Connect with us

Rulmanlar

NSK, UNICEF’e Noel bağışında bulundu

Yayın Tarihi:

-

NSK, 2016’da olduğu gibi bu yıl da Avrupa’daki müşterilerine Noel hediyeleri vermek yerine, dünya çapında çocukları ve onların ailelerini korumak için çalışan insani yardım vakfı UNICEF’e 20.000 euro bağışlamaya karar verdi.

 

NSK Europle Ltd. CEO’su Dr. Jürgen Ackermann konu hakkında şunları söyledi: “Kurumsal sosyal sorumluluklarımızı çok ciddiye alıyoruz. Dünyanın çeşitli yerlerindeki gelişen ülkelerde çocuklara ve onların annelerine hayati değer taşıyan insani ve gelişimsel yardım sağladığı için bu seneki bağışımızı UNICEF’e yapmaya karar verdik. Bu sene, bağışımızı Güney Sudan’a yapmaya karar verdik. Eminim ki müşterilerimiz, kurumsal Noel hediyeleri vermek yerine bağışın bu şekilde yapılma nedenini anlayacaklar ve UNICEF’in bütün dünyada ortaya koyduğu önemli işleri desteklemekte bize katılacaklardır.”

2013 yılında ortaya çıkan Güney Sudan krizi, ülkenin nüfusu üzerinde yıkıcı etkiler yaratmaktadır. Kadınlar ve çocuklar her gün şiddet, yaşadıkları yerlerden edilme, açlık ve yaşamı tehdit eden hastalıklarla yüzleşmektedirler.

UNICEF’in Güney Sudan’da yaptığı işler arasında çocukların kötü beslenmeye karşı muayenesi ve tedavisi ile sağlıklı su ve temizlik kaynaklarının sağlanması yer almaktadır. Çocuklar bağışıklı hale getirilirken aileleriyle buluşabilmeleri için ailelerini kaybetmiş çocuklar da kayıt altına alınmaktadır. Çok fazla çocuğun eğitimi aksadığından, UNICEF’in “Öğrenime Dönüş” girişimi yüzlerce hasarlı sınıfı onarmayı ve eğitime erişim sağlayamayan binlerce çocuğa eğitim vermeyi amaçlamaktadır.

NSK bağışıyla UNICEF’in neler yapabileceğine bir örnek vermek gerekirse, bu parayla 54.545 porsiyonluk fıstık ezmesi tedarik edilebilir. Bu temel gıda maddesi yaklaşık 500 kaloriye, önemli vitaminlere ve eser elementlere sahiptir. Yetersiz beslenen her çocuk 4-6 hafta boyunca bu besinden günde üç paket alabilir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com