Connect with us

Rulmanlar

NTN ile kalite, dayanıklılık ve uzmanlık

Yayın Tarihi:

-

Üretim süreçlerinin çoğu için mekanik enerji sağlayan elektrik motorları, günümüzde modern endüstrinin bel kemiği konumunda. Rulmanlar, motorların en önemli bileşenlerinden biri ve özellikle yüksek kaliteleri sayesinde ekipmanların hizmet ömrüne ve enerji verimliliğine katkıda bulunuyorlar. Önde gelen ekipman üreticilerinin iş ortağı olan NTN, özel uygulama ihtiyaçlarını karşılamak için gereken deneyim, bilgi ve birikimiyle sunduğu eksiksiz çözüm yelpazesiyle elektrik motoru uygulamalarında güvenilirlik ve rekabet edebilirlik gereksinimlerini karşılıyor.

Genel amaçlı motorlar, özel uygulamalar ve servo motorlara yönelik NTN-SNR ürünleri, ekipmanların performansına katkıda bulunuyor. Firmanın eksiksiz ürün yelpazesi, piyasada tanınan optimize edilmiş sızdırmazlık çözümleri ve adapte edilmiş yağlama çözümleri sunuyor.

NTN’nin sunduğu çözümler

Bilyalı rulmanlar

Endüstriyel elektrik motorlarında en yaygın olarak kullanılan rulman tipidir. Dönme hareketini minimum sürtünme ile ileten ve dolayısıyla yüksek devirli uygulamalarda rahatlıkla kullanılabilen NTN Bilyalı Rulmanları, yüksek performansı ile 10.000’den fazla aktif referans içerir. 1,5 mm’den 1.320 mm’ye kadar iç çaplar ile sunulan NTN-SNR bilyalı rulmanlar ürün gamı, piyasadaki en geniş kapsamlı ve eksiksiz ürün yelpazelerinden biridir.

Silindirik makaralı rulmanlar 

Yüksek radyal yükleri karşılamak üzere tasarlanan silindirik makaralı rulmanlar (CRB), büyük motorlarda ve dikey yapılarda kullanılmaktadır.

MEGAOHM™ teknolojisi

MegaohmTM teknolojisi, 3000 V’a kadar kırılma voltajı ile elektrik yalıtımı sağlayan, yüksek performanslı bir seramik kaplamadır. Bu teknoloji 6200 ve 6300 serilerinde mevcut olup, özellikle elektrik motorlarında kullanılmaktadır. Dönüştürülebilirlik garantilidir.

TOPLINE Serisi

Topline Serisi, zorlu hız ve sıcaklık koşullarında (-60 °C ila +350 °C) kullanıma yönelik hazır ve stoktan teslim çözümler sunar. FT150 Yüksek Sıcaklık Serisi, elektrik motorlarının gereksinimlerini karşılar. NTN, her zamankinden daha fazla performans ve konfor sunma kararlılığının bir göstergesi olarak, rulmanların ses yoğunluğunu dört kat azaltarak motorlar için gerçek bir avantaj sağlar.

Elektrik motorlarına yönelik EMTR Serisi Sabit Bilyalı Rulmanlar

EMTR Serisi’nde yer alan NTN ürünleri, sessiz çalışmalarının yanı sıra daha az enerji tüketir. Kullanılan çeliğin kalitesi sayesinde hizmet ömürleri optimize edilmiştir. 6000, 6200 ve 6300 olmak üzere 3 seriden oluşan, rekabet gücü ve enerji verimliliği yüksek, sessiz çalışan EMTR ürün grubu, elektrik motoru uygulamalarında güvenilirlik ve rekabet edebilirlik gereksinimlerini karşılayan bir çözümdür.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com