Connect with us

Rulmanlar

NTN’nin en üst düzey bilyalı rulmanları şimdi Avrupa’da

Yayın Tarihi:

-

Geçtiğimiz yıl başlayan projenin yeni bir adımı olarak, CM radyal boşluk şimdi sabit bilyalı rulmanlar ürün yelpazesinin tamamına yayılıyor; böylece önümüzdeki aylarda 00 ila 06 arasındaki delik çapı kodları da mevcut olacak. İlk aşamada zorlu gereksinimlere sahip uygulamalar – özellikle elektrik motorları için tasarlanan  NTN marka CM radyal boşluklu sabit bilyalı rulmanlar, firmanın yeni atılımı olarak öne çıkıyor. Radyal boşluk ve ses seviyeleri bakımından önemli gelişmeleri bünyesinde barındıran bu rulmanların kalitesi de, imalat sürecindeki sıkı kontrol prosedürleriyle garanti altına alınmış durumda. Bu seri ile NTN-SNR, endüstride kullanılan standart referansların yerini alabilecek, daha yüksek kalitede sabit bilyalı rulmanlar sunuyor. Böylelikle NTN-SNR, kendi standartlarını daha da geliştirerek, tüm müşterilerine, distribütörlerine ve son kullanıcılarına NTN Japon tasarımının en iyisini sunma konusundaki kararlılığını bir kez daha vurguluyor.

Ses seviyesinde önemli ölçüde azalma

NTN’nin CM radyal boşluklu sabit bilyalı rulmanları, sessiz rulmanlara ihtiyaç duyulan elektrik motoru uygulamaları için özel olarak tasarlandı. Bu CM rulmanlar, normal radyal boşluk sınırları içinde kalan, ancak düşük boşluk toleransları olan radyal boşluk özelliğine sahip (örneğin, 50 mm’lik bir delik çapı için, normal radyal boşluklu bir rulman 6 ila 23 mikron arası boşluğa sahipken, CM radyal boşluk 9 ila 17 mikron arasıdır). 

Bu inovatif teknik özellik, rulmanın titreşim seviyelerini ve buna bağlı olarak kullanım sırasında çıkardığı sesi önemli ölçüde azaltıyor. Laboratuar testleri -3 dB’ye kadar bir azalmayı ortaya koymakta: Bu da konvansiyonel standart boşluklu ürünlere kıyasla yarı yarıya azaltılmış bir ses seviyesi anlamına geliyor.

CM radyal boşluk, üretim sürecinin mükemmel şekilde kontrolü ve NTN’nin dünyaca ünlü teknik uzmanlığı sayesinde ortaya çıktı. Üretilen her parça, boşluk değeri ve ses seviyelerini garanti etmek için sıkı şekilde denetleniyor.

NTN’nin CM radyal boşluklu sabit bilyalı rulman ürün grubu 

Tekli kutularda sunulan 249 referans

  • 10 ila 160 mm arası delik çapları

Sabit bilyalı rulmanlar

  • Açık 
  • Metal kapaklı, 5K gres 
  • Temaslı keçeli, 5K gres 
  • Temassız keçeli, 5K gres

Kullanım kolaylığı: Boyutlardan bağımsız olarak tamamen değiştirilebilir parçalar

CM radyal boşluklu bu rulmanlar, normal radyal boşluğa sahip muadilleriyle aynı montaj parametrelerine sahip olup, tamamen değiştirilebilir özellikte. Devir açısından aynı yük kapasitelerine ve aynı performans seviyelerine sahipler. Keçeli referanslar (metal kapaklar ve keçeler) için, ürünler yüksek performanslı bir gres kullanılarak ömür boyu greslenmiş olarak sunuluyor (5K son eki). Müşterilerin bu gelişmeyi kolayca ayırt edebilmelerini sağlamak amacıyla rulman tanımı sistematik olarak CM son ekini içermekte. İlk parçaları zaten satışta olan bu serinin tamamının piyasaya sürülmesi yakında tamamlanacak.

NTN-SNR, Avrupa pazarında bu kalitedeki rulmanları sunan tek firma konumunda, bu da markanın premium pozisyonunun ve “NTN tarafından üretilen” kaliteyi endüstriyel pazarlarda kullanma konusundaki kararlılığının bir göstergesi.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com