Connect with us

Sektör Haberleri

TİAD, cinsiyet eşitliği farkındalığı için isim değişikliğine gitti

Yayın Tarihi:

-

Türkiye takım tezgâhları sektörü için itici güç görevi gören -eski adıyla- Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD), logosunda ve isminde değişikliğe gitti. Söz konusu değişiklik ile cinsiyet eşitliğinde farkındalığı artırmayı hedefleyen dernek; ismindeki “iş adamları” tanımını, “iş insanları” olarak değiştirdi. 12 yıllık logosunu da yenileyen TİAD yeni logosunda dönüşüm, dinamizm ve birleştiriciliğe vurgu yapıyor.

Türkiye takım tezgâhları sektörü için itici güç görevi gören TİAD logo ve görsel kimliğini yeniledi.  Eski adıyla Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği olan dernekten yapılan açıklama şöyle:

“Cinsiyet eşitliğinde farkındalık yaratmak için ismimizdeki ‘iş adamları’ tanımını, ‘iş insanları’ olarak değiştirdik. Sektörün çatı kuruluşu olarak DNA’mızda hayata ve insana dokunmak var.”

Kurumsal kimlik yenileme çalışması

Markalaşma ve kurumsal kimlik süreci ile ilgili kurumdan yapılan açıklama ise şöyle: “TİAD’ın yapısı ve faaliyetlerinin yarattığı dinamizmi yansıtan güçlü bir yazı karakteri oluşturup günümüz tasarım trendlerini göz önüne alarak bu logo tasarlandı. Logo, derneğin karakteriyle örtüşen dinamik ve güçlü bir yapıya sahip. Öte yandan yeni logo, sanayiyi içinde barındırıp takım tezgâhları sektörünün ciddiyetini yansıtmak üzere kurgulandı.  Logodaki renk geçişleri, TİAD’ın eski kurumsal renkleri olan mavi tonlarından oluşuyor. Bu renkler, TİAD’ın geçmişten geleceğe gelişimini anlatıyor. Logodaki her harf farklı parçalardan oluşup, kalemi ya da lazer kesimi kaldırmaksızın tek bir hareketle birleşiyor. Bu da sektörün farklı alanlarında faaliyet yürüten TİAD üyelerini temsil edip, derneğin birleştiriciliğini ve bütünselliğini ifade ediyor.”

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com