Connect with us

Etkinlikler

TİM Kadın Konseyi’nden Hollanda çıkarması

Yayın Tarihi:

-

Türkiye İhracatçılar Meclisi Kadın Konseyi, ticari ilişkileri geliştirmek ve kadın girişimcilere yeni ihracat fırsatları yaratmak için Hollanda’nın Amsterdam ve Rotterdam kentlerinde temaslarda bulundu. TİM Kadın Konseyi; otomotiv, makine, demir, çelik ve mobilya gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren Hollandalı 156 firmanın temsilcileriyle ikili iş görüşmesi gerçekleştirdi.

 Türkiye İhracatçılar Meclisi – TİM kadın girişimcilerin farklı pazarlara açılmasına yönelik çalışmalarına devam ediyor. TİM bu kapsamda 9-12 Ekim tarihleri arasında TİM Kadın Konseyi Üyeleri’ne yönelik olarak Hollanda’ya bir Ticaret Heyeti ziyareti gerçekleştirdi.

Pazar payının artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenen programda 156 Hollandalı firmanın temsilcilerinin katılımıyla ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi. Kadın Girişimciler; otomotiv, makine, demir ve çelik ürünleri; tekstil ve hammaddeleri, hazır giyim, plastik, mobilya; alüminyum, inşaat, inşaat çeliği; ev tekstili, kuru meyve ve mamulleri; meyve sebze mamulleri; mutfak eşyaları ve ambalaj malzemeleri ve süs bitkileri sektörlerinden firmalarla; yoğun ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdiler.

Hollanda’nın en büyük kimya tesisine ziyaret

Amsterdam’da gerçekleştirilen ikili iş görüşmelerinin ardından; Deventer Başkonsolosu Tuna Yücel Modrak ve Rotterdam Ticaret Ateşesi Tarık Gençosmanoğlu katılımlarıyla Avrupa’nın en önemli limanı olan Rotterdam Limanı’na inceleme gezisi düzenlendi. Türk -Hollanda ortak yatırımı özelliğini taşıyan Rotterdam’da dünyanın 7 ayrı ülkesindeki ofisleriyle satış faaliyetleri sürdüren Arkem Kimya’nın RBF tesislerine inceleme ziyareti gerçekleştirildi. Arkem Kimya Avrupa Bölgesi Genel Müdürü Hakan Açan; Arkem Kimya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tezel Kökdemir ve Tesis Genel Müdürü Dave van Kampen tarafından 52 bin metrekare kapalı alana sahip Hollanda’nın en yeni ve en gelişmiş kimya sektörü dolum ve lojistik merkezi özelliğinde olan yeni yatırımlara ilişkin TİM Kadın Konseyi üyelerine bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com