Connect with us

Genel

Mobil SHCGear, Çimko Çimento için enerji tasarrufu sağlıyor

Yayın Tarihi:

-

    • Çimko Çimento Narlı Tesisinin enerji tüketimini %2.3, dişli kutusu sıcaklığını ortalama 5oC azaltmayı başardı.
    • ·         Aşınmaya karşı mükemmel koruma ve dişli kutusu çalışma sıcaklığında önemli bir azalma Çimko Çimento saha denemelerinde raporlandı.
    • ·         Çimko Çimento tüm elevatör dişli kutularında ve döner fırın dişli kutularında Mobil SHCGear’a geçti.
    • Mobil SHC Gear Serisi, inşaat şirketlerinin operasyon giderlerini azaltmak, enerji verimliliğini ve üretkenliği arttırmak amacıyla tasarlandı.

 

 

Mobil SHC Image 12 Pouring gear

Yüksek performanslı dişli yağı Mobil SHC Gear, Çimko Çimento Narlı tesisinde kullanılarak enerji tüketiminde ve dişli kutusu çalışma sıcaklığında önemli azalmalar elde edilmesini sağladı.

Sonuç olarak plansız duruşların azaltılması, ekipmanların enerji verimliliğinin iyileştirilmesi ve üretkenliğin arttırılması amacıyla Çimko Çimento, tüm  elevatör dişli kutularında ve döner fırın dişli kutularında yüksek performanslı Mobil SHC Gear  kullanmaya karar verdi.

Firma işletme giderlerini azaltmaya ve ekipmanlarının enerji verimliliğini iyileştirmeye önem veriyordu. Kireçtaşı Taşıma Bandı Tahrikinin enerji tüketiminde önemli miktarda azalmanın görüldüğü Mobil SHC Gear 460 ile 26 aylık deneme sürecinden sonra Çimko Çimento, özellikle enerji verimliliği karşılaştırmasını test etmek için bir deneme daha yaptı. Mobil SHC Gear 320’nin rakip firma tam sentetik yağıyla karşılaştırıldığı ikinci bir 16 aylık denemede ise Ham Madde Silo Asansörünün çalışmasını sağlayan iki dişli kutusunda rakip firmanın yağına göre yüzde 2,3 ortalama enerji tasarrufu sağlandı.

Bunun yanı sıra Mobil SHC Gear 320, 11.000 saatlik çalışma süresi sonunda dişli kutusu sıcaklığında ortalama 5°C azalma sağladı. Mobil SHC Gear yağlarında kullanılan sentetik baz yağın düşük iç sürtünme özelliği, dişlilerdeki sıvı sürtünmesini azaltmakta, çalışma sıcaklıklarını düşürmekte ve dişli verimliliğini iyileştirmeye yardım etmektedir. Bu durum dişli kutusu ve makine ömrünün artmasını sağlayarak plansız duruşların ve parça aşınmalarının azalmasına yardımcı olmaktadır.

Ek olarak Mobil SHC Gear yağlarının yüksek viskozite indeksi,  sıcaklık değişimlerinde viskozitenin daha az  değişmesini sağlarken, Mobil SHC Gear 460’ın ilk saha denemesinde 16,000 saatlik çalışma süresinden sonra bile viskozitede herhangi bir değişim görülmedi. Bu durum, çalışma sıcaklıklarında daha geniş bir aralık sağladı ve düşük  ilk çalıştırma sıcaklığını iyileştirerek Çimko Çimento’nun ekipmanlarının düzgün ve sorunsuz şekilde çalışmasını sağladı. 16.000 saatlik çalışma süresinden sonra dahi hiçbir oksidasyon emaresi görülmemesi de yağ değişim aralıklarını uzatarak bakım masrafı ve yağ tüketiminin azalmasına katkı sağlıyor.**

ExxonMobil Yakıt & Yağ Bölümü Mobil SHC Avrupa, Afrika ve Orta Doğu’dan Sorumlu Marka Danışmanı Rainer Lange “Enerji giderleri şirketlerin üzerindeki en büyük yüklerden biridir ve enerji tüketimindeki en ufak bir azalmanın gelirler üzerinde olumlu etkisi olacaktır. ExxonMobil’in Saha Mühendisliği Hizmetleri personeli, Mobil’in dişli yağlarının ve Endüstriyel Yağlama Serisi’ndeki diğer ürünlerin Çimko Çimento gibi müşterilerin enerji tasarrufu yapmasında, ekipmanlarının korunmasında ve üretkenliğin arttırılmasında kilit roldeki Orijinal Ekipman Üreticileri ve müşterilerle yakın çalışma içerisindedir” dedi.

Mobil SHC Gear veya diğer Mobil markalı yağlama ürünleri ve servisleri hakkında daha detaylı bilgi için mobilindustrial.com.tr adresini ziyaret ediniz.

* Bu performans kanıtı tek bir kullanıcının deneyimine dayanmaktadır.  Elde edeceğiniz sonuçlar kullandığınızekipmana ve bakımına, çalışma ortamı ve koşullarına ve daha önceden yağlayıcı madde kullanıp kullanılmadığına göre değişebilir.

** Mobil SHC Gear Serisi  önemli ölçüde yüksek oksidasyon direnci sağlayarak ve yağ  değişim aralıklarını uzatarak özellikle yüksek çalışma sıcaklıklarında standart mineral dişli yağlarına kıyasla yağ ömrünü 6 kata kadar  uzatarak yağlama giderlerini azaltır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com