Connect with us

Dişliler

Elektrikli bisiklet pazarının yükselişi

Yayın Tarihi:

-

Elektrikli ulaşım türü olan e-bisikletler, son yıllarda birkaç nedenden dolayı popülaritesinde bir artış yakaladı. Elektrikli bisiklet pazarının yükselişi, öncelikle COVID-19 pandemisinin hüküm sürdüğü son birkaç yılda ortaya çıktı. Pandemi sırasında birçok kişi evden ya da uzaktan çalışmaya geçerken, bu seçeneğe sahip olmayan birçok çalışan ise, alternatif bir seçeneğe ihtiyaç duydu. Çünkü birçok toplu taşıma seçeneğinin ya hizmetleri askıya alındı ya da kullanımı çok riskli görüldü. Bu ihtiyaca güvenli ve sosyal mesafeli ulaşım için başka bir seçenek sunan elektrikli bisiklet pazarının yükselişi başladı. NAM’ye göre e-bisikletlerin yükselişi, Covid-19’un toplu taşımada bulaşması endişesiyle, 2020’de elektrikli bisiklet satışlarını %130 oranında artırdı.

Elektrikli bisiklet pazarının yükselişindeki bir diğer katkıyı, özellikle son zamanlarda artan benzin fiyatları sağladı. Pompada artan fiyatlar, daha fazla insanın e-bisikletler ve diğer elektrikli araçlar gibi alternatif ulaşım biçimlerini düşünmesine neden oluyor. Çevresel etkiyi ele alarak elektrikli bisikletlerle ilgili yayımlanan bir makale; yüksek trafik yoğunluğuna ve aşırı CO2 seviyelerine sahip şehirler için e-bisikletlerin, otomobillere mükemmel bir alternatif olduğunu açıklıyor.

Ayrıca e-bisiklet motorlarının bazı ilginç teknik ayrıntıları ve nasıl çalıştıkları tartışılmaya devam ediyor. Piyasadaki daha fazla elektrikli bisiklet seçeneği ile insanlar sadece otomobilleri değiştirmek için değil, aynı zamanda geleneksel bisikletlerin yerini almak için de elektrikli bisiklet satın alıyor. E-bisikletler, daha uzun yolculuklar için geleneksel bisikletlere iyi bir alternatiftir ve fiziksel kısıtlamaları olan insanlar için harika bir seçenektir. Ayrıca, daha fazla insan elektrikli bisikletleri yalnızca eğlence amaçlı kullanıyor. Hatta birçok büyük şehirde ve turistik bölgede kiralamak için giderek daha uygun hale geliyor.

Elektrikli bisiklet ürünlerinde artış

Elektrikli bisikletlerin popülaritesindeki artış, onları hızla büyüyen pazara girmek isteyen birçok büyük araç üreticisinin radarına soktu. Harley Davidson ve General Motors gibi önde gelen şirketler, her biri e-bisiklet pazarının farklı segmentlerine hizmet etmek için kendi benzersiz dönüşünü sunan elektrikli bisiklet ürün grubu planlarını açıkladı. Harley Davidson’ın S1 MOSH/TRIBUTE modeli, bilinen en eski motosikleti gibi görünecek şekilde yapıldı; ancak çerçeveye entegre edilmiş ve 35-105 mil menzil içeren çıkarılabilir bir pile sahip. Öte yandan General Motors, iki yeni e-bisiklet tasarımını tanıttığı için elektrik güç sistemlerini benimsemeye devam ediyor. GM’nin e-bisikleti, kompakt ve katlanabilir tasarım gibi şehir içi taşıtlara hitap edecek benzersiz özelliklere sahip, küçük ve güçlü olacak.

Binicilerin yağmurda kuru kalmasına yardımcı olabilecek geri çekilebilir bir çatıya sahip olan AllWeatherBike adlı yeni bir elektrikli bisiklet tasarımı bile var. Elektrikli bisiklet pazarının yükselişi devam ederken, büyüyen e-bisiklet pazarının farklı segmentlerine hitap edecek benzersiz tasarımların ve yeni özelliklerin ortaya çıktığını görmek ilginç olacak.

Elektrikli bisiklet pazarı ve dişliler

Elektrikli bisiklet pazarının yükselişinin bir sonucu olarak Gear Motions, elektrikli bisiklet üreticilerinin hassas dişli tasarım ve üretim hizmetlerine artan bir ilgi gördü. Bu pazar, firmanın yetenekleri ve uzmanlığı için mükemmel bir seçimken, firma e-bisiklet pazarının artan hassas dişli ve dişli kutuları ihtiyaçlarını karşılamak için iyi bir konumda. Kapsamlı dişli üretim yeteneklerine, geniş üretim hizmetleri yelpazesine ve uzun yıllara dayanan deneyime sahip olan Gear Motions, özel otomotiv endüstrisine motosikletler, süper şarj cihazları ve elektrikli araçlar dahil olmak üzere çeşitli uygulamalarda hizmet veriyor. E-bisiklet ürünü için dişli ve redüktör tasarımı ihtiyacında, kendi ağında dişli mühendisliği hizmetleri de sunuyor.

Resimde bir pinyon kutu bulunuyor. Pinyonun kutu teknolojisi dünya çapında kullanılıyor; bisikletler ve e-bisikletler için otomotiv teknolojisi sağlıyor. Gear Motions, gelişmiş dişli kesme ve dişli taşlama işlemleri aracılığıyla benzeri dişliler üretebiliyor. Hassas dişlileri her zaman gereksinimlere ve kalite özelliklerine göre özel olarak üreten Gear Motions, 200 yılı aşkın deneyime sahip hassas dişli uzmanlığıyla, sürekli olarak en yeni dişli üretim ekipmanlarına yatırım yapıyor. Müşterilerinin sürekliliğini sağlayan yüksek hassasiyet, yüksek kaliteli dişliler ve mükemmel hizmet üretmek için gerekli donanıma ve deneyime sahip firma, yeni bir elektrikli bisiklet ürünü veya mevcut ürün için yeni bir dişli ihtiyacına etkin çözüm sunuyor.

Advertisement

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com