Connect with us

Redüktörler

Mükemmel redüktöre giden akıllı yol: TDF ve NCP

Yayın Tarihi:

-

Uzman bir redüktör üreticisi olan Neugart; performansı yüksek, kullanımı sezgisel olan iki konfigürasyon aracı TDF’yi ve NCP’yi tanıtıyor. Online araç TDF ile kullanıcılar kolayca ve hızla redüktör-motor kombinasyonunu artık her yerden akıllı telefonla veya tabletle yapabilecek.

NCP 4.1 yazılımı; redüktör-motor kombinasyonunu, eksen takımının tamamını göz önünde bulundurarak, masrafları ve kaynakları verimli bir şekilde kullanarak konstrüksiyon olanağı sunar. NCP’nin yeni versiyonu ücretsiz olarak indirilebilir.

Neugart’ın ücretsiz online konfigüratörü Tec Data Finder (TDF) ile aradığınız redüktör-motor kombinasyonunu hızla ve kolayca oluşturabilirsiniz. TDF, redüktörün ve motorun geometrik uyumluluğunu kontrol ederek yalnızca birbirine uyumlu olanları gösterir.

Yeni TDF versiyonunun en önemli özelliği, konfügürayon aracının mobil cihazlar üzerinden her yerden kolayca kullanılabilirliğidir. Duyarlı web tasarımı, ekranın büyüklüğüne ve çözünürlüğüne göre esneklik gösterir ve bunlara anında uyum sağlar.

Yeni versiyon kullanıcıya konfigürasyona motorla mı yoksa redüktörle mi başlamak istediğine kendi karar verme olanağı tanır. Tanınmış motor üreticilerinin ürettiği 17.000’den fazla motor, kullanıcıların seçimine sunulur. Konfigürasyon sırasında ayrıca resimli açıklamalar kullanıcıya son derece yardımcı olur.

Beşe kadar redüktör yan yana birbiriyle karşılaştırılabilir. Farklı teknik veriler farklı renklerle gösterilir, bu şekilde hızlıca bir genel bakış olanağı sağlanır. Bu şekilde kullanıcı hangi redüktörün teknik beklentilere optimum cevap verdiğini hemen görebilir.

Konfigürasyon bitirildikten sonra Neugart’tan CAD modelleri, teknik föyler ve teklifler istenebilir.

TDF yazılımı redüktör ve motorun geometrik uyumluluğunu sağlar, Neugart Calculation Program (NCP) ise uygulamaya ilişkin karakteristik değerleri boyutlandırma ve bunları kontrol etme işlemlerini üstlenir. NCP, karmaşık yük akışları içinde oluşan kuvvetleri, tork ve devir sayılarını hesaplar ve komple aktarma mekanizmasını görsel olarak sunar. Bunun için çeşitli uygulama ve yük profilleri seçilebilir.

Yeni versiyon 4.1 daha da kolaylaştırılmış kullanımı ve yüksek kullanıcı dostu özellikleriyle kullanan herkesi ikna ediyor. Ayrıca önceki versiyonu ile de uyumludur. Motor, redüktör ve uygulama giriş alanları resimli ve açıklamalıdır, böylece sezgisel bir kullanımı mümkün kılar. Ayrıca kapasite kullanım oranını gösteren hesaplamaların sonuçları trafik lambası renkleri ile gösterilmektedir. Bu şekilde kullanıcının bileşenlerin kapasite kullanım oranını sürekli göz önünde bulundurması sağlanır.

Özel not bildirimleri, kullanıcıya ek bir yardım sunar. Bu bildirimler örneğin bir motorun aktarma mekanizması için zayıf olduğunu bildirir. Bunun üzerine NCP alternatif bir eksen takımı bulmakta yardımcı olur.

Aktarma mekanizmasının komple tasarlanmasından sonra beş farklı olanak birbiriyle karşılaştırılabilir. Kullanıcı kendi uygulaması için beş motor-redüktör kombinasyonu oluşturabilir, bu şekilde hangisinin masraflar ve enerji verimliliği açısından en iyisi olduğuna karar verebilir. Bu şekilde dokümantasyon işlemleri en aza indirgenir, kaynak kullanımını azaltılır ve hata oluşumu önlenir.

Bunlardan başka uygulamaya ilişkin bilgiler, redüktör ve motorun özellikleri ve hesaplama sonuçları PDF formatında kaydedilebilir. Aynı şekilde, seçilen redüktör-motor kombinasyonlarının CAD modellerini ve teknik veri föylerini talep etmek de mümkündür.


Neugart’ın ek bir ekstrası da eğitimler ve atölye çalışmalarıdır. Bu eğitimlerde kullanıcılara yazılımın sunduğu tüm olanaklar adım adım gösterilir. En beğenilen tekliflerden biri, Almanya’nın her yerinde müşterilerimizin yakınında sunduğumuz “NCP on the road” eğitimleridir. “NCP at home” ise kullanıcılar için çok özel bir servistir. Bu eğitim türünde eğitmenimiz doğrudan şirketinize gelerek konstrüksiyon ve uygulama bölümleri çalışanlarına eğitimi kendi yerinizde sunar.

NCP eğitimlerine ilişkin daha fazla bilgiye www.neugart.com adresinde “Servis – Araçlar & Eğitim” altında ulaşılabilir. Ayrıca şirketimizin Kippenheim’daki merkezinde düzenli olarak yapılan “Training Days”deki coaching’ler de bu konuda yardımcı olmaktadır. Tarihler için www.neugart.com adresinde “News & Events – Eğtim tarihleri”ne bakınız.

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com