Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Open Design İstanbul Endüstriyel Tasarım Yarışması’nda başvurular başladı

Yayın Tarihi:

-

Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) tarafından, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın destekleri ile yürütülen “Açık Kaynak Tasarım Merkezi ve İşbirliği Platformu Projesi” kapsamında, endüstriyel tasarımcılarla sanayicileri daha fazla iş birliği yapmaya teşvik etmek için “Open Design İstanbul Endüstriyel Tasarım Yarışması” düzenlenecek. Yarışmayı kazananların ödülleri 26 Eylül 2022’de MAKTEK Avrasya Fuarı’nın açılış töreninde açıklanacak.

Takım tezgahları sektörünün çatı kuruluşu Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD), yürütmekte olduğu “Açık Kaynak Tasarım Merkezi ve İşbirliği Platformu Projesi” ile takım tezgahları sektöründe küresel rekabetin önünü açacak. Proje kapsamında hayata geçirilecek dijital iş birliği platformu ve ortak kullanımlı tasarım merkezi ile endüstriyel tasarımın katma değer ve kalite algısına faydaları sektör temsilcileriyle daha etkin şekilde paylaşılabilecek. Tasarımcı-sanayici arasındaki bilgi paylaşımının da artırılacağı proje ile sektörde mühendislik ve endüstriyel ürün tasarımcılarının teknik kapasiteleri, bilgi ve becerileri güçlendirilecek. Proje ile Türkiye’nin, takım tezgahları sektöründe yeşil üretim, sürdürülebilir ekonomi, otomasyon, Endüstri 4.0 uygulamalarının yanı sıra tasarımda da dünyada ön plana çıkması hedefleniyor.

Başvurular 2 Eylül’e kadar devam ediyor

Proje hedefleri doğrultusunda, endüstriyel tasarımın önemini geniş kitlelere aktarmak amacıyla TİAD tarafından “Open Design İstanbul Endüstriyel Tasarım Yarışması” organize edildi. Yarışma kapsamında endüstriyel tasarım için CNC Torna Tezgahı, CNC İşleme Merkezi ve 3D Yazıcı olmak üzere üç ana konsept belirlendi. Katılımcılar istedikleri ürün tipini seçerek projelerini hazırlayarak yarışmaya başvuru yapabilecekler. Yarışmaya başvurular 2 Eylül 2022 saat 18:00’e kadar www.opendesignistanbul.com adresinde yer alan şartnameye uygun olarak yine aynı adreste yer alan online başvuru modülü aracılığı ile yapılabilecek.

Proje etkinlikleri kapsamında MAKTEK Avrasya Fuarı’nın ikinci günü olan 27 Eylül tarihinde, endüstriyel tasarım alanının en prestijli organizasyonlarından olan iF Forum Design’ın Uluslararası Proje Direktörü Frank ZIERENBERG tarafından 11.00 – 12.30 saatleri arasında seminer de verilecek.

Yarışmanın ödül sponsoru MAKTEK Avrasya Fuarı ve TÜYAP

Yarışmada dereceye girecek projelerin ödülleri MAKTEK Avrasya Fuarı ve TÜYAP sponsorluğunda verilecek. Yarışmada; 1’inci olacak proje sahibine 50.000 TL, 2’nci olacak proje sahibine 30.000 TL, 3’üncü olacak proje sahibine ise 20.000 TL ödül verilecek. 4., 5. ve 6. projeler için de Mansiyon Ödülü, iF Design Award Yarışması’na başvuru yapmak istemeleri durumunda yönlendirme ve mentorluk olacak. iF Design Award Yarışması’na başvuru yönlendirmesi ilk 3 için de geçerli.

Yarışmayla ilgili önemli tarihler

Yarışma duyurusu 29 Temmuz 2022
Başvuru Son Tarihi 2 Eylül 2022
Başvuruların jüri ön değerlendirmesi 9 Eylül 2022
İlk 10’a seçilenlerin jüri sunumu (Online) 16 Eylül 2022
Ödül töreni 26 Eylül 2022

 

Advertisement

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com