salonlarda gerçekleştirilecek etkinliğin 35.000 vasıflı ziyaretçiye ve yurt içi ve yurt dışından toplamda 170 katılımcıya ev sahipliği yapması hedeflenirken,  özellikle Türki Cumhuriyetleri, Ukrayna, Rusya, İtalya, Hindistan, Çekya, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerden gelen katılımcı ve ziyaretçilerin de ilgi odağı olacak.

İstanbul Fuar Merkezi’nde, 9. ve 10. salonlarda toplam 11.000 metrekarelik alanda düzenlenecek olan bu önemli etkinlik, 12 Eylül 2018 Çarşamba günü saat 11.00’de, demir çelik sektörüyle ilgili faaliyet gösteren dernek yöneticilerinden bakanlık temsilciliklerine kadar birçok önemli ismin katılımıyla kapılarını özel bir açılış davetiyle açacak.

 Etkin katılımcı-ziyaretçi buluşması

İlk bakışta sektörel herhangi bir fuar gibi yorumlansa da birçok önemli noktada Metal Expo İstanbul, sektöre kritik dokunuşlar yapacak bir kurguya sahip. Daha açık bir ifadeyle, nitelikli ziyaretçisini içinde barındıran bir katılımcı kitlesi; sektörün dağıtım kanallarını ve üretim imkânlarını optimize edecek sektörel sohbetler içeren konferans serisi Metal Expo İstanbul’u diğerlerinden ayıracak en önemli değerler.

İhtisas fuarları tüm Türkiye’yi kapsıyor

Son yıllarda sanayi fuarlarına ilginin azaldığı algısı oldukça yanlış ve gerçeği yansıtmamakta. Çünkü istatistiklere baktığımızda bu durumu desteklemediğini gözlemliyoruz. Ülkemizde geçmiş dönemlerde İstanbul dışında sanayi fuarlarına pek rastlamazdık, bugün endüstride ileri gitmiş illerimizin her birinde sanayi sektörü için mühendislik tabanlı toplantıları da içinde barındıran sektörel fuarlar düzenleniyor ve bunun doğal sonucu olarak ziyaretçi sayıları bu fuar rotasyonunda görece azalmış algısı yaratıyor. Ülkemizde katılımcı ve ziyaretçi ilişkisi nicelik olarak fuarlarda belli bir doyuma ulaştı. İç piyasadan, yurt içinden katılımcı ve ziyaretçi sayısını geçmiş dönemlerde olduğu gibi sıçratacak değişimlere ulaşmayı beklemek doğru olmaz. Bu noktada Metal Expo İstanbul gibi kurgusunu yurt dışından nitelikli ziyaretçi ve katılımcı sağlama üzerine yapılandırmış organizasyonlar ön plana çıkacak. Metal Expo “sektörün ticari platformu”nu oluşturmak anlayışının ülkemizdeki öncüsü olarak fuarcılık sektörüne yeni bir bakış açısı getirecek.

 Yoğun pazarlama etkinlikleri

Metal Expo İstanbul, titizlikle üzerinde çalışılmış bir pazarlama stratejisiyle yönetiliyor. Organizatör firma Sky Fuarcılık bu proje için oldukça detaylı bir pazar araştırması yaptıktan sonra yurt içi ve yurt dışı pazarlama etkinliklerini oluşturmuş. Özellikle Made in Steel ve Tube and Wire gibi organizasyonlarla eş zamanlı planlanan yurt dışı pazarlama etkinlikleri Metal Expo İstanbul markasının da büyük ölçekli bir uluslararası etkinlik olma yolunda çok da zorlanmayacağını gösteriyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com