Connect with us

Redüktörler

Neugart’ın ambalaj makineleri için redüktörleri

Yayın Tarihi:

-

Ambalajlama göründüğü kadar kolay değildir. Yalnızca tüketim malları sanayiinin sistem bileşenlerini göz önüne alsak dahi, bu branşın taleplerinin ne kadar büyük farklılıklar gösterdiğini görebiliriz. Bu farklılığın sebeplerinden biri, tüketim mallarının sürekli yeni ambalaj formlarıyla piyasaya sürülmesidir. Biz Neugart olarak bunlara hazırlıklıyız. Uzun yıllara dayanan tecrübelerimiz ve bilgi birikimimizle makine imalat ve endüstriyel mühendislik şirketlerinin her zaman güvendiği bir ortak olmuşuzdur.

Neugart redüktörleri diğer branşların yanı sıra gıda, ilaç ve kozmetik ürünlerinin ambalajını üstlenen sektörün yüksek taleplerine cevap vermek üzere hazırlanmıştır. Öte yandan, çeşitli tedarikçilerin yükselen taleplerine esnek bileşen çözümleri geliştirerek cevap vermek söz konusu olduğunda da bu beklentileri yerine getiriyoruz.

Ambalaj ve etiketleme sistemlerine gerek duyulan her yerde bilgimizi ve ürettiğimiz teknolojiyi sunmaya daima hazırız. Bize yöneltilen talepleri, optimize edilmiş üniteler halinde sunduğumuz ürün portföyümüzle her zaman karşılayabilmekteyiz. Ambalaj sanayisine sunduğumuz redüktörler son derece dinamik ve dayanıklıdır. Size bu şekilde kusursuz ve sorunsuz bir üretim sunarlar.

Avantajlarınız:

Ekonomik redüktör çözümleri: Neugart’ın planet redüktörleri modüler tasarım prensibine göre çok farklı varyasyonlarda mevcuttur. Bu prensip yatırım maliyetini ekonomik hale getirir. Hem de kaliteden ödün vermeden.

Ürün seçimini kolaylaştıran akıllı yazılım: Farklı uygulamalar için doğru redüktörü seçmek göründüğü kadar kolay değildir. Uygulamaların yapıları karmaşıktır, çok farklı faktörler çok önemli roller oynayabilir. Neugart’ın kullanımı kolay akıllı yazılımı bu konuya ışık tutar.

Dinamik ve dayanıklı redüktörler: Neugart redüktörleri hem dinamik hem de uzun ömürlüdür. Müşterilerimize kusursuz işleyen güvenilir teknolojiler sunarız. Akıllı tasarımlanmış planet redüktörlerimiz müşterilerimizin isteklerine daima cevap verir.

Tahrik konusunda tecrübeli: Neugart’ın uzmanlık alanı on yıllardır tahrik teknolojileridir. Planet redüktörlerimiz bu nedenle hiçbir görevden kaçınmaz. Yerine getirmesi gereken görev ne kadar spesifik ve karmaşık olursa olsun, ne kadar çaba gerektirirse gerektirsin hiçbir zorluk redüktörlerimizi yıldıramaz.

 

“Makinelerimizin işletim güvenliği bizim için önemlilik sıralamasının başında yer alır. Neugart birlikte gerçekleştirdiğimiz tüm projelerde bize son derece tutarlı bir danışma paketi sundu. Yaptığımız görüşmelerde verdiği sözlerin uygulamaları gerçekleştirilirken hepsini yerine getirdi. Bizim bir ortaktan beklediğimiz tam da budur.”

Markus Zerbe | Pazarlama Müdürü | ECONO-PAK

 

Ambalaj makineleri arasındaki Rolls-Royce

ECONO-PAK Pazarlama Müdürü Markus Zerbe için kendi geliştirdikleri ambalaj sistemleri için en önemli şey, olabilecek en yüksek kaliteye ulaşmak. Zerbe, “Makinelerimizin sunduğu yüksek işletim güvenliğini ve kalitesinin temeli, birlikte çalışacağımız ortaklar olarak kendimize yalnızca seçkin ve küresel düzeyde tanınmış komponent üreticilerini seçmemizdir” diyor. Markus Zerbe 20 yılı aşkın bir süredir şirkette görev yapıyor ve ECONO-PAK markasının üzerine titriyor. Zerbe, en yüksek teknolojilerle ürettikleri ambalaj makinelerinde üstün kaliteye nasıl ulaştıklarını, “İşimizi tutkuyla yapıyoruz” diyerek açıklıyor.

Şirket hakkında bilgiler

Almanya’nın Hessen eyaletinde, Ren nehri bölgesindeki Flonheim köyünde kurulmuş olan ECONO-PAK, 140 çalışanı ile sahipleri tarafından yönetilen orta ölçekli bir limited şirkettir. Şirket 30 yıldır derin dondurucu, dondurma ve kanatlı hayvan endüstrileri için ambalaj makineleri geliştirmekte, üretmekte ve bunları müşterilerinin tesislerinde kurmaktadır. ECONO-PAK’ın yıllık cirosu günümüzde 20 milyon Avroya ulaşmaktadır. Şirketin şimdiye dek ürettiği ve kurduğu makinelerin sayısı dünya çapında 850’yi bulmaktadır. TopLoad makinelerde ECONO-PAK küresel bir liderdir.

İşlevsel tanımlama

Şirketin ürettiği çoklu paketleyici SP-I-24, yalnızca bir ambalaj makinesi değil, yüksek karmaşıklıkta tam otomatik bir ambalajlama merkezidir. İsteğe göre kesilen kartonaj, makineye dış ambalaj trayi veya wrap around olarak girmektedir. Buna paralel olarak makinenin küme birimi paketlenmiş ürünleri alarak dış ambalaj dahilinde öngörülmüş yerlere konumlandırabilmektedir. Sonra bunlar birkaç proses adımıyla katlanmakta, tutkallanmakta ve en son kapatma biriminde paketlenmektedir.  

Yerine getirilmesi gereken tüm hareketler servo motor ve planet redüktörü tarafından yerine getirilir. Her bir ambalaj makinesinin bileşen yerleşiminin veya göstermesi istenen performansının farklı olmasından dolayı, ECONO-PAK ambalaj makinelerinin yapısı son derece esnek olmalıdır. Bunun için de, bileşen tedarikçilerinin çok özel müşteri beklentilerine cevap verecek kapasitede olması beklenmektedir. Bu esneklik, ECONO-PAK’ın daha önceki tedarikçisi tarafından maalesef sağlanamaz hale geldiğinde yeni bir iş ortağı arayışına girilmişti. Yeni tedarikçiden ürünlerinin hem gerekli işletim güvenliğini yerine getirmesi hem de esneklikte gerekli modifikasyonları sunması bekleniyordu.

Çözüm

Şirket, kendi ambalaj makinelerinde yaptığı dayanım testleriyle beklentilerin yerine getirildiğini doğruladıktan sonra Neugart’ın redüktörleri alan testleri için makinelere monte edildi ve bu makinelerde de test edildi. Neugart planet redüktörleri bu testleri de başarıyla geçerek seri olarak onay kazandı. Neugart ayrıca tedarikçi olarak teknolojik gücüyle de kalifikasyonunu kanıtladı. ECONO-PAK’ın yaptığı bildirime göre, Neugart’ın toplam değerlendirmede redüktör tedarikçisi olarak seçilmesindeki neden tutarlı bir tecrübe ve danışma paketi sunması oldu. ECONO-PAK’ın deneyimli montörleri Neugart redüktörlerini “mükemmel” olarak değerlendiriyorlar ve her şeyi sıkıca gözden geçirdikten sonra şunu ekliyorlar: “Neugart redüktörlerini kullanmaya başladığımızdan bu yana teslimatını yaptığımız makinelerde tek bir Neugart redüktörü dahi yenilemek zorunda kalmadık.”

ECONO-PAK makine tesisatlarında sadece gıda mamullerinde kullanıma uygun yağlamalı bileşenler kullanılmaktadır. Bu şekilde, makinede söz konusu olabilecek herhangi bir arıza veya kaza durumunda dahi ambalajı yapılacak ürün kesinlikle herhangi bir zararlı madde ile temas etmez. Makinelerde kullanılan redüktörlerin yüzde 30’u piyasada yaygın olarak kullanılan redüktörlerden farklıdır ve müşterilerin özel gereksinimlerine uyarlanır. Neugart, müşterilerinin kendisine yönelttiği bu teknolojik modifikasyon isteklerine cevap verebilecek şekilde yapılandırılmış bir kuruluş olduğunu sürekli kanıtlamaktadır, hem de bu cevabı olabilecek en kısa reaksiyon süreleri içinde vermektedir.

Geleceğe baktığımızda gördüklerimiz

ECONO-PAK geleceğe baktığında, ambalaj makineleri alanında hijyenik koşulların daha da sıkılaşacağını görmektedir. Günümüzde makine şasilerinin tamamı paslanmaz çelikten imal edilmektedir. Bileşenlerin temizlenebilirliği gün geçtikçe önem kazanmaktadır. Bunun detayına inildiğinde, kenarların veya tortu birikimleri görülen yerlerin tamamen ortadan kaldırılma gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Bundan başka, bileşenlerin cilalanarak korunması veya yüzeylerin paslanmaz çelikten olması gerekmektedir. Geniş alanlara yayılan temizlik prosesleri nedeniyle bileşenler gittikçe daha fazla akışkanla temas etmektedir, bu da gerekli koruma sınıfının daha da yükselmesine neden olmaktadır. ECONO-PAK ve Neugart’ın sürdürdükleri yakın çalışmalarda branştaki yükselen bu trendleri gözlemlemekte ve bunlara hızla cevap verebilmek için beklenen değişimlere sıkı bir şekilde hazırlanmaktadır.

Çoklu paketleyici makinenin tahrik teknolojileri

Makinenin küme birimi tek tek paketleri bir itici ile dış ambalaj alanına iterek üst üste yığar. Bu hareket, bir servo motor ve bir Neugart PLE planet redüktörü ile tahrik edilen bir dişli kayış aksıyla gerçekleştirilir. Tesisatın tutkallama istasyonunda bulunan tutkallama kafasının pozisyonlandırılması, bir mil ve dişli kayış aksı (X-Z sistem) üzerinden yapılır. Dişli kayış biriminin tahriki bir planet redüktör ile sağlanır. Aynı şekilde, çok küçük olan kapatma biriminin tahriki de yine bir Neugart redüktörü ile sağlanmaktadır. Bu iş için konik planet redüktörü WPLE kullanılmaktadır. Bu proseste, tutkallanmış kartonaj kapak parçaları katlanır ve pres edilir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com