Connect with us

Rulmanlar

NGI, gıda sektörünün hijyenik makine ayakları ve rulman standartlarını karşılıyor

Yayın Tarihi:

-

Güç transmisyon kayışları ve konveyör bantlar konularındaki iş ortağınız olan Habasit’in, 2018 yılı içerisinde bünyesine kattığı Danimarka merkezli pazar lideri hijyenik komponent üreticisi NGI firması 3-A, USDA ve EHEDG sertifikalı hijyenik makine ayakları ile 3-A ile USDA sertifikalı rulman yataklarına sahip dünyada ilk ve tek firma olma özelliğini taşıyor.

Makina ayaklarında hijyenik olmayan kalıntı bulunması durumunda zemin temizlemenin en yaygın yolu yüksek basınçlı temizleme olduğu için bu kalıntıların tekrar makinaya veya sisteme bulaşma riski vardır.

Bu yüzden ilk adım, makina ayağının kendi başına bir hijyen riski oluşturmadığından emin olmaktır. Bir vida dişinden sıvı, gıda veya toz artıkları nasıl çıkarılabilir? Daha da önemlisi, en başından bu artıkların oluşumu nasıl önlenebilir?

Gıda sektöründeki tüm marka sahipleri için hijyene, çevre ve üretim maliyetlerine verilen önem artıyor.

Su tüketimi ve temizlik malzemeleriyle ilgili maliyetleri düşürmenin yanı sıra, temizlik için harcanan süreyi ve insan gücüne bağımlılığı azaltma olanaklarını hayal edin. Ayrıca, üretim ekipmanınızın hijyen standardını artırdığınız için üretim ekipmanınızı kirletme riskini en aza indirme olasılığını da bir düşünün.

Bu soruların yanıtlarını, temizlik için gereken süreyi de en aza indiren kalite ve güvenilirlikten ödün vermeyen makina ayaklarının yenilikçi tasarımıyla bulmak, NGI’nin hijyen felsefesinin özüdür.

Bileşenlerin hijyenik olduğundan nasıl emin olunur?

  • 3A, EHEDG veya USDA sertifikasına sahip bir komponent kullanın
  • Vidası, üzerinde hijyenik halka contaların bulunduğu bir manşon ile kapalı bir ayak kullanın
  • Zemindeki eğimlere uyum sağlayan ve titreşime bağlı hareketi önlemek için tasarlanmış volkanize kauçuk tabanlı bir ayak kullanın
  • Paslanmaz çelikten yapılmış bir ayak kullanın
  • Yerde sağlam ve güvenli bir şekilde duracak ve titreşimi emebilecek bir ayak kullanın
  • Gereksiz köşeleri ve kenarları olmayan bir ayak kullanın; bu temizleme işlemini kolaylaştırır
  • Açıkta kalan bir vida dişi olmadan seviyesi ayarlanabilir bir ayak kullanın
  • FDA onaylı TPU contalarla donatılmış ve gövdesi grilamit malzemeyle üretilmiş bir rulman yatağı kullanın
  • Hijyenik cıvata ve somun kullanın
  • Her açıdan temizlik için kolay erişim sağlayan bir rulman yatağı kullanın

NGI’ın önümüzdeki dönem için Ar-Ge çalışması yaptığı ürün grupları arasında hijyenik tekerler, sprey barlar ve hijyenik şaft motorları yer almaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com