Connect with us

Redüktörler

NORD DRIVESYSTEMS dijital geçişi destekliyor

Yayın Tarihi:

-

Ağ oluşturma ve Endüstri 4.0 ortamına bağlantı; endüstrideki ana konulardandır. Sürücü çözümleri ile NORD DRIVESYSTEMS “akıllı fabrikalar” için ön koşulları sağlıyor ve dijitalizasyon sürecinde müşterilere iletişim ve uygulama bilgisiyle destek oluyor.

Geleceğin tahrikiyle NORD; dijitalleştirilmiş bir üretim için temel oluşturur. Tüm bileşenler Endüstri 4.0 HAZIR’dır ve dünyadaki Endüstri 4.0 ortamlarına doğrudan entegre edilebilir. Bu, tüm genel saha otobüsleri ve ethernet ile uyumluluğun yanı sıra sensörler ve aktüatörler için analog ve dijital arayüzler sayesinde mümkün olmaktadır. Desentral zekâ olarak; sürücü elektroniklerine entegre edilmiş olan PLC özerk olarak desentral işlem ve hareket kontrolleri gerçekleştirir ve bu nedenle merkezi kontrol sistemini destekler. Ek olarak, durum izleme ve öngörücü bakım gibi modern bakım ve onarım kavramlarının ön şartı olan analog ve dijital verilerin hızlı; verimli ve kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesine olanak tanır. Kullanıcılar için pek çok fayda var: Artan tesis kullanılabilirliği, planlanmamış arıza sürelerinin önlenmesi; daha iyi bakım ve servis planlaması; ayrıca bakım ve onarım maliyetlerinde önemli bir azalma.

Gelişmiş bakım konseptleri ve hizmetleri düzenli olarak genişletilir. Şu anda, NORD, yağ yaşlanmasının ve redüktörlü motorların sanal sensörlerle durumunun sensörsüz izlenmesini test ediyor. Amaç, dişli motorun ve dişli yağının asıl durumuna yönelik olarak her bir dişli motor için optimize edilmiş yağ değişimi ve bakım aralıklarını belirleyen öngörücü bir bakım konseptidir.

Bargteheide’deki genel merkezinde NORD DRIVESYSTEMS; öngörülen bakım, sanal sensörler; sürücü ağı ve diğer Endüstri 4.0 konseptlerinin fonksiyonlarını ve fırsatlarını kurum içi uygulama test alanında müşterilerine sunar.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com