Connect with us

Rulmanlar

NTN-SNR ile günün menüsü

Yayın Tarihi:

-

NTN-SNR

Hassas mekanik alanında dünya lideri olan NTN-SNR, atılımlarına gıda güvenliği ile devam ediyor. Şirket, ürün yelpazesini optimize etmek ve güçlendirmek için gıda işleme endüstrisi çözümlerine yatırım yapmayı planlıyor. Burada amaç, kullanıcının hiçbir risk almadan optimum üretim gerçekleştirebilmesini sağlamak. Uyulması zorunlu olan standartların her geçen gün daha da sıkı bir hal aldığı bu sektör için bu türden bir yatırımın gerekliliği tartışılmaz bir gerçek…

Gıda işleme endüstrisinde ürün iadelerinden kaynaklanan ortalama maliyet, 2012-2017 yılları arasında arasında dünya genelinde 7.92 milyon Euro olarak gerçekleşti. Vakaların %75’inde iade nedeni bakteri, alerjen madde veya yabancı bir cismin varlığı idi. Sıkı standartlara rağmen, gıda işleme pazarı 180 milyar Euro ciro ile 2017’de Fransa’nın en büyük endüstri kolu oldu. Aynı zamanda otomotiv endüstrisinden sonra, ürün iade ve geri çekme eylemlerinden en çok etkilenen sanayi sektörleri arasında ikinci sırada yer aldı (%16). Bu da hem tüketici sağlığı hem de şirketler için çok büyük zarara yol açabilecek bir unsur olan itibar kaybı açısından bir risk oluşturmakta.

Bu durumu göz önünde bulunduran NTN-SNR, 30 yıllık pazar deneyimi ile, gıda işleme sektörünü yeni bir yarış kulvarı haline getirmek için güçlü yönlerini bir araya getiriyor ve ekiplerini geliştiriyor. Şirketin kendini yeniden konumlandırmasının yol açtığı zorluklar arasında sektörün tüm kısıtlamalarının yeniden düşünülerek entegrasyonu ve her türlü ihtiyacın mümkün olduğunca etkin bir şekilde karşılanması için çeşitli segmentlerin ve ürün gruplarının yeniden tanımlanması da bulumakta.

 Çok zor koşullara sahip bir ortam

Gıda işleme endüstrisi, yüksek basınçlı yıkama, temizlik maddeleri, nem, ince parçacıklar, hijyen standartları, yüksek üretim oranları gibi son derece zorlu koşullara sahiptir.

NTN-SNR, sağlık standartlarına uyumlu ve sürdürülebilir üretimin bu sektördeki her türlü faaliyete adaptasyonunu sağlama konusunda uzmanlığına güvenmektedir.

Şirket, bu yıl itibariyle, makine imalatı alanında Avrupa’daki başlıca hedefleri olan Almanya ve İtalya’da, bakım alanında ise Fransa ve İspanya’da mevcut ürün gruplarını geliştirmeye odaklandı.

NTN-SNR’nin gıda işleme pazarındaki hedefleri, olası riskleri ortadan kaldırmak, kârlılığı artırmak amacıyla bakım sürelerini azaltmak ve müşterilerinin içinin her zaman rahat olmasını sağlamaktır.

Tamamen uygun çözümler

Bu amaçla şirket, çeşitli rulmanlar, yağlama çözümleri, lineer kızaklar ve paslanmaz çelik veya termoplastik oynak bilyalı rulmanlardan oluşan çok geniş kapsamlı bir ürün yalpazesi sunmaktadır. Pazardaki bazı firmalar paslanmaz çelik malzemeyi sadece insert ve korozyon önleyici kaplamalı yatak ile birlikte kullanırken; NTN-SNR tamamen paslanmaz çelikten imal edilen rulman üniteleri sunmayı tercih etti. İnsertler, herhangi bir darbeye veya mekanik kuvvete karşı koyabilmeleri amacıyla bir kapakla korunan elastomer keçeye sahiptir. Ek koruyucu kapaklar ise, doğrudan temas durumunda bile yüksek basınçlı yıkamaya karşı ilave direnç sağlayan radyal veya çift dudaklı bir keçe ile sunulmaktadır. Dolayısıyla bu sistemler neme ve kirlenmeye karşı gerçek bir kalkan görevi görmektedir.

Daha fazla koruma için, NTN-SNR insertleri Lubsolid® gıda sınıfı katı gres ile birlikte sunulmaktadır. Erken rulman arızalarının %55’i uygun olmayan yağlamadan kaynaklanmaktadır – bu da firmanın bu kusursuz yağlayıcıyı geliştirmesine neden oldu. Yüksek miktarda yağ içeren polimer matris, rulmanın içindeki boş alanı tamamen doldurur. Sonuç olarak, rulmanın içine ne kir ne de su giremez.

Gresin katı halde olması, sızıntı yapmayacağı anlamına gelir; böylece üretim ortamınızın temizliği garanti altına alınmış olur. Bu özellikler, standart bir yüksek performanslı gres kullanılarak yağlanan bir parçaya kıyasla rulmanın ömrünü 20 kata kadar artırır.

Bu teknolojinin başarısı ve artan kullanıcı talebi, şirketin gıda sınıfı katı grese yatırım yapma planlarının altında yatan faktördür. Amaç, üretim yeteneklerini arttırırken aynı zamanda üretimi güvence altına almaktır.

NTN-SNR Pazar Yöneticisi Kévın Gay’e 3 soru sorduk

NTN-SNR Pazar Yöneticisi Kévın Gay

NTN-SNR Pazar Yöneticisi Kévın Gay

NTN-SNR neden gıda işleme endüstrisindeki varlığını güçlendirmenin zamanının geldiğine karar verdi?

Bu devasa bir pazar. Gıda işleme endüstrisi, Avrupa’daki en büyük sektör. Bu endüstrinin zorlu koşulları da sürekli inovasyonun gerekliliğini ortaya koymakta.

NTN-SNR dünyanın önde gelen rulman üreticilerinden biri. Özellikle otomotiv, sanayi ve havacılık pazarlarındaki varlığı ile tanınıyor. Şirketimiz ayrıca, gıda işleme pazarında da önemli bir isim. Ancak şimdi, çözümlerimizi daha da ön plana çıkarmamız ve üreticilerin zaman içinde değişen taleplerine daha uygun seçenekleri ortaya koyabilmek amacıyla ürün yelpazemizi daha da geliştirmemiz büyük önem arz ediyor.

NTN-SNR rekabet gücü açısından müşterilerine ne şekilde katma değer sağlıyor?

Pazardaki belli bir deneyime sahip tüm firmalar, yüksek seviyede teknik beceri ve belli uzmanlık alanlarına (rulmanlar, bilyalı rulmanlar vb.) sahiptir. Bununla birlikte, güvenilir, yenilikçi ve nitelikli ürünler tasarlarken kontrolsüz büyümeye karşı temkinli olmak şarttır; maliyeti göz ardı edemezsiniz. Piyasadaki belirli premium kalite ürün gamları oldukça yüksek fiyat etiketiyle sunulmakta. Bununla birlikte, Avrupa pazarını oluşturan 300.000 şirketin %99’u, bakım için sınırlı mali kaynaklara sahip olan KOBİ’lerden meydana geliyor. Sonuç olarak, daha düşük maliyetli çözümlere yönelmek zorunda kalıyorlar. NTN-SNR, gıda işleme endüstrisinin tüm aktörleri için kaliteli ürünleri maliyet açısından erişilebilir hale getirerek içlerinin her zaman rahat olmasını sağlıyor.

“İçlerinin rahat olmasını sağlamak” derken tam olarak neyi kastediyorsunuz?

“İç rahatlığı sağlamak”, gıda işleme sektörünün kısıtlarına karşı çözümler üretme yöntemlerimizin temel taşlarından ve itici güçlerinden biri ve birkaç farklı anlamı var.

Birincisi, sağlığa ilişkin iç rahatlığı – hem tüketici ve elbette hem de üretici için. İşletme açısından, ekonomik anlamda iç rahatlığı da önemli bir nokta. Kaliteli ekipman kullanmak suretiyle bakım yöneticisi bakım aralıklarını uzatabilir, böylece üretimi artırabilir. Bu durumda iç rahatlığı zamandan tasarruf, verimlilik ve kârlılık anlamlarına da geliyor.

Geniş kapsamlı ürün yelpazesi

  • Topline bilyalı rulmanlar
  • Termoplastik rulman üniteleri
  • Paslanmaz çelik rulman üniteleri
  • Paslanmaz çelik bilyalı rulmanlar
  • Linear eksenler ve bilyalı burçlar
  • Lubsolid®, gıda sınıfı katı gres
  • Yağlama çözümleri

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com