Connect with us

Rulmanlar

NSKHPS rulmanları yüksek performans ve uzun ömür sağlıyor

Yayın Tarihi:

-

NSK, Avrupa´nın makine imalatçılarına ve bakım ekiplerine daha küçük boyutlar ve daha fazla enerji verimliliği sağlamak amacıyla NSKHPS makaralı rulmanları olarak bilinen yüksek performanslı standart serisini genişletti.NSKHPS serisi rulmanlar tarafından daha yüksek yük değerleri, daha küçük boyutlar ve daha fazla enerji verimliliği sunuluyor.

İlk NSKHPS rulmanları yıllar önce piyasaya çıkmıştır ve günümüzde ürün serisi neredeyse eksiksizdir ve seride sabit bilyalı rulmanlar, silindirik makaralı rulmanlar, oynak makaralı rulmanlar, eğik bilyalı rulmanlar ve eksenel eğik bilyalı rulmanlar yer alır. Delik çapları 10-280 mm arasında değişir, dinamik yük aralığı uygulamaya bağlı olarak 2,37 – 3.800 kN´dir.

 

NSKHPS tasarımına göre üretilen rulmanlar, ultra-temiz çelik ve yuvarlanma yolları ve yuvarlanma elemanlarında gelişmiş yüzey işleme dâhil çeşitli yenilikler sunar. Sonuç, daha uzun hizmet ömrü sağlayan, bakım ihtiyaçlarını azaltan ve toplam maliyeti düşüren son derece yüksek dinamik yük faktörleridir. NSKHPS rulmanlarının diğer özellikleri arasında artan limit hız ve çok yüksek çalışma hassasiyeti bulunur.

 

NSKHPS rulmanlarındaki yeni standart, yüksek performans, yüksek devir , kompakt boyutlar ve olağanüstü uzun hizmet ömrü sağlayan tahrik bileşenlerine olan artan talebi karşılamak amacıyla düşünülmüştür. Yüksek kaliteli yüzey işleme gibi özellikler aynı zamanda rulmanlarda düşük sürtünmeyi ve daha fazla enerji verimliliğini teşvik eder. Buna ilave olarak, yüksek yük faktörleri nedeniyle, tasarım mühendisleri pek çok örnekte daha küçük bir NSKHPS rulmanı seçebilir ve bu nedenle de daha kompakt bir gövde oluşur.

 

Zorlu koşullar altında bile daha uzun hizmet ömrü arayışında olan modern endüstriyel tahriklerin tasarımcıları artık çeşitli formlarda yüksek hassasiyetli rulman serilerine erişebilir. Örneğin, çok sayıda kafes versiyonu ve kombinasyonu seçeneği, temas açısı, hassasiyet, ön germe ve yerleşim neredeyse her uygulama için uygun bir NSKHPS rulmanın mevcut olmasını sağlar.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com