Connect with us

Genel

Otomasyonda uygulaması kolay hareket kontrolü

Yayın Tarihi:

-

 

Makine üreticileri akıllı cihazlardan tanıdığımız hareket kontrolünü yeni nesil Rexroth kontrol üniteleri ile otomasyon alanına uyguluyor

 

Bir parmak dokunuşu ile program kontrolü: Yeni nesil kontrol üniteleri ile Bosch Rexroth, akıllı telefonlardan ve tablet PC’lerden bilinen hareket kontrolünün avantajlarını otomasyona taşıyor. Her türlü koşulda kullanılmak üzere tasarlanan bu dayanıklı cihazlar farklı ekran boyutlarına uygulanabiliyor. Tek bir yazılım aracının kullanılması ise uygulamayı basitleştiriyor.

 

Kaydırma yapmak için sadece parmağınızı ekrandasürmeniz yeterli. Görüntüyü yakınlaştırmak için de iki ucundan, ikiparmağınızla çekebilirsiniz. Bu hareket kontrolü, son birkaç yıl içinde akıllıtelefonlar ve tablet PC’ler sayesinde oldukça yaygınlaşan bir kontrol tipidir.Rexroth’un yeni nesil çok dokunuşlu kontrol üniteleri ile makine üreticileri,bu işletim felsefesini fabrika otomasyonunda da kullanabiliyor. Bu süreçte,Bosch Rexroth kullanıcı ara yüzlerinin konfigürasyonunu tüm HMI cihazları için tekbir yazılım aracı aracılığıyla basitleştiriyor. WinStudio, Windows CE’denendüstriyel PC’ler için büyük ekranlara kadar tüm kontrolör tabanlı kompakt HMImodelleri için yazılım modüllerinin yeniden kullanımı sayesinde etkili birmühendisliği mümkün kılıyor.

Böylece4 ila 9 inçlik diyagonal ekranlara ve kendi kontrolörlerine sahip yeni kompaktminyatür kontrol üniteleri, hem tek, hem de çok dokunuşlu çalışma için sunuluyor.Standarda göre, iletişim, hızlı bir Ethernet TCP IP bağlantısı üzerinden bir kontrolünitesi ile gerçekleştiriliyor. Cihazlar veri yedeklemesi için bir SD karthafıza modülüne ve çevrebirim cihazlarının bağlanması için de 2 USB portunasahip bulunuyor.

15,18 ve 21 inçlik yeni endüstriyel PC ekranları, derinlemesine bilgi ve çok dokunuşluPC tabanlı otomasyon uygulamalarının modern bir görselleştirilmesi için alansağlıyor. Alüminyum ön kısım ile gömme ve çizilmeye dayanıklı cam IP65 korumakategorisinin gerekliliklerini karşılıyor. Yüksek şok ve titreşim direnci ilebirlikte, çalışan üniteler zorlu üretim koşulları altında da uygun kullanımimkanı sunuyor.

 Rexroth

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com