Connect with us

Endüstriyel Donanım ve Makine Parçaları

Yeni RX2 serisi frekans inverterleri

Yayın Tarihi:

-

Omron, sistem entegratörlerinin, makine imalatçılarının ve üreticilerin değişen taleplerini karşılayarak verimlilik, kalite, güvenilirlik ve kolay özelleştirme olanakları sağlamalarına yardımcı olmak amacıyla yeni RX2 yüksek performanslı frekans inverterlerini piyasaya sürdü. RX2 inverterler, hem sabit mıknatıslı (PM) motorlarda hem de endüksiyon motorlarında dolum kontrolü, presle çalışma ve gerginlik kontrolü gibi uygulamalar için tasarlanmıştır.

AB’deki büyük şirketler, enerji tüketimini azaltmanın yollarını bulmaya yönelik denetimler gerçekleştirir. Dolayısıyla olası iyileştirmeler için üretim sürecindeki her bir komponenti ve adımı incelemeleri büyük önem taşır. Omron da bu ihtiyaca yanıt verebilmek için enerji verimliliği hedeflerine ulaşma konusunda şirketlere ve kamu kurumlarına yardımcı olan yenilikçi otomasyon çözümleri sunar.

Gelişmiş altyapı ve kolay değişim

Yeni RX2 serisi, PM motor performansını en üst düzeye çıkarıp enerji tasarrufu sağlayan otomatik ayarlar sunar. Bir önceki seri olan RX’te normal hizmet (ND) ve ağır hizmet (HD) değerlerinin dahil olduğu çift değer, bu seride üç değere yükseltildi. Bu da çeşitli motor uygulamaları için tek bir inverter kullanma olanağı sağlayarak ayak izini en aza indirip performansı en üst düzeye çıkarır.

RX2 serisinde, önceki RX modelinin montaj boyutları korunmuştur ve böylece mevcut kontrol panosu ve montaj konumları kolayca değiştirilebilir. Bununla birlikte mevcut CX-Drive yazılımı da kullanılabilir. Bu yazılım sayesinde, önceki model için kullanılan parametre ayarları ve programlar kolaylıkla dönüştürülüp yeni RX2 inverterlere aktarılabilir.

Avrupa EMC Direktifi (IEC61800-3 2. Çevre Kategorisi C3 ve UL Güç Dönüştürme Ekipmanları/UL61800-5-1) ile uyumlu olan dahili gürültü filtresi sayesinde kullanıcılar harici bir donanıma ihtiyaç duymaz, bu da ek masrafları ortadan kaldırır. Tamamen renkli yeni LCD arayüzü, kurulumu ve kullanımı kolaylaştırır. Parametre kopyalama fonksiyonu, kullanıcıların ayarları diğer RX2 inverterlerine hızla kopyalamasına olanak tanır. RX2 inverter ayrıca, CX-Drive destek yazılımını kullanmak üzere programlanmış basit ardışık kontrol işlemleri de gerçekleştirebilir.

Maliyet, emniyet ve bağlanabilirlik optimizasyonu

Hızlı denetim gerektiren vinç kontrolü, gerginlik kontrolü ve diğer büyük ölçekli süreçler PLC olmadan konfigüre edilebilir, bu da maliyetleri optimize eder. RX2 ayrıca, makine emniyet ihtiyaçlarınızı karşılamak için Güvenli Tork Kapatma (STO) özelliğini standart olarak kullanır. IEC 61800-5-2:2016 STO SIL3 ve ISO 13849-1:2015 Cat.4 PLe güvenlik standartları için onaylanmıştır. RX2 inverterleri, geliştirme ve üretim verimliliğini artırmak için NX ve NJ makine otomasyon kontrolörlerine bağlanabilir (EtherCAT ünitesi yakında kullanıma sunulacaktır).

Avrupa Sürücü Ürün Pazarlama Müdürü Alberto Fuentes konuyla ilgili şunları söylüyor: “Yeni RX2 inverterlerimiz yüksek performans sunuyor. İnverterlerimizi sürekli geliştirerek enerji verimliliği gibi pazar ihtiyaçlarına yanıt vermeyi hedefliyoruz. Üstelik RX2, önceki RX modeline kıyasla çok daha kolayca ve hızla kullanılabilen bir model olduğundan mevcut müşterilerimiz kolayca geçiş yapabiliyor.”

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com